Skocz do zawartości

ALPINE 3544 VS ALPINE 3539


hi_sound
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zastanawiam się nad kupnem wzmacniacza 3544 a w tej chwili posiadam 3539 zasilający R6A, Czy ktoś potrafi porównać te 2 wzmacniacze i jakie są pomiędzy nimi różnice? Czytałem opinie że 3544 jest mniej ostry niż 3539, widziałem na zdjęciach środki tych dwóch piecy i konstrukcją nieco się różnią, a jakie są różnice w walorach dźwiękowych?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzważałem zakup właśnie 3544 pod moje MDS-y zachwycony brzmieniem alpine 3542 zasilającej moje Lotusy. Lecz dość cieżko dostać ten wzmacniacz przy czym trzema się on dość wysoko cenowo. Czytając opinię wszyscy wypowiadali się bardzo dobrze, dobry znajomy miał ten wzmacniacz zasilał nim zakupiony odemnie system MLK Hertza i było naprawdę fajne łagodnie i z pełną kulturą tak jak się należy. Lecz w poszukiwaniu tej alpiny trafił mi się Helix którego kupiłem no i powiem że nie żałuje, jest rewelacja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Odświeżam temat.

 

Podobno te wzmacniacze bardzo dobrze sprawują się w zasilaniu mocnych przednich zestawów np R6A, a niekoniecznie dobrze w mostku do zasilania skrzyń.

Czy to prawda? Szukam coś do napędzenia Helixa P12 (350 RMS) w skrzyni zamkniętej 25l, chodzi oczywiście o jakość dźwięku.

 

To dobre rozwiązanie, czy szukać czegoś innego, budżet max 400zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jimix, za dużo nie męczę subwooferów ale

3544
podpinałem pod min: m-12, BSW 124 i fajnie to grało (ogólnie dynamika, kop, zejścia do samego hadesu), ale szczerze powiem że wcześniejszy prądo-dawcy nie byli za wybitni (prócz VR209).

 

niech "ciśnieniowcy" lepiej się wypowiedzą jeszcze na ten temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...