Skocz do zawartości

Połączenie do systemu fabrycznego


Pemo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

 

Chcę w Maździe 6 II 2008 wymienić system audio.

 

Mam zamiar wsadzić zestaw 2drozny podłączony pod wzmacniacz 2 kanałowy, i nie wiem jak to ugryźć.  

 

Mam fabryczna jednostkę sterująca i tu rodzi się pytanie jak to ogarnąć możliwie najmniejszym kosztem, żeby nie utracić jakości dźwięku... Jedyna opcja odsłuchu mam poprzez AUX więc to już samo w sobie sporo zabiera. 

 

Potrzebny jest jakiś procesor? Co z wzmacniaczem? Szukać jakiegoś po HiInput? Czy jeszcze coś innego?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pemo zmienił(a) tytuł na Połączenie do systemu fabrycznego
16 godzin temu, Pemo napisał:

Hej

 

Chcę w Maździe 6 II 2008 wymienić system audio.

 

Mam zamiar wsadzić zestaw 2drozny podłączony pod wzmacniacz 2 kanałowy, i nie wiem jak to ugryźć.  

 

Mam fabryczna jednostkę sterująca i tu rodzi się pytanie jak to ogarnąć możliwie najmniejszym kosztem, żeby nie utracić jakości dźwięku... Jedyna opcja odsłuchu mam poprzez AUX więc to już samo w sobie sporo zabiera. 

 

Potrzebny jest jakiś procesor? Co z wzmacniaczem? Szukać jakiegoś po HiInput? Czy jeszcze coś innego?

 

Najtańsza opcja to konwerter sygnału, druga opcja do wzmacniacz w wejściem hi input, trzecia opcja to procesor, ale nad trzecią opcją bym się nie pochylał na twoim miejscu jak nie masz zamiaru rozbudowywać audio nie wiadomo jak bardzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie planujesz wydawania sporej gotówki i mocnej rozbudowy nagłośnienia to hi input ci wystarczy. Słuchanie przez auxa też nie jest najgorszą opcją jeśli masz dobre źródło dźwięku pod niego podłączone. Sam przez pewien czas słuchałem muzyki z telefonu przesyłającego muzykę po bt ldac do fiio btr3k podpiętego pod aux do fabrycznego radia mazdy 3 bl i nie było słychać różnicy w porównaniu ze słuchaniem z płyty cd. Teraz mam wzmacniacz z dsp audisona z modułem bt ldac i puszczając bezpośrednio muzykę na wzmacniacz z pominięciem radia nie ma jakiejś ogromnej różnicy przy fabrycznych głośnikach. Główną zaletą jest pominięcie korekcji eq wykonywanej przez fabryczne radio.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mamusa napisał:

Najłatwiejszą i najsensowniejszą opcją jest wzmacniacz z DSP i high input, z wbudowanym odbiornikiem BT lub możliwością dołożenia modułu.

 

+1

Dodatkowo taki sprzęt będzie pasował do każdego kolejnego samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...