Skocz do zawartości

Audison Bit One


waski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie skierowane do posiadaczy procka Bit One - czy jest roznica w jakosci dzwieku przy wykorzystaniu wejscia optycznego? Nosze sie z zamiarem zmiany mojego 3sixty.2 na Bit One wlasnie ze wzgledu na wejscie optyczne, jednka nigdy nie mialem doczynienia z taka forma przesylania sygnalu audio , stad pytanie. Drugie pytanko - czy pokretlem znajdujacym sie na panelu kontrolnym mozna sterowac glosnoscia roznych kanalow z oosobna?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrafię jednoznacznie odpowiedzieć czy polepsza to jakość dźwięku, w teorii tak, no i przesył optykiem jest wolny od zakłóceń. Na pokrętle możesz sterować ogólną głośnością, faderem, balansem i głośnością subwoofera, można też wybrać jeden z 4 predefiniowanych programów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po czasie stwierdzilem ze moje pytanie jest subiektywne - ewentualna poprawa jakosci slyszanego dzwieku zalezec bedzie od kabli RCA jakie uprzednio stosowalismy Ale sama swiadomosc ze do swiatelka zadne zaklucenia sie nie dostana jest pocieszajaca :padam:

 

Czy mozna ustawic rozne opoznienia w tych programach? Czy tylko EQ ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

słuchałem u Stefka Audisona i wogóle mi się nie podobało (choć i tak było lepiej niż w innej furze z tym kombajnem). Później zmienił na 7944+H700 (no i nie tylko to) i było już lepiej. Sporo lepiej.

Sam też mówił żeby w Bit One się nie ładować i wierzę mu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przez jakiś czas miałem bit-one i nie specjalnie mogę go polecić, miałem z nim cały czas jakieś problemy (chociaż była to już wersja poprawiona), strzały po lewym kanale przy każdym włączeniu i zmianie płyty, jakieś szumy (choć było to podłączone optykiem). Z jakością dźwięku w porównaniu od później zakupionego h700 też średnio. Obsługa przez komputer też jest dużo mniej wygodna niż przez ruxa jak w alpine, chociaż to akurat można przeboleć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm no to mam zagwozdkę... Właśnie o tych zakłóceniach słyszałem i dlatego zastanawiam się ciągle nad zakupem, gdyby nie te opinie to bym kupił i tyle. A chyba oprócz Clariona HX-D2 nie ma nic innego na czym można by puścić aktywnie 3-way + sub lub 2. Oczywiście Clarek to nie sam procek tylko cały radioodtwarzacz, wiem, ale jego cena jest dla mnie nie do przejścia jak narazie. Chyba tylko Bit One oferuje obsługę tylu kanałów. Tylko co, kupię, będzie kaszana i będę się bujał z jego sprzedażą z rok... Co za shit...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ze znanych mi "urządzeń" na których można 3-way+sub to: pioneer p9+deq p9 (no i odry), nowy pioneer p99rs, h700/h701, stary proc clariona, hx-d2, zapco dsp8, jbl ms8, bitone, jest jeszcze jakieś ruskie radio syberia czy jakoś tak, nie wiem jak z procami sony, ale tam są chyba jakieś "dziwne" zbocza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pioneer p9+deq p9 (no i odry)

To odpada, jakoś pionek mi nie pasi

nowy pioneer p99rs

pionek i do tego za drogi zdecydowanie

h700/h701

hmm czemu mi powiedzieli to to do 3 way tylko? Znaczy tweeter, wofer i sub

i tak ciężkie do zdobycia

zapco dsp8

to to wogle zapewne nie do zdobycia i ciekawo jaka cena, polskie google nic o tym nie wie

jbl ms8

Chyba bałbym się zaryzykować i władować w to kasę...

jest jeszcze jakieś ruskie radio syberia czy jakoś tak

no proszę cię... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę jest o tym na amerykańskich forach, trzeba trochę pogooglować, wiem że ściągali to do stanów, więc jakby się ktoś zakręcił to do Polski pewnie też by się dało, wiem że kosztowało to ich chyba koło 500$.

O tu jest manual http://www.cdd.ru/repository/UCManual_eng1.pdf ciekawe że w zestawie jest jakiś prosty system pomiarowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pioneer p9+deq p9 (no i odry)

 

To odpada, jakoś pionek mi nie pasi

 

Słuchałeś tego urządzenia w ogóle??, jestem przekonany, że nie!!

Ja jestem po ogólnej konserwacji P-9-tki kupionej od gościa Szary2, który musiał się

mocno masturbować pod tym pionkiem (sperma wszędzie) Pozbyli się tego na PLATYNOWEJ w Wa-wie

Teraz jak sobie puszczę dobry kawałek na CD-Audio to BT 01 nawet się nie umywa.

Wiem co piszę, bo słuchałem (słucham na co dzień obydwu).

Jak masz chęć bawić się laptopem w każdych warunkach to Ok, BT 01 jest Ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem B1 przez dzien u siebie i wylecial tak szybko jak sie pojawil. U mnie slychac bylo "cyfrowe brzmienia" w glosnikach , co niestety dalekie bylo od muzyki. Strzalow nie zaobserwowalem ale wysoki poziom szumienia jak najbardziej. Ogolnie na minus. Zastanawiam sie jeszcze nad JL CleanSweep...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale grunt, że proca mają na pokładzie.

Proca mam w 9887 także wiesz, po prostu potrzebuję więcej kanałów...

 

O tym właśnie słyszałem, zakłócenia, szumy itp itd. Pisałem na ten temat z CASKP-em z audiocara który instalował kilka i mówił że owszem, są problemy ale tylko przy nieumiejętnej instalacji i programowaniu. Mam nadzieję że się nie obrazi jeśli zobaczy ale wkleją to co mi napisał

Witam !

 

Odpowiednio zaprogramowany - nie stwarza żadnych problemów. Jeśli ktoś na szybcika robi programowanie i w odpowiedniej sekwencji nie wykona tego - są problemy. Ja również je miałem do chwili gdy nie nauczyłem się tej sekwencji.

 

CASKP

Chciałem się dowiedzieć o co chodzi z tą sekwencją to odpisał :

Chodzi mi o dokładne zakończenie sekwencji programowania procesora po ustawieniu go. Cała procedura opisana jest krok po kroku w instrukcji - jednak jak to bywa - nikt praktycznie się tego nie trzyma ... No i potem jest to co jest ;)

I bądź tu mądry i pisz wierszem, wiadomo że zawsze będą głosy różne ale kto ma rację :?::help:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, ja robiłem to według tej "sekwencji" i rzeczywiście szumy były dosyć minimalne (szczególnie w porównaniu do tego co słyszałem w kilku innych furach z bitone na pokładzie) ale nadal były. Strzelania po głośnikach to jednak nie wyeliminowało, z tego co czytałem jest to problem różnego sposobu załączania sygnału optycznego w radiach i poprostu z jednym radiem to jest, a z innym nie ma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzelania po głośnikach to jednak nie wyeliminowało, z tego co czytałem jest to problem różnego sposobu załączania sygnału optycznego w radiach i poprostu z jednym radiem to jest, a z innym nie ma.

A próbowałeś zwykłym RCA podłączać czy tylko przez optyka ?? Zresztą ja optyka i tak nie mam, albo bym podłączał przez RCA ale wyciągał optyka z radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...