Skocz do zawartości

Nowe głośniki do starego Mercedesa


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam Mercedesa W211 okular w kombi. Kupiłem do niego dedykowane chińskie radio z androidem. Wszystko działa super, muzyczka z youtube i spotify ale jakość dźwięku jest nawet słabsza niż na fabrycznym radiu. W aucie są fabryczne głośniki, najniższy pakiet jaki dawała fabryka - 2 głośniki na drzwiach z przodu i 2 głośniki na drzwiach z tyłu, 2 tweetery na słupkach z przodu i jeden głośnik centralny na desce rozdzielczej. 

Chciał bym mieć bardzo dobrą jakość dźwięku i przy tym wydać jak najmniej. Wymyśliłem sobie taki zestaw, to jest myślę że maks co bym chciał wydać (plus kable i wygłuszenie drzwi):

drzwi przód + tweetery - zestaw Focal K2 ES 165K ~2000zł

drzwi tył Focal PC 165 FE ~1200zł
wzmacniacz FOCAL FPX 4.800 ~2000zł

 

I teraz czas na pytania:

1. Czy zestaw jest ok? Czy da się coś zmienić żeby było taniej i porównywalnie jakościowo?

2. Wygłuszenie drzwi. W załączniku wstawiłem obrazek jak to wygląda fabrycznie, jest zamontowana fabryczna pianka wygłuszająca. Czy należało by ją wywalić i wygłuszyć drzwi na nowo? 

3. Kable głośnikowe. Czy dać grubsze kable (2,5mm2) tylko między wzmacniaczem a zwrotnicami? Kable wychodzące z radia do głośników są cienkie, więc między radiem a wzmacniaczem dał bym taką samą grubość jak to co wychodzi z radia (~0,5mm2). Między zwrotnicą a głośnikiem tez dał bym 2,5, chyba że można dać mniejsze?

 

 

drzwi.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś rady jak to najlepiej rozwiązać? Nie zrezygnuję z radia z systemem android. Czy jak bym dokupił procesor dźwięku np. Helix DSP i dał między radio i wzmacniacz to rozwiąże problem? Albo czy ktoś kombinował jak np. wyprowadzić cyfrowo dźwięk z radia przez kabel spdif i wtedy podłączyć to do procesora dźwięku i potem do wzmacniacza. Albo czy jest jakieś radio z dobrym audio i androidem. To co mam obecnie wg specyfikacji ma: Moc wyjściowa 4*45W, 8 rdzeni i 8gb ram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Michal4923 napisał:

Jakieś rady jak to najlepiej rozwiązać? Nie zrezygnuję z radia z systemem android. Czy jak bym dokupił procesor dźwięku np. Helix DSP i dał między radio i wzmacniacz to rozwiąże problem? Albo czy ktoś kombinował jak np. wyprowadzić cyfrowo dźwięk z radia przez kabel spdif i wtedy podłączyć to do procesora dźwięku i potem do wzmacniacza. Albo czy jest jakieś radio z dobrym audio i androidem. To co mam obecnie wg specyfikacji ma: Moc wyjściowa 4*45W, 8 rdzeni i 8gb ram.

Te 4x45W, 8 rdzeni i 8 gb ram to tylko chwyt marketingowy. 

Liczy się moc rms przy niskich zniekształceniach a nie jakieś moce maksymalne. Chyba wszystkie chińskie radia mają kiepskie końcówki mocy.

8 rdzeni i 8 gb ram nic nie znaczy nie wiedząc jaki to procesor i pamięci. Mam w domu 2 telefony mające po 8 rdzeni i 8 gb ramu a jeden jest ponad 2 razy wydajniejszy od drugiego mimo że jest o 2 lata starszy.  Android w radiu to też nie zaleta jeśli jest to stara wersja bez możliwości aktualizacji. 

Napisz może co to za radio. Jeśli ma wyjścia rca to pod nie podepnij wzmacniacz lub dsp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie radio. Jest to to ostatnie w wyborze "kolor" bo różnią się specyfikacją. Radio ma wyjścia RCA. Natomiast pomyślałem że może wymienie te radio na inne chińskie z androidem ale takie które ma wyjście cyfrowe optyczne np. takie. Wtedy bym podłączył radio z procesorem dsp kablem optycznym zamiast cinch i do procesora dsp podłączył bym wzmacniacz. Czy wtedy radio nie pogarszało by dźwięku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Michal4923 napisał:

Mam takie radio. Jest to to ostatnie w wyborze "kolor" bo różnią się specyfikacją. Radio ma wyjścia RCA. Natomiast pomyślałem że może wymienie te radio na inne chińskie z androidem ale takie które ma wyjście cyfrowe optyczne np. takie. Wtedy bym podłączył radio z procesorem dsp kablem optycznym zamiast cinch i do procesora dsp podłączył bym wzmacniacz. Czy wtedy radio nie pogarszało by dźwięku?

Twoje radio to w zasadzie podstawowy chińczyk. Niby ma napisane 8 rdzeni i 8 gb ramu ale już jaki tam siedzi procesor i ram nie raczyli napisać. Znając chińczyków mogą ładować tam wszystko co aktualnie zalega im w magazynach.

Ten model z optykiem na papierze wygląda fajnie ale papier wszystko przyjmie. Czy będzie lepszy jakościowo niż to co masz to trudno powiedzieć. 

Na twoim miejscu najpierw wolałbym sprawdzić jak spisze się obecne radio pod rca a jak będzie kicha to dopiero kombinować na co je zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...