Skocz do zawartości

Adapter RCA sinuslive


m0dy89
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 2 pytanie dotyczace tego adaptera.

 

Czy wystarczy podłączyć pod niego jeden kanał z tylnego głośnika i puścić jednym chinchem aby grał subwoofer pod monoblokiem czy lepiej z obu kanałów i para chinchy?

 

Jak ustawić potencjometr? Czy jak dam za dużo może się cos stać ze wzmacniaczem jak np przekrcze połowe? Czy regulować dowolnie bez obaw aż bedzie pasowało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o TEN adapter? Pusc 2 x RCA. Sygnal na suba jest sumowany z kanalu L i R. I jesli kiedys bedziesz zmienial wzmaka to mozesz potrzebowac obu kanalow. Co do ustawienia potencjometru to ustawiasz podobnie jak gain wzmacniacza - chodzi o dopasowanie napiecia wyjsciowego adaptera do wejsc zmacniacza. Spradz jaki zakres napiec maja wejscia w Twoim wzmaku a jakie napiecie maksumalne daje ten adapter i bedziesz mniej wiecej wiedzial. Nic nie uszkodzisz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o ten. Właśnie pytałem bo znajomy mowił ze mogą sie mieszać kanały. Czyli jeżeli gain na wzmaku dam połowe to na adaptrtze też mniej wiecej tyle? Aktualnie mam właśnie pod jeden kanał i zastanawiało mnie bo dosyć słabo gra to.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy ktoś porównywał może jakosć adapterów hi-low?

 

Jak się ma adapter Sinuslive do

 

np "Aktywnego" adaptera firmy Bull Audio HLA-2 taki jak tutaj:

http://www.caraudioshop.pl/bull-audio-hla2...lowy-p-568.html

 

A np. Stinger

http://www.sklep.axel2.pl/Stinger_SGN_12_ST_7110-185.html

 

W moim sinuslive uszkodzil sie jeden RCA i nie wiem czy kupic taki sam czy lepej dołożyć do lepszego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przerywa jeden kanał RCA trzeba go przycisnąć i w jednym położeniu działa. Pewnie da się naprawić ale nowy kosztuje 15zł wiec wymienie a jak cos to bedzie na zapas jak naprawię. A głównie zastanawiam się czy bedzie odczuwalna różnica jak kupię lepszy adapter.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie odlutowalo sie gniazgo od plytki. Jesli chodzi o zmiane i poprawe jakosci to szczerze Ci powiem ze nie wiem - nie mialem porownania. Przypuszczac mozna ze wraz ze wzrostem ceny powninna wzrastac jakosc, ale sam wiesz ze roznie z tym bywa...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowy kosztuje 15zł

A gdzie po tyle sprzedają :P

Co do jakości tych urządzeń to szczerze nie porównywałem tylko tak sobie myślę że raczej po za ceną żadnej różnicy nie będzie ponieważ głównym problemem z jakością w tym momencie to końcówka mocy w radyjku :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio znajomemu pomagalem w montazu takiej konfiguracji, na tym samym adapterze sinusa, przed koncowym montazem wlozylismy jego bagaznik do mnie do samochodu, i roznica byla dosc slyszalna. Jest to prawdopodobnie spowodowane tym o czym mowi Maxtz, wiec raczej w tej sytuacji niestety za duzo nie poprawisz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z racji ze czekam na fabryczne radio zainteresowalem sie tematem

daje rade to wyjscie dobrze?? porownywal ktos to z wyjsciem wbudowanym w radio ??

 

Do subwoofera ten adapter jeszcze jako tako się nada ale do zestawu przedniego to już chyba nie. U mnie innego wyboru raczej nie ma bo radia nie da rady zmienić bo jest zintegrowane razem z wyswietlaczem nawi komputerem i wszystkim... A dołożyć radia i zrobic oddzielnego systemu raczej nie mam zamiaru.

 

Czy ktoś może próbował przed koncówką mocy zrobic wyjscie rca w fabrycznym radiu w bmw e60? Albo wie kto by się podjął czego takiego i jakie koszty się z tym wiążą?:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może próbował przed koncówką mocy zrobic wyjscie rca w fabrycznym radiu w bmw e60? Albo wie kto by się podjął czego takiego i jakie koszty się z tym wiążą?

Ktoś próbował z dobrym skutkiem w Niemczech , koszt około 200 Euro ale z opisu nie wiem czy masz zestaw podstawowy czy Logic i z którą navi więc za mało danych abym nawet mógł się dokładnie dowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe audio z małą navi bez dodatkowego wzmacniacza. Ale zastanawiam się że są do niego dedykowane wzmacniacze (DSP Logic7 albo mniejszy Harman Becker[ojciec miał kiedys takiego w e61]) Więc może da się jakoś z kostki iso wyprowadzic rca?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś porównywał może jakosć adapterów hi-low?

Śmiem wątpić w poprawę dźwięku, przecież w środku siedzi dzielnik napięcia na kilku rezystorach!

Jak już ktoś wspominał wadą tego rozwiązania jest to, że wzmacniacz mocy niepotrzebnie wzmacnia zniekształcenia wprowadzone w sygnał przez końcówkę mocy: szumy, zniekształcenia liniowe i nieliniowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ogrzeje kotleta

mianowicie mam zamiar zachowac fabryczne radio jakie mam i nosze sie z zamiarem poldlaczenia pod nie wzmacniacza, moze kiedys nawet i 2 http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif

rozumiem ze jakichs okropnych strat nie bedzie w jakosci ???

dodam ze nie bede zakladac instalki za 5tys zlotych i wzmakow klasy AB (sa na allegro fajne z pidzinga ale jednak mowie nie :kwasny: )

powiedzcie na chlopski rozum ma to sens czy szukac kostek z ori wyjsciami na wzmak (dodam ze sa niemalze nie dopstepne)

licze na jakis odzew :znudzony: temat błachy ale moze ktos cos pomoze :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie bedą straty na jakości głownie zależy od samego radia a w zasadziej od jego końcówki mocy.. Ciężko jakoś "nazwać" ta stratę jakości .. Adaptery RCA nie są drogie ( nie mówiąc o "aktywnych" ) wiec myśle ze śmiało możesz jeden zakupić i obadac. Jeśli stwoerdzisz ze coś jest nie tak , wtedy masz inne wyjście - dorobić wyjście RCA do fabrycznego radia. Po prostu wyciagasz sygnał audio sprzed końcówki mocy i jazda :kwasny: Troszke rozezanania w elektronice i gniazda RCA za pare groszy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorobienie wyjscia RCA nie jest skomplikowana operacja. Trzeba tylko odnalezc "sciezki" wychodzace z przedwzmacniacza do koncowki mocy radia i tam dolutowac ekranowane kabelki ktore potem wyciagasz na zewnatrz radia i do nich lutujesz gniazda RCA.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będziesz nadawać z transmitera to faktycznie nie masz się co przejmować jakością samego adaptera RCA :kwasny: A po troszku możesz kombinować z dodaniem rca Powodzenia http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...