Skocz do zawartości

Wyjście RCA 2V i 4V róźnice ?


Killer88
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sa radia ktore posiadaja nawet 6V wyjscia a wzmaki moga miec do 4V ....

...

.... i w tym momencie sobie palisz wejscie

 

Bzdura!

Skąd Ty przyjacielu takie teorie bierzesz. Przerzuciłem przez moje auto ponad setke wzmacniaczy i kilkadziesiąt odtwarzaczy o różnych napięciach na wejściu i wyjściu, nieraz były to 6V out i 2V in i jakoś dymek nie poszedł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większe napiecia jest mniej podatne na zakłocenia ale sprawdz czy wzmak jest w stanie przyjac wieksze napiecie. Sa radia ktore posiadaja nawet 6V wyjscia a wzmaki moga miec do 4V i w tym momencie sobie palisz wejscie.

 

 

 

A więc Panownie z forum mam Radio Pioneer 4000 ub ma 1 wyjście RCA 2 V i mam ro rozgałęzione na 4 RCA bo mam 2 wzmanki czyli JBL GTO 4000 który napędza 2 magnaty 30 cm i drugi wzmak na sopran czyli Pyle QA 4400 ll więc mam trochę plontanine kabli przez rozgałężniki bo wymagają 8 cinczy.

 

Zastanawiam się nad kupnem Pioneer Deh 8400 bo ma 3 x RCA 4V tak ?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większe napiecia jest mniej podatne na zakłocenia ale sprawdz czy wzmak jest w stanie przyjac wieksze napiecie. Sa radia ktore posiadaja nawet 6V wyjscia a wzmaki moga miec do 4V i w tym momencie sobie palisz wejscie.

 

jeżeli chodzi o ciekawostke w tej kwestii napięć na wyjściu rca to kenwood 909 przy odpalonym zbalamsowamych wyjść daje 16v i do takiego napięcia Wzmak musi mieć zbalansowane wejscia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większe napiecia jest mniej podatne na zakłocenia ale sprawdz czy wzmak jest w stanie przyjac wieksze napiecie.

Tak, jest to w zasadzie jedyna zaleta takiego rozwiązania. Inna sprawa, że dużo większy wpływ na jakość przesyłanego sygnału mają kable. Przy dobrych kablach (nawet nie klasy high-end człowiek nie jest w stanie usłyszeć różnicy czy sygnał z radia do wzmacniacza jest przesyłany o maksymalnym napięciu 2 czy 6 V

Sa radia ktore posiadaja nawet 6V wyjscia a wzmaki moga miec do 4V i w tym momencie sobie palisz wejscie.

Nie do końca, na końcówkach wzmacniacza pojawia się sygnał przesterowany, który najczęściej powoduje zniszczenie głośników np. :

http://strefacaraudio.pl/forum/topics15/ra...f66a67adb#77764

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...