Skocz do zawartości

Radio czy wzmacniacz?


Rekomendowane odpowiedzi

Siema mam pytanie bo chciałbym cos pozmieniać jeśli chodzi o CA .Obecnie mam radio dvd90 do tego wygluszone drzwi oraz boczki,glosniki to AS R165EM .W związku z tym mam dylemat czy kupić jakieś lepsze radio np pioneer czy kenwood  czy do tego dvd90 dołożyć jakiś wzmacniacz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie wspomniałeś o preferencjach jakie masz odnośnie grania i co chcesz osiągnąć... jeżeli granie ma zostać takie jakie jest czyli nie planujesz np suba... to dołóż wzmacniacz dobrej jakości dwukanałowy na przedni zestaw i już będzie lepsze granie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dragox25xev napisał:

A wg Ciebie do moich glosnikow ile W rms musiałbym mieć wzmacniacz?110W Rms mają moje audio system r165em 

To zależy jaki piec, waty nie grają. Twoje głośniki mogą grać dla ciebie lepiej na na oldschoolowym 35 watowym wzmacniaczu, niż na nowej D-klasie 120 wat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Jankus napisał:

To zależy jaki piec, waty nie grają. Twoje głośniki mogą grać dla ciebie lepiej na na oldschoolowym 35 watowym wzmacniaczu, niż na nowej D-klasie 120 wat.

Suba nie będzie więc do zasilenia 4glosnikow 110W rms i instalacji fabrycznej 1mm2 jaka moc wzmaga kupic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, dragox25xev napisał:

Suba nie będzie więc do zasilenia 4glosnikow 110W rms i instalacji fabrycznej 1mm2 jaka moc wzmaga kupic?



Mówiąc cztery głośniki masz na myśli zestaw odseparowany z przodu ? Czy mówisz jeszcze o głośnikach w tylnej części kabiny ? Bo jeśli nie to na zestaw z przodu potrzebujesz dwóch kanałów bo zapewne są na zwrotnicy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, dragox25xev napisał:

Max chce wydać 800-1000zl

Co powiecie o tym 

https://www.ecaraudio.eu/charlie-hb-46-adsp-p-1499.html

Nie wiem czy zwróciłeś uwagę ale ten wzmacniacz ma 4x20W czyli tylko trochę więcej jak radio. Do poprawy grania fabrycznych głośników w sam raz ale przy lepszych głośnikach to on może służyć tylko jako tanie dsp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj czegoś od 50 RMS w górę. Kwota którą chcesz przeznaczyć na ten cel powinna spokojnie dać radę bo nie robisz tutaj nie wiadomo czego a tylko chcesz zasilić dwa zestawy odseparowane :) Kolega podpowiada żeby szukać używki i to może być dobry plan :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dragox25xev napisał:

Czemu marnował? 

Czytasz ze zrozumieniem ? To już zostało dawno powiedziane :) Mając DSP aż się prosi o rozbudowę systemu :) Tobie to zwyczajnie niepotrzebne bo chcesz zasilić tylko to co masz już w aucie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...