Skocz do zawartości

Dziwne dzwięki suba we Free air


mayday
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Podłaczyłem subwoofer tak jak w tytule bez żadnej skrzyni i zachowuje sie dokładnie tak samo i wydaje takie same dzwieki jak na tym filmiku

 

 

Takie jakby żężenie , pierdzenie , trzeszczenie, momentami nawet takie cykanie zależnie od ilości akurat odtwarzanych hertzów no trudno to dokładnie opisać , jak go zamontowałem na chwile w skrzynie zamkniętą to nic nie słychać , bas jest idealny nie zakłócony żadnymi innymi dzwiekami

Czy to normalne ? Czy może coś sie zepsuło ? Moze tak ma byc skoro na tym filmiku dzieje sie tak samo ?

Bo sie troche wystraszyłem , gdyz tak jak wspomniałem w skrzyni problem nie występuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dla tego free air to kupa,sam się skusiłem i zamontowałem u żony 2xcanton rs6(25 cm), no nie powaliło mnie,u mnie na drzwiach przednich gra lepiej

 

Ale ja nie pisze ze chce tak zamontować ani tym bardziej ze sie spodziewałem w takiej opcji jakiegos basu , podłączyłem tylko w celu sprawdzenia wzmacniacza i okazało sie ze wzmak ok ale subik jakieś dziwne akcje łapie no ale może jest tak jak mówi waski, oby.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz ze bez budy masz bardzo duze wychylenia i slychac prace zawieszenia.

Dwa nigdy nie mialem okazji macac lapami T2 i nie wiem dokladnie jak jest zbudowany ale...w wielu gosnikach duzej mocy uklad magnetyczny jest tak skonstruowany ze cewka jest chlodzona 'cisnieniem' powietrza jakie wytwarza sie pod zawieszeniem dolnym co powoduje takie specyficzne 'swisty'.W BTL18 z starej rewizji bylo to szczegolnie slyszalne z racji budowy ukladu magnetycznego.

W obudowie tego nie slychac natomiast bez owszem.

Kolejna rzecz to nie wiem z czego jest ta membrana w T2 ale tak z zdjec to domyslam sie ze z jakiegos aluminium? Kiedys mialem PG Audio 1512pro ktory mial membrane z aluminium i w free air zachowywal sie dokladnie tak samo jak ten T2 z youtuba, jakis rezonans? Nie wiem nie zaglebialem sie w to.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uklad magnetyczny jest tak skonstruowany ze cewka jest chlodzona 'cisnieniem' powietrza jakie wytwarza sie pod zawieszeniem dolnym

 

Kolejna rzecz to nie wiem z czego jest ta membrana w T2 ale tak z zdjec to domyslam sie ze z jakiegos aluminium?

 

Dokladnie tak jest w T2. Wystarczy reka zatkac na chwile otwory "wentylacyjne" cewki i juz glosnik pracuje ciszej :zdegustowany:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam to, kiedy przyszedl helon tez go po cichu przybijalem we free air zeby sprawdzic sprawnosc cewek, tez sie przetazilem lekko na starcie

Hehe

 

A jakie są objawy , jesli cos sie dzieje z cewką lub wogóle coś jest nie tak z głośnikiem ?

oczywiście oprócz tego gdy jest totalny trup i sie nie rusza

 

Bo pamiętam kiedyś taki przypadek jak kolega miał skrzynie CL na 4 RFach i jak sie mocniej podkręciło to jeden z nich zaczynał tak jakby stukać - trukać takie

tryyt tryyt tryyt :zalamany: to było - niewiem w końcu co było przyczyną owego stukania bo niedługo potem ją opylił ale wydaje mi sie że to było własnie cos z cewką nie tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...