Skocz do zawartości

Tweeter do Micro Precision 5.16


Fmf.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Najpopularniejsze do tego zestawu są 5.28, 7.28 lub scan speak illuminator, ale za 800zł nowych nie kupisz raczej. Używane się coś trafi. Ją mam brax 1.1. Wcześniej miałem illuminatora. Tak naprawdę pasuje każdy dobry tweeter ale to zależy od miejsca montażowego, czy woofer będzie wstanie grać powyżej 2khz. Często w fabrycznych miejscach zaczyna opadać charakterystyka w okolicy 2khz, więc trzeba też mieć tweeter co będzie wstanie w miarę nisko grać. Więc musi być większy, z niskim FS. Żadne tw co wyglądają jak kapsel jak ma być to sensownie. 

Rozumiem potniesz to aktywnie ? Jakie masz dsp i wzmacniacze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tweeter do 2way moim zdaniem musi mieć dużą komorę rezonansowa, niski FS poniżej 1000. Musi umieć też schodzić nisko, grać średnice. Przeważnie taki tweeter też ma mebrane 26-28mm. 

Czasem zdarzy się ewenement ale z moich doświadczeń takie mam wnioski. A tw miałem dosyć sporo.

Zresztą jak się popatrzy na zestawy flagowe różnych producentów 2way, to tweeter to potrafi być ogromny. 

Tweerery w stylu 1700hz FS z membraną po 20mm i mała komora rezonansową raczej do 3way. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam xcelesusa to się nie wypowiadam. Wiem, że jest też wyższy większy model z tej firmy. Może w tym kierunku trzeba iść jak się podoba jego profil. Większy powinien lepiej radzić sobie z średnicą. Ale ja jestem z tych "mierzących" i tak naprawdę bez tego co się dzieje na tweeterze mowa o odbiciach ciężko coś powiedzieć. Bo często ludzie tną wyżej tw bo dostaje poniżej odbicia i staje się nieprzyjemny. I to nie zależnie jaki to tweeter będzie model i marka.

Szczególnie czuły jest zakres 3-5khz. Zakres sybilantów, zaraz tw gra SZ i CZ dźwięki nadmiernie lub ostro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2way @kondrax ma przetestowanego Scan Speaka Illuminatora D3004, ja w 3way także go sprawdziłem. Przy "normalnym" słuchaniu cięcie 2000Hz/LR12 nie robi na nim wrażenia. To bardzo dobry tweeter, ale "komfortowy" - nie wyciąga góry pasma jak np. twarde tweetery czy Mundorf czy hiendowe szmaty. Zależy od oczekiwań. Za to nie męczy nawet przy głośnym słuchaniu.

W tym budżecie skupiłbym się na używkach. Zakup nowego tweetera tutaj niewiele Ci da. To nie woofer ciągany od drzwi do drzwi i podlewany wodą od tyłu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Chudy972 napisał:

Fmf ale mi nie ufasz:) zrób te drzwi pod te mp 😉 daj pograć jedno z drugim... Dogramy temat będziesz myślał co dalej;) 

Ufam w 100% i słyszę tego efekty 😉. Chętnie zorientuje się w temacie u innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello .

Bardzo dobre efekty osiągam łącząc MP z SS z najkrótsza "dupką"😁

Jeżeli nie jesteś melomanem  jest to wystarczający poziom .

Lecz drzwi muszą być wykonane bezkompromisowo.

Umieszczam link do folderu z takiego wykonu i połączenia przetworników.

 

Filmiki  będę montował na Tik Tok lub YT .

 

https://photos.app.goo.gl/qUW4jqNeQgxCGKK66

 

 

Pozdro.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...