Skocz do zawartości

Prośba o pomoc w doborze głośnika 8"


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Chciałbym poprosić o pomoc i rekomendację co do doboru głośnika 8" który zagra w dość małej obudowie zamkniętej - zdjęcie obudowy dołączone, w dużym SUV.

 

Obudowa będzie wzmocniona żywicą.

Głośnik dostanie 200W rms przy 2 ohm

(Ale jeśli trzeba będzie więcej to dodam do 300W).

Ograniczenia to głębokość max 110mm i szerokość całkowita 218mm.

 

Co mnie interesuje to niskie zejście, nie słucham głośno, ale ma po prostu dodać pasmo poniżej 50Hz

(W sprzęcie domowym subwoofer schodzi poniżej 20Hz i chciałbym w aucie się do tego jakoś zbliżyć).

 

Leży mi w domu audio system R08 ale on nie ma bardzo niskiego zejścia.

 

Koniecznie chcę zrobić w miejscu fabrycznym.

Screenshot_2024-05-02-13-15-16-842_com.android.chrome-edit.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo zależy od długości fali, jak subwoofer jest w suboptymalnym miejscu to nie wyciągniesz z niego tych najniższych rejestrów.

 

Kiedys miałem Re Audio REX8, były svc i dvc 4 Ohm więc pasujące. Gra już w 9 L.

 

Zdemontuj tą obudowę i zmierz jej pojemność. Worek na śmieci pomaga utrzymać obudowę suchą podczas pomiarów lejąc wodę 😉

Znając jej pojemność łatwiej będzie znaleźć coś pasującego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie demontaż do pomiarów to całkiem spora zabawa zwłaszcza że auta jeszcze nie znam. Obudowa głośnika siedzi pod sporą połacią boczka. Wolę nawet mieć zapas głośników i testować po kolei jak rozbiore już....

Na razie na liście mam audison 8d, As R08 i spróbuję ściągnąć kickera - z tym mam dobre dowiedzenia a mało popularne w Polsce 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...