Skocz do zawartości

Car audio do 2500zł


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przychodze z klasycznym pytaniem mianowicie jakie komponenty do car audio wybrać w budżecie 2000zł.W tytule napisałem 2500zł jednak celuje w okolice 2k z niewielką dopłatą jeśli zestaw jest wart ceny, w moim golfie 6 są głośniki 16,5cm wraz z głośnikami wysokotonowymi a cały zestaw gra tragicznie.Warto zaznaczyć iż planuje zestaw skłądający sie z 2 wzmacniaczy(1 pod subwoofer jednak jeśli jest skrzynka z wbudowanym wzmacniaczem to wole mieć taką skrzynke) głośniki 16,5cm i soprany a całość ma być głośna. Jeśli chodzi o subwoofer dobrze by było aby ładnie komponował sie z resztą zestawu jendak fajnie było by jakby bass był mięsisty żeby słyszały mnie okoliczne wioski ;) Zapomniałbym dodać iż nie wliczam w cene okablowania i reszty niezbędnych komponentów. W tym budrzecie nie moge spodziewać sie czegoś nieziemskiego jednak mam nadzieje że pomożecie mi wybrać jak najlepszy zestaw.Z góry dziękuje za wszelki odzew pozdrawiam :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze kilka pytań które są pewnie dla was banalne jednak nie dają mi spokoju:
1.Czy kable głosnikowe 2,5mm2 wystarczą

2.Czy ten zestaw kabli zasilających wystarczy

żółty kabel zasilający 4GA (ok. 21 mm2), CCA - 5m

czarny kabel zasilający 4GA (ok. 21 mm2), CCA - 1m

przewód sygnałowy 2xRCA (PRO OFC Level-2) - 5m

przewód sterujący "REMOTE" - 5m

przewód głośnikowy 2x12GA (ok. 2x3,5 mm2), CCA - 5m

oprawka bezpiecznika z bezpiecznikiem AGU 80A

konektory oczkowe na przewód 21 mm2 - 2szt. (fabrycznie zamontowane na kablach)

konektory widełkowe przewód 21 mm2 - 2szt.

3.Subwoofer ma moc RMS 700w a zasilacz 600w, słyszałem że wzmacniacz powinien mieć jakiś zapas mocy czy taka moc wystarczy i czy będzie wszystko śmigać 
4.Domyślam sie jednak wole sie upewnić, żeby podłączyć remote do wzmacniacze musze przeciąć niebieski kabelek w w radiu i połączyć go z 5m kablem z zestawu
Z góry dziękuje za cierpliwość do świerzaka i za odpowiedź :) 

hollywood-cca-24-zestaw-kabli.jpg

g130SPH10BT-M.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest, musisz pociągnąć kabel od radia do wzmacniacza aby radio włączało wzmacniacz.

 

Kable kup osobno a nie zestaw, potrzebujesz dwie pary RCA lub RCA czterokanałowe. Przewód zasilania 20-25 mm2 jes wystarczający ale szukaj miedzianego a nie aluminiowego (CCA). Oprawkę bezpiecznika montuj miniANL. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz jakieś propozycje 2 wzmacniaczy?Zależy mi na tym żeby w przyszłości włożyć subwoofer do kolejnego auta ponieważ aktualnie jeżdże golfem 6 który może nie jest w złym stanie ale też nie jest jak z salonu w najdroższej wersji więc wydaje mi sie że mało kto dopłaci za ten sam samochód tylko dlatego że dobrze gra i basik dudni aż miło a taki subwoofer chętnie przygarne do następnej furki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...