Skocz do zawartości

Alpine PWD-X5 DSP nie włącza się z radiem VW RCD330


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jakiś czas temu wymieniłem swoje radio RNS315 VW na radio VW RCD330. Radio kupione ze źródła (rcd330.com) sprawdzonego nie podróbka jakich jest masę. Do tego radia mam podłączony wzmacniacz z procesorem DSP Alpine PWD-X5.

Wszystko to ładnie działa z RNS315. Razem połączone jest poprzez dodatkowy kabel High-Input  (wtyczka w wtyczkę). Czar prysł kiedy wymieniłem radio na VW RCD330, wzmacniacz się nie włącza. Nie ma w ogóle dźwięku w głośnikach . Sprawdziłem już wszystkie opisy odnośnie kodowania VCDS. Nic nie przyniosło efektu. Jak tylko podłącze radio VW RNS315 to wszystko wraca do normy. Dziwna sprawa bo obydwa radia praktycznie mają to samą kostkę QLD40P VW. 

 

Gdzie szukać przyczyny ? Może jest jakiś alternatywny sposób podłączenia radia. W załączeniu kilka zdjęć jak ten sprzęt wygląda.

 

Dziękuje z góry za informację bo kurcze szkoda mi trochę tego sprzętu, jak dla mnie to wystarczające :) 

 

 

53e079b3-38f0-4d6a-8030-4a896447ed22.jpg

f58c3d39-140b-4569-b49e-6e1fb429209f.jpg

dd7d2ebf-b629-43e1-bb77-da8124b99889.jpg

IMG_0390.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, szymin89 napisał:

Teoretycznie powinno sie wlaczac.

Są to Twoje zdjęcia i ustawienia?

 

Tak moje zdjęcia. Przełącznik REM na zdjęciu jest ustawiony na REM-DC i działa z RNS315. 

 

 

PS:

Coś mi się wydaje że radio RCD330 wytwarza za małe napięcie i nie podaje REM OUT na wzmacniacz, lub radio sprawdza sobie sygnał głośników i ma problem. Głośniki nie są oryginalne budżetowe Audio System M165 Evo2. Tak sobie wymyśliłem że może podłączyć zewnętrzny "nowoczesny" konwerter HI-LOW 4 kanałowy. Alpine ma wejścia HI-LOW (4x chinch) i dodatkowy kabel REMOTE. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz wszystkie kanały podłączone z radia do wzmacniacza? Jak pominiesz tego Alpine to grają glosniki?

Alternatywnie możesz pociągnąć kabelek z gniazda zapalniczki lub innego miejsca gdzie zasilanie ginie po wyłączeniu zapłonu/ wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanały są wszystkie podłączone, nie ma możliwości pomyłki bo kostkę wypinasz z Quadlock-a z radia i wpinasz do kabla. Tutaj jest tylko jedna możliwość wpięcia. 

Zasilanie oraz masa sprawdzone miernikiem jest ok. Jeszcze przetestuje ten oddzielny kabel REM do wzmacniacza. Podepnę go pod bezpiecznik może on wzbudzi ten sprzęt.  

Tak jak rozłączę kostki podepnę do radia wszystkie 8 głośników gra, można ustawiać poprzez VCDS. Czy chcesz przód i tył oddzielnie czy przykładowo cała lewa strona jako L i cała prawa strona jako P. Wszystko to działa. Działa również ze starym radiem. 

 

  • Activate REM output  +12V activation voltage output (0.5A)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...