Skocz do zawartości

Ultra budżetowe car audio


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,wpadłem na albo genialny albo najgłupszy pomysł tej dekady, pragne wspomniec iż mimo uczęszczania do technikum informatycznego nie mam zielonego pojęcia czym jest prąd ale od początku.Po zakupie pierwszego auta którym jest golf 6, wymieniłem radio na pioneer sph-bt10 ponieważ orginalne nie miało nawet bluetooth przez co byłem skazany na słuchanie radia, warto wspomnieć że wtedy myślałem o pełnej budowie car audio(głośniki, wzmacniacz subwoofer), niedługo po tym udałem sie do najbliższego sklepu car audio żeby doradzili mi co moge zrobić z trzeszczącymi głośnikami.Zaproponowali mi aby wymienić głosniki na musway me6.2c które przyjmują 100w rms a głośniki podłączyłem pod iso, po wymianie jakość dźwięku faktycznie zmieniła sie jednak przy większej głośności (która była i tak cicha) wszystko trzeszczało co o ile mnie wiedza nie zawozi wskazuje na zbyt małą moc.Radio podaje 50w x4 na 4 ohm(edit:doczytałem że w rms radio podaje 14w xD) więc to połowa tego co głośniki mogą wytrzymać a szczerze średnio widzi mi sie ciągnięcie kabli przez cały samochód i kupno wzmacniacza szczagólnie biorąc pod uwage to że ledwo poradziłem sobie z wymianą głośników a samochód raczej nie zostanie na długo w moich rękach.Więc pomyślałem skoro radio podaje 50w na jeden kabel to może by przeciąć kable z tylnych głośników które i tak są nie potrzebne i złączyć je z kabelkami od przednich.Dajcie znać co o tym sądzicie czy to dobry pomysł jeśli nie to czy w jakiś sposób da rade zwiększyć moc głośników bez konieczności demontowania połowy samochodu aby wsadzić wzmacniacz do bagażnika i z stamtąd poprowadzić kable do głośników, bardzo chętnie posłucham waszych pomysłów jak to wszystko usprawnić. Pozdrawiam

Zrzut ekranu 2024-01-05 021720.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie możesz w radiu zmostkować kanałów przód-tył, bo każdy kanał juz jest zmostkowany. Jedyna opcja jaką możesz zrobić żeby za dużo nie rzeźbić, to kupić wzmacniacz plug&play, podłączasz to poprzez fabryczną instalację iso do radia. Będziesz miał jakieś 50w rms na kanał, powinno być trochę lepiej. Już prawie każdy producent posiada takie rozwiązanie, więc wybór masz spory, w zależności od budżetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj co tam mówią w tym technikum. Radio ma 14W RMS, czyli ma 14 wat, koniec. Domyślam się że przy zniekształceniach 1%THD. Jak masz zamiar tak łączyć kabelki to najpewniej usmażyć radio. Wzmacniacz w radiu nie obsługuje mostka, łączenie tak kabli najpewniej skończy się jakimś błędem w radiu.

 

6 godzin temu, Radosław132 napisał:

czy w jakiś sposób da rade zwiększyć moc głośników

Głośnik nie ma mocy, nic, zero, głośnik może jedynie przyjąć jakąś wartość mocy. Bez wzmacniacza nic nie ugrasz, dobre głośniki tobie polecili, poszukaj może wzmacniacza wpinanego pod kostkę iso. Jakby miał 40 watów to już powinno tobie w zupełności wystarczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Szczurek1986 napisał:

Radosław132krótko mówiąc powiedziałeś ''A'' to teraz musisz powiedzieć ''B'' :) 

Pamiętaj że wzmacniacz zawsze możesz później zdemontować i wziąć np do kolejnego auta.

rozsądnym pomysłem jest wsadzenie wzmacniacze gdzieś blisko radia np w schowku? Opcje sa dwie albo kombinuje z małym wzmacniaczem i wsadzam go gdzieś z przodu żeby nie ciągnąć kabli do bagażnika albo dokładam kase i robie pełne car audio i po pół roku wyciągam suba z wzmacniaczem i może głośnikami do kolejnego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radosław132to już raczej sam musisz się zastanowić którą drogę wybrać... Ja osobiście jeżeli miałbym zmieniać niebawem wozidło to bym nic nie robił... nawet tych głośników w które już zainwestowałeś :]  Przebolałbym temat i w kolejnym aucie jechał z tematem :P Nic tu się kupy nie trzyma bo piszesz o budżetowym pełnym car audio :D Tak się po prostu nie da :D My możemy Ci jedynie podpowiedzieć a decyzja należy do Ciebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień to radio na radio Sony 4x100  lub dokup wzmacniacz 4x100 który wpina się w ISO za radiem (np PIONEER GM-D1004) i poczujesz że coś się zmieniło na duży plus. Na dodatek w obu wypadkach możesz pod 2 zmostkowane kanały tylne podpiąć subwoofer. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...