Skocz do zawartości

Mały wzmacniacz 1-kanałowy


Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do zakupu 1-kanałówki pod suba. Na chwilę obecną zasilałaby re audio re10s4 a w przyszłości pewnie coś mocniejszego. Wzmacniacz będzie zamontowany w zabudowie w miejscu koła zapasowego obok drugiego wzmacniacza i rozdzielacza zasilania więc musi być dość mały. Nie powinien być też zbyt prądożerny więc raczej tylko klasa d. 20230714_183601.thumb.jpg.d7a6863a060b9ef461f3b8ea35fb4a44.jpg

Kwota jaką planuje przeznaczyć to do około 1500 zł. Nie musi posiadać filtrów bo i tak wszystko będzie ustawione na dsp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Domino987 napisał:

Mały ale wariat Rockford TM750X1 uzywany w ładnym stanie mam w Twoim budżecie.

Gabarytowo w sam raz ale aż tak dużej mocy mi nie trzeba. Myślałem raczej o czymś w okolicach 250-300 W przy 4 ohm i 400-500 w przy 2 ohm. 

W przyszłości wleci zamiat re pewnie jakiś 25 cm sub w małej zamkniętej skrzyni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, przemas1988 napisał:

Gabarytowo w sam raz ale aż tak dużej mocy mi nie trzeba. Myślałem raczej o czymś w okolicach 250-300 W przy 4 ohm i 400-500 w przy 2 ohm. 

W przyszłości wleci zamiat re pewnie jakiś 25 cm sub w małej zamkniętej skrzyni. 



Mocy nigdy za wiele :D A będziesz mieć mocno przyszłościowo w razie wu. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chodzi o gabaryty to dam radę wstawić coś większego jeśli będzie mieć przyłącza z jednej strony i panel sterowania od góry. Wyliczyłem że wejdzie wzmacniacz 26x18 cm. Jak przesunę jeszcze rozdzielacz to może da radę nawet do 30 cm szerokości. Miałem na oku jl audio rd500/1 trochę ponad budżet ale jak pytałem o dostępność to albo już nie było albo za 2 miesiące dopiero. 

Z esx to chyba tylko ql500.1 by pasował mi. Tylko gdzie u nas takiego dostać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, przemas1988 napisał:

Jeśli chodzi o gabaryty to dam radę wstawić coś większego jeśli będzie mieć przyłącza z jednej strony i panel sterowania od góry. Wyliczyłem że wejdzie wzmacniacz 26x18 cm. Jak przesunę jeszcze rozdzielacz to może da radę nawet do 30 cm szerokości. Miałem na oku jl audio rd500/1 trochę ponad budżet ale jak pytałem o dostępność to albo już nie było albo za 2 miesiące dopiero. 

Z esx to chyba tylko ql500.1 by pasował mi. Tylko gdzie u nas takiego dostać.

 

Jest nowy dostępny w pl :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ostatnie pytania. Co będzie lepsze:

-Esx ql 500.1

-Morel mps 1.550

Ewentualnie audison sr 1.500 ale on nigdy nie będzie spięty poniżej 4 ohm. 

No i esx qe 1000.1 na dokładkę. Trochę ponad budżet i nie będzie wykożystany poniżej 2 ohm. Czy od ql 500.1 różni się tylko mocą i stabilnością od 1 ohm czy jakościowo też jest różnica?

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...