Skocz do zawartości

Co wyciszyć by był najlepszy efekt


Qbkens
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, chciałbym poprawić komfort akustyczny w aucie. Załóżmy że auto nie ma nigdzie wyciszenia to wyciszenie których miejsc da najlepszy efekt przy podróżowaniu z prędkościami autostradowymi? 

Drugie pytanie odnośnie szyb, szum wiatru głównie dochodzi przez szyby, jak je wyciszyć gdy producent nie ma w ofercie klejonych/akustycznych szyb. Są jakieś folie akustyczne lub może na zamówienie ktoś robi szyby klejone? A może wyciszenie podszybia coś da? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie największy efekt dało wygłuszenie podłogi. Na autostradzie "odjęło" z 20km/h.

Przykładowo po wygłuszeniu dachu, żadnej różnicy.

 

Natomiast to raczej zależy od auta, fabrycznej wykładziny, boczków itd. Reguły nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tak że jak wygłusze jeden element to inny mi przeszkadza. Podłoga i nadkola pewnie najwięcej dadzą na autostradzie. Ściana grodziowa i podszybie wyciszyły mi dźwięk silnika. Drzwi i bagażnik wygłuszałem jako pierwsze ale nie zrobiło to dużej różnicy poza tym że nawet fabryczne głośniki zaczęły grać lepiej. Dodanie dodatkowych uszczelek wokół drzwi wyciszyło mi świsty przy wyższych prędkościach.

Ogólnie to jak masz auto z cieńką blachą, głośnym silnikiem i słabym fabrycznym wyciszeniem to sporo pracy włożysz w jego wyciszenie. 

Mój samochód to takich należy i udało mi się zejść z jest głośno do jest znośnie przy 140km/h. Wyklejone mam podszybie, ściane grodziową, nadkola przednie i tylne, podłogę, bagażnik wraz z klapą, wszystkie drzwi oraz dodane dodatkowe uszczelki przy drzwiach. Zostały mi do zrobienia tylko słupki i dach. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...