Skocz do zawartości

problem z doborem zmieniarki alpine


mariola
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam posiadam radyjko alpine 9886 gra to na glosnikach jbl wspomaganych sub...polkaudio sterowanym wzmacniaczem hifonics[tak chyba sie to pisze],ale najwazniejszy jest moj problem bo chcialam miec zmieniarke i tu powstal problem bo orginalna zmieniarka mp3 nawet uzywana kosztujie ponad 400zl,a z tego co slyszalam podobno zmieniarki ;sony ,jvs i denon majia to samo zlaczei sa przynajmniej opolowe i wiecej tansze i tu kolejne pytanie czy da sie to podlonczyc do mojego alpine 9886 bo oszczednosc by byla spora,dzieki za odpowiedzi :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że zmieniarka ma takie samo złącze, niekoniecznie oznacza, że na takich samych sygnałach to lata i będzie to ze sobą współpracować.

 

To tak jak kiedyś było z procesorami. AMD i Intell w pewnym momencie mieli fizycznie to samo złącze, ale elektrycznie było ono zupełnie inne i założenie niewłaściwego procesora kończyło się jego upaleniem.

 

Tak z ciekawości to po co Ci zmieniarka i do tego jeszcze mp3?

Już na zwykłej płycie można nagrać dosyć sporo mp3, nawet te 320kb/s.

Jak już to zastanowiłbym się nad zwykłą zmieniarką CD

 

 

W tym 9886 nie ma przypadkiem USB? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cursor napisał/a:

W tym 9886 nie ma przypadkiem USB?

 

 

Jest więc też nierozumiem po co dodatkowo zmieniarka.

 

Ja wam powiem http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/biggrin.gif Moze poprostu kobiety lubia zmieniarki bo to juz druga uzytkowniczka na forum sie od wczoraj zarejestrowala i chce alpink wspomagac zmieniarka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym 9886 nie ma przypadkiem USB?

 

Jest więc też nierozumiem po co dodatkowo zmieniarka.

sam sie zastanawiam nad zmieniarką, mam usb, ale zmieniarke wykorzystywałbym do załadowania oryginalnych płyt CD, bo nie chce mi sie wkładac/wykładac do radia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym 9886 nie ma przypadkiem USB?

 

Jest więc też nierozumiem po co dodatkowo zmieniarka.

sam sie zastanawiam nad zmieniarką, mam usb, ale zmieniarke wykorzystywałbym do załadowania oryginalnych płyt CD, bo nie chce mi sie wkładac/wykładac do radia http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/biggrin.gif

Ale do tego nie jest konieczna zmieniarka na mp3 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym 9886 nie ma przypadkiem USB?

 

Jest więc też nierozumiem po co dodatkowo zmieniarka.

sam sie zastanawiam nad zmieniarką, mam usb, ale zmieniarke wykorzystywałbym do załadowania oryginalnych płyt CD, bo nie chce mi sie wkładac/wykładac do radia http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/biggrin.gif

Ale do tego nie jest konieczna zmieniarka na mp3 :D

dokładnie, tylko, że do alpine cda-9886 jest tylko jeden model zmieniarki z AI-NET-> alpine CHA-S634 http://www.essa.com.pl/oferta/index.php?id...=34&pid=131 a, że przy okazji obsługuje mp3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AI-net mają:

CHA-S604(po użyciu przejściówki(KCA-130B) obsługuje M-bus'a-ma przełącznik ai-standard),

CHA-S605(+optyk),

CHA-S607(+optyk),

CHA-S614,

CHA-S624(+optyk),

CHA-S634(mp3),

CHA1204,

CHA1214,

Dodatkowo wszystkie maja pamięć tytułów płyt(trzeba je samemu wpisać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AI-net mają:

CHA-S604(po użyciu przejściówki(KCA-130B) obsługuje M-bus'a-ma przełącznik ai-standard),

CHA-S605(+optyk),

CHA-S607(+optyk),

CHA-S614,

CHA-S624(+optyk),

CHA-S634(mp3),

CHA1204,

CHA1214,

Dodatkowo wszystkie maja pamięć tytułów płyt(trzeba je samemu wpisać).

dzienx Raadek za info :D

polatałem jeszcze wczoraj po necie i widzę, że muszę polować na CHA-S624 bo ma takie same parametry techniczne jak S634 tylko S624 nie ma mp3, którego i tak nie potrzebuję. Dobrze kombinuję, że S624 jest poprzednikiem S634 czyli będzie jakby najmłodszym ze starszych modeli, więc teoretycznie najmniej zużytym. Widzę, że i alpine zrezygnowała z 12-sto płytowych zmieniarek, CHA-1214 ma jednak gorsze parametry niż S624 więc 12-stkę odpuszczam.

 

ps. właśnie przegapiłem aukcje gdzie licytowałem :D, S624 poszła za 180zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze kombinuję, że S624 jest poprzednikiem S634 czyli będzie jakby najmłodszym ze starszych modeli, więc teoretycznie najmniej zużytym.

Te zmieniarki to nie do zdarcia maszyny.O zużycie bym się nie martwił.Mam wszystkie modele i z żadną nie było problemów.Czasem starsze modele na M-busa płatają figle ale to zazwyczaj z powodu wylania kondków-starość nie radość ale to i tak rzadkość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam panowie Tak z ciekawości to po co Ci zmieniarka i do tego jeszcze mp3?

Już na zwykłej płycie można nagrać dosyć sporo mp3, nawet te 320kb/s.

Jak już to zastanowiłbym się nad zwykłą zmieniarką CD 1 to po co zadawac tak glupie pytania a nie odpowiedziec sobie na pytanie ;czy nie chcialbys wiekszego czlonka :D 2 to nadal nie znam odpowiedzi czy sie da dopasowac inny model innej firmy takze japonskiej[jvs,sony itd] jak wczesniej pytalam nawiazujiac do tematu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nadal nie znam odpowiedzi czy sie da dopasowac inny model innej firmy takze japonskiej[jvs,sony itd] jak wczesniej pytalam nawiazujiac do tematu

Nie nie da się. O ile sony i JVC mają taki sam wtyk(i na tym się kończy, bo sygnały są zupełnie inne), to nie jest on taki sam jak w alpine, a więc nie da się wykorzystać zmieniarek innych jak alpine.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AI-net mają:

CHA-S604(po użyciu przejściówki(KCA-130B) obsługuje M-bus'a-ma przełącznik ai-standard),

CHA-S605(+optyk),

CHA-S607(+optyk),

CHA-S614,

CHA-S624(+optyk),

CHA-S634(mp3),

CHA1204,

CHA1214,

 

Generalnie lepiej napisać:

 

CHA - Ai-Net

CHM - M-bus

 

Ostatnia literka - jakie to proste :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie lepiej napisać:

CHA - Ai-Net

CHM - M-bus

Ostatnia literka - jakie to proste :D

Tyle to sie sam domyslilem http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/biggrin.gif, ale bardziej mi chodzilo o (patrz poniższy cytat)

Bardzo proste ale nie o ta prostotę chodziło lecz o wymienienie wszystkich modeli ai-net oraz ich możliwości.

po wymienieniu modeli od razu widać, który ze starszych modeli jest nowszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

przepraszam za odkop ale nie chce zakladac kolejnego tematu dla jednego pytania...

Mam radio Alpine 9855 i planuje zakup zmieniarki, wybrac CHA S634 czy CHA 1214? Na ktorej jakos odwarzanej muzyki bedzie lepsza i czy bedzie roznia w jakosci odtwarzanej muzyki odtarzajac plyte w radiu a w zmieniarce?

Zastanawiam sie bo moge kupic model S634 za 250zl idealny stan juz z kablem i wysylka..brac czy nie brac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...