Skocz do zawartości

Alfa 156 SW


lkrencik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

powoli zacznę się chwalić zmianami które zachodzą w alfie

kto byl na spocie w Forcie Wola widzial mega pająka we wnęce na koło

jak grało kilka osób słyszało więc nie będę się rozpisywał

 

oto sprzęty które znalazły miejsce w alfie

 

1. Stacja medialna Kenwood KVT522DVDY - prezent od mojej obecnej żony na gwiazdkę 2009r

2. Clarion HX-D1 - prezent ode mnie dla mnie bez okazji

3. Tweetery u-Dimensions proXT2

4. Woofery PHD MF 6.2

5. Procesor dźwięku Audison BitOne

6. Wzmacniacz Xtant 2200i -> woofery

7. Wzmacniacz Xtant 603x -> tweetry (ze stanow idzie paczką moduł RM wiec będzie w przyszłości napędzac rownież średnie)

8. Orion 8002 -> subik

9. Subwoofer Cerwin Vega 104 (druga na sprzedaż)

10. Kondensator -> byl AIV (na sprzedaż) obecnie czekam na mini cap by GAE

11. Okablowanie 1x25mm2 od aku i masa z budy -> będzie zmiana na 2x50mm2 z aku

12. RCA Stinger -> będzie zmiana na Home MAde sheller + Nakamichi

 

obecnie autko stoi u Herdiego i robione jest co następuje:

- wylewka w lewym boczku pod Vegę

- podnoszona podloga z calym sprzętem (aluminiowa spawana kuweta przykryta mega wielką plexą 10mm)

- kilka niespodzianek cieszących oko

- wiele strojenia cieszącego ucho

 

Kiedy Herdi skonczy autko zostanie odstawione do tapicera celem obszycia skora kokpitu i boczków

 

Na wiosnę wymiana zapewne zestawu przedniego -> po glowie chodzą mi:

- Focal utopia 6W3 +Morel Supremo

- Brax Matrix 6.1 + TLR

- Scan Speak 3way

no ale to czas i pieniądze pokażą co będzie

 

1. wersja pierwsza

http://lh6.ggpht.com/_z4WYo5uWFJw/SyCh6WCwPeI/AAAAAAAADKU/23OQPuBXM1k/s640/audio%20001.jpg

- RF T600.4

- RF p600.1

- AIV 1F

- pasywka jak widać

 

2. wersja druga

http://lh3.ggpht.com/_z4WYo5uWFJw/SyCiAHpuC5I/AAAAAAAADKc/rivPWDisJco/s640/audio%20002.jpg

- Xtant 603x

- RF p600.1

- Junior 5.2

- AIV 1F

- juz aktywka

 

3. wersja trzecia

http://lh6.ggpht.com/_z4WYo5uWFJw/SyCiFatA8yI/AAAAAAAADKk/muQajNuQF8s/s640/audio%20003.jpg

- Xtant 603x

- xtant 2200i

- Orion 8002

- AIV 1F

- aktywka

 

4. prace nad wersją czwartą

http://lh6.ggpht.com/_z4WYo5uWFJw/SyCiLANp4_I/AAAAAAAADJ4/k-feFOxuY5Y/s640/audio%20004.jpg

- Xtant 603x

- xtant 2200i

- Orion 8002

- Mini Cap by GAE 0,5F

- aktywka

 

przepraszam za marną jakość zdjęć ale robione telefonem

jak Tomek zrzuci foto z aparatu będę dodawał sukcesywnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 94
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Siemka:)

Fajnie by było kiedyś posłuchać jak będzie okazja, mam sentyment do Xtanta:)

Jednak parę pytanek:

 

Jak po podłączeniu RMa chce uciąć średniaka? Bo z proca nie będziesz mógł sterować tymi 4 kanałami, będzie pasywka i wspólna korekcja na średnich i wysokich?

 

Czy nie warto by było znaleźć suba, którego 603x uciągnie? Troszkę szkoda tego wolnego kanału, a może zamiast 603x szukać 604x?

 

Dziwny rozrzut masz w "planach". Po całym sezonie nie usłyszałeś "tego czegoś" żeby nie znać nawet kierunku?

 

I czy nie szkoda HX D1 tylko jako transportu, skoro to Bit One będzie grać?:rotfl:

 

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by było kiedyś posłuchać jak będzie okazja, mam sentyment do Xtanta:)

 

Myślę że na któryś zawodach EASCA się spotkamy to posłuchasz sobie :padam:

 

Jak po podłączeniu RMa chce uciąć średniaka? Bo z proca nie będziesz mógł sterować tymi 4 kanałami, będzie pasywka i wspólna korekcja na średnich i wysokich?

 

Wg tego co nasz teamowy Guru - Herdi twierdzi przy zastosowaniu RMa w 603x można zrobic tak ze kanały 1/2 korzystają z wejścia FRONT 3/4 z wejścia REAR a 5 kanał sam powiela sygnał z kanałów 1/2 - jak będzie się okaże

 

Czy nie warto by było znaleźć suba, którego 603x uciągnie? Troszkę szkoda tego wolnego kanału, a może zamiast 603x szukać 604x?

 

Bardzo podoba mi się jak gra Cerwin Vega, a Cerwin Vega pod orionem kiedy dostaje 900watt?? po prostu miód - nie zamierzam wymieniać ani suba ani wzmaka :)

a co do 603x vs 604x - hmmm mam juz 603x na która długo polowałem, a wiem gdzie jest 604 :D czas pokaże

 

Dziwny rozrzut masz w "planach". Po całym sezonie nie usłyszałeś "tego czegoś" żeby nie znać nawet kierunku?

 

To jest tak - wszystko zależy od regulaminu EASCA na sezon 2010.

jeżeli zostanę w beginerach maxi to zostawie zestaw z przodu

jezeli będzie Amator 2way - no to braxy albo utopie (raczej utopie)

na #waya jestem narazie za krótki - dopiero od roku bawię się w świadome caraudio i chcę nauczyć sie dobrze 2waya i na 2011 zrzeźbić 3waya - czas pokaże :D

 

I czy nie szkoda HX D1 tylko jako transportu, skoro to Bit One będzie grać?:]

 

mi nie szkoda - jest zajebiaszcza różnica D1+BO a inne radio np kenwood+BO :D

 

poza tym docelowo BO ma tylko zarządzac opóźnieniami a zwrotki będą odpowiadały za podziały :D

 

Zapowiada się ciekawie, fajne klocki. Wydaje mi się że gdzieś już widziałem tą instalkę patrząc po klockach?

 

albo na zawodach albo na innych stronach - nie robię z tego tajemnicy

 

wersja3 oj to było ciasno

 

pod tym co widac w wersji 3 pod tymi xtantami zmiescil sie jeszcze orion :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak uporządkowałeś odpowiedzi, że odwdzięczę się tym samym ;]

 

Myślę że na któryś zawodach EASCA się spotkamy to posłuchasz sobie :padam:

 

Mam nadzieję, że obok w zawodach będę mógł postawić swoją furkę;]

 

Wg tego co nasz teamowy Guru - Herdi twierdzi przy zastosowaniu RMa w 603x można zrobic tak ze kanały 1/2 korzystają z wejścia FRONT 3/4 z wejścia REAR a 5 kanał sam powiela sygnał z kanałów 1/2 - jak będzie się okaże

Miałem 604x i używałem tylko 4 kanały. Cały czas myślałem, że te dodatkowe to passive (jak w instrukcji) czyli wspólne wejścia a 4 wyjścia. Jednak jeśli chodzi o pomysł wykorzystania wejść od kanału mono do zasilenia sygnałem tych nowych wyjść to kto wie... ale czy to fabryczna możliwość czy tuning?

 

Bardzo podoba mi się jak gra Cerwin Vega, a Cerwin Vega pod orionem kiedy dostaje 900watt?? po prostu miód - nie zamierzam wymieniać ani suba ani wzmaka :D

a co do 603x vs 604x - hmmm mam juz 603x na która długo polowałem, a wiem gdzie jest 604 :D czas pokaże

No oki, jednak jeśli nie masz ochoty na zmianę suba, to bym się postarał o 604x no ale to raczej dla porządku niż jakiś wielkich zalet:)

 

To jest tak - wszystko zależy od regulaminu EASCA na sezon 2010.

jeżeli zostanę w beginerach maxi to zostawie zestaw z przodu

jezeli będzie Amator 2way - no to braxy albo utopie (raczej utopie)

na #waya jestem narazie za krótki - dopiero od roku bawię się w świadome caraudio i chcę nauczyć sie dobrze 2waya i na 2011 zrzeźbić 3waya - czas pokaże :D

Jakoś to do mnie nie przemawia.... nieważne co nie wrzucisz do auta, na to klasa się zawsze znajdzie... nie lepiej się skupić na muzyce zamiast na klasach/zawodach?:)

mi nie szkoda - jest zajebiaszcza różnica D1+BO a inne radio np kenwood+BO :]

 

poza tym docelowo BO ma tylko zarządzac opóźnieniami a zwrotki będą odpowiadały za podziały :D

Dziwne, cały czas miałem w głowie, że jak jest taki procek, to radio działo jako napęd cd a gra procek.

Powiedz jakie różnice w dźwięku były? Skoro były duże to będzie je łatwo opisać:D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że obok w zawodach będę mógł postawić swoją furkę;]

 

Tego z całego serca Ci życzę :padam:

Miałem 604x i używałem tylko 4 kanały. Cały czas myślałem, że te dodatkowe to passive (jak w instrukcji) czyli wspólne wejścia a 4 wyjścia. Jednak jeśli chodzi o pomysł wykorzystania wejść od kanału mono do zasilenia sygnałem tych nowych wyjść to kto wie... ale czy to fabryczna możliwość czy tuning?

 

nie wiem jak w 604x ale w 603x masz (patrząc na zdjęcie wzmaka) od prawej:

1. left front in

2. right front in

3. left rear in

4. right rear in

 

5. left front out

6. right front out

7. left rear out

8. right rear out

 

po zastosowaniu RMa w 603 wg Herdiego powino byc tak:

wejscia 1 i 2 -> kanal 1, 2, 5

wejscia 3 i4 -> kanal 3 i 4

 

ile w tym prawdy zobaczymy jak przyjdzie modul - cale 9,94$ :D

 

No oki, jednak jeśli nie masz ochoty na zmianę suba, to bym się postarał o 604x no ale to raczej dla porządku niż jakiś wielkich zalet:)

 

narazie są inne priorytety wydatkowe D

poza tym jest jeszcze drugi samochod ktorym wypadałoby sie zająć :D

 

Jakoś to do mnie nie przemawia.... nieważne co nie wrzucisz do auta, na to klasa się zawsze znajdzie... nie lepiej się skupić na muzyce zamiast na klasach/zawodach?:)

 

przy muzyce jakiej slucham ma to niewielkie znaczenie

80% nielegale polskiej sceny HH, 10% polska muzyka lat 80, 10% dobrze nagrane płyty

ale ja lubię współzawodnictwo

nic na mnie nie podziałało tak jak zajęcie osatniego miejsca w borkach w zeszlym roku - i to na dodatek taki łomot dostałem na własnym podwórku - zawody pod patronatem GAE :D

potem było tylko lepiej - 7 3 4 2 3 4 miejsce.

 

Dziwne, cały czas miałem w głowie, że jak jest taki procek, to radio działo jako napęd cd a gra procek.

Powiedz jakie różnice w dźwięku były? Skoro były duże to będzie je łatwo opisać:]

 

Radio generuje sygnał który wchodzi na procka i jest tam opóźniany i cięty na poszczególne kanały

wiadomo ze jest to jakaś elektronika która w jakiś sposób zmienia brzmnienie, ale wcale nie gra gorzej.

Jeżeli do BO przesłać sygnał swiatłem a nie po RCA to wtedy faktycznie radio byłoby tylko nośnikiem surowego sygnału.

 

jeśli chodzi o porównanie kwnqooda i HX-D1 (mogę robic na bierząco na tych samych utworach bo obie jednostki ogarnia jeden procek :D ) to:

subbas - nie slyszę różnicy

bas - głębszy i bardziej precyzyjny przy D1

fundamentalne - nie słyszę różnicy, innni słyszą na korzyść D1

średnie - D1 sypie niki az miło

wysokie - duzo precyzyjniejsze i milsze dla ucha

 

szerokość sceny jest o wiele wieksza - na clarionie wychodzi poza auto

skupienia - dużo lepsze na clarionie

wysokość też wieksza

 

różnica jak pomiędzy salą kongresową a halą oliwa :D - bez urazy :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po zastosowaniu RMa w 603 wg Herdiego powino byc tak:

wejscia 1 i 2 -> kanal 1, 2, 5

wejscia 3 i4 -> kanal 3 i 4

No spoko, jak tak będzie to si.

przy muzyce jakiej slucham ma to niewielkie znaczenie

80% nielegale polskiej sceny HH, 10% polska muzyka lat 80, 10% dobrze nagrane płyty

ale ja lubię współzawodnictwo

nic na mnie nie podziałało tak jak zajęcie osatniego miejsca w borkach w zeszlym roku - i to na dodatek taki łomot dostałem na własnym podwórku - zawody pod patronatem GAE :wstyd:

potem było tylko lepiej - 7 3 4 2 3 4 miejsce.

Czyli zawody dla samych zawodów. Spoko.

Radio generuje sygnał który wchodzi na procka i jest tam opóźniany i cięty na poszczególne kanały

wiadomo ze jest to jakaś elektronika która w jakiś sposób zmienia brzmnienie, ale wcale nie gra gorzej.

Jeżeli do BO przesłać sygnał swiatłem a nie po RCA to wtedy faktycznie radio byłoby tylko nośnikiem surowego sygnału.

Sorry. Wyszedłem z założenia, że jak już procek to podpięty na optyku;)

Na RCA to już nie wiem jak to dokładnie przebiega... skoro słyszysz różnice to pewnie tak jest:)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł RM to zwykły rezystor.

Wpięcie RM'a nie spowoduje że będziesz mógł aktywnie wysterować głośniki na wyjściu passive output. RM4 i RM12 to zwykły tłumik -4 i -12 db. Dzięki temu możesz pod wyjścia zwykłe podpiąć woofery a pod passive np. tweetery - ale to fizycznie nadal będzie sygnał z wejść 1 i 2. Subbas bierze sygnał z 3 i 4. I tego RM'em niezmienisz.

 

Jak chcecie chłopaki RM'a na szybko to ja mam i nie używam aktualnie - mogę pożyczyć do testów. Tylko niepamiętam czy to RM4 czy RM12.

 

A co do samego systemu.... ja wolę mniej ale lepiej (jakościowo). Ale ja to konserwatywnie do tematu podchodzę - stereo ma być stereo, bez multimediów, procesorów i tysiąca wzmacniaczy. Dobra pasywka nie jest zła :wstyd:

 

A jak tak na siłe chcecie aktywnie to ja bym zrobił inaczej - zapakowałbym do auta dwa xtanty 603 - po jednym na strone - i do tego cos na subbas. I wtedy masz do dyspozycji po 75 watt na kanał dla średniego i tweetera i 150 watt na woofer. Niewiem co z tego wyjdzie ale jestem bardzo ciekaw takiego połaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Docelowo BO będzie sterowal czasowkami ale narazie będzie aktywka

 

 

A tego nierozumiem.

To jak chcesz zrobić system aktywny nie mając odpowiedniej ilości kanałów we wzmacniaczach?

 

do 2-way'a ma (a na razie taki zestaw posiada) do 3-way'a brakuje......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł RM to zwykły rezystor.

No tak, zamieni się kanały i .... już moja w tym głowa :rotfl:

jak Tomek zrzuci foto z aparatu będę dodawał sukcesywnie

Jak Tomek rzuci foty to nie dostanie ani jednej z prac, miałeś pokazać gotowe auto a tym czasem kupione 5 kilo kolorowego złomu a ty już całemu światu się chwalisz - więc nie nie dostaniesz ani jednej foty z prac :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł RM to zwykły rezystor.

No tak, zamieni się kanały i .... już moja w tym głowa :rotfl:

 

Rozumeim ze to wiedza tajemna i niepoznam jej "od tak"....

Bo na moje oko to tak się nie da - poprostu masz do dyspozycji końcówki mocy dla 3 kanałów...to co te pasywne to będzie jakies perpetum mobile czy jak?? Niejestem w stanie tego ogarnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł RM to zwykły rezystor.

No tak, zamieni się kanały i .... już moja w tym głowa :D

jak Tomek zrzuci foto z aparatu będę dodawał sukcesywnie

Jak Tomek rzuci foty to nie dostanie ani jednej z prac, miałeś pokazać gotowe auto a tym czasem kupione 5 kilo kolorowego złomu a ty już całemu światu się chwalisz - więc nie nie dostaniesz ani jednej foty z prac :rotfl:

 

skoro Tomek nie udostepni fotek to będzie trzeba robić spyphoto własnego samochodu - tak to chyba tylko w pl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wiosnę wymiana zapewne zestawu przedniego -> po glowie chodzą mi:

- Focal utopia 6W3 +Morel Supremo

- Brax Matrix 6.1 + TLR

- Scan Speak 3way

no ale to czas i pieniądze pokażą co będzie

 

Sluchales czy tak sobie wymysliles ? Szcegolnie ciekawi mnie ta 1 opcja bo nie mialem okazji sluchac takiego tandemu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli miałbym wybierać nie martwiac się o koszta zakupu i ogarniecie to w pierwszej kolejności wybralbym 3waya scanspeaka (statusy dla ubogich) następnie brać +tlr i na końcu najtańsze utopie i morele

 

[ Dodano: 2009-12-15, 17:42 ]

No wiec klamka zapadła.

Już do mnie jedzie zestawik

jaki? Zobaczycie na foto :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...