Skocz do zawartości

Zwrotnica 3 way.


Kiepek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Koszt zbudowania zwrotnic do tych głośników przekroczy ich koszt wielokrotnie. Tutaj pomiar samych głośników nie wystarczy, przy takich półśrodkach chyba na prawdę lepiej by było sprzedać to w cholerę i kupić zestaw 2-way lub 3-way w komplecie ze zwrotnicą. Aktywka 3-way tak ale nie z radia- te nie mają korekcji czasów dla lewego kanału. Ewentualnie zrezygnujesz z 3-way i postawisz aktywnie 2-way. Kenwood ma niezłe radia z DSP, Alpine przykładowo CDE-193-bt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio na FB na którejś grupie pojawił się komentarz, o radiu posiadającym zwrotkę aktywną pod 3-way + sub woofer. Nie pamiętam nazwy ale nówka kosztuje około 1000zł. I nie jest to DEX-99PRS

5 godzin temu, szymin89 napisał:

Aktywka 3-way tak ale nie z radia- te nie mają korekcji czasów dla lewego kanału.

Że jak? Każde wyjście ma regulowaną zwrotkę, lewe i prawe tak samo, przecież nikt by nie robił radyjek pod ruch prawostronny.

 

Nie są to złe klocki. Tylko źle do tego podszedłeś. Bez rozeznania w temacie, bo 2-way aktywnie jest względnie prosty do zrobienia. Co nie znaczy że zawsze wychodzi dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kiepek napisał:

Też myślałem nad rozwiązaniem radio + 4 kanałowy piec , ale jedni mówi tak jedni tak i nie wiadomo co zrobić .

Prawda jest taka że zawsze będziesz miał tyle opini ile ludzi się wypowiada :D Mnie też się wydaje to rozwiązanie sensowne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Szczurek1986 napisał:

Prawda jest taka że zawsze będziesz miał tyle opini ile ludzi się wypowiada :D Mnie też się wydaje to rozwiązanie sensowne :D

Wszystkie tu opinie sa jakimś rozwiązaniem ale tylko sam zainteresowany musi podjąć ta właściwą dla niego.My możemy tylko naprowadzić go na właściwe tory tylko że tak jak napisał Radeek , przy 3 way potrzeba już trochę doświadczenia .Nie wiem po co się w to pchać skoro koszta i doświadczenie robią dużą różnicę dla samego zainteresowanego  ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...