Skocz do zawartości

Jaki subwoofer dla fiat Bravo na 60mm głębokości


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nabyłem Fiata bravo 2 z 2008 roku który seryjnie jest wyposażony w subwoofer w bagażniku. Glosnik o średnicy 165mm i głębokości 60mm. Niestety glosnik nie ma zawieszenia przez co nie gra i chciałbym go wymienić na coś lepszego. Z tego co wiem trudno jest znaleźć glosnik basowy o takiej głębokości. Jedynie Blow WK650 za 50 zl podchodzi. Ale ja chciałbym się Was zapytac czy znacie moze inne głośniki lepsze jakościowo które by pasowały. Glosnik o rezystancji 3 lub 4 ohm z tego co kojarzę. Na dodatek w obudowie subwoofera jest jakiś wzmacniacz który prawdopodobnie obsługuje wszystkie głośniki w aucie (tego właśnie nie wiem jeszcze). I nie wiem jakiej mocy max moglbym użyć glosnika. Oczywiście jeśli była by możliwość to mógłbym wymienić ten wzmacniacz na coś mocniejszego ale i tak w tej kategorii rozmiarowej to o ogromie mocy za bardzo nie mam co myśleć a nie chce mi się przerabiać obudowy glosnika żeby wsadzić coś większego.

 

Kolejna sprawa to wygluszenie. Co warto tu zastosować, czy po zdjeciu obudowy subwoofera wykleic blachę jakąś matą alubutylową a osłonę plastikową jakąś pianką akustyczną?

5d9bb755583a0f1c195347d1.jpg

received_1123255865662773.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znamy masę dobrych marek o głośników, jeszcze więcej nie znamy ale to nie o to tutaj chodzi.

 

Tylko oryginał będzie pasował w tą obudowę, nie tylko wymiarami ale i parametrami T/S.

 

Jak chcesz koniecznie wkręcić tam cokolwiek pasującego rozmiarami to nie ograniczaj się do głośników samochodowych. Reckhorn ma w ofercie subwoofer 165 mm, nie wiem tylko czy głębokość montażowa nie będzie za duża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Szczurek1986 napisał:

Nie ma to sensu...

Z pianką to się zgodzę, ale matę butylową można jak najbardziej spróbować.

 

14 godzin temu, dedert napisał:

A czym byście polecili wykleić blachę przy glosniku lub caly bagażnik? Na plastikową osłonę dać tez jakas piankę akustyczną?

Jak chcesz się bawić z wygłuszeniem to cały bagażnik wygłusz. Powinieneś odczuć różnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...