Skocz do zawartości

Wzmacniacz padł, dalsze plany


Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko! 

Niestety nastała taka chwila w moim życiu że mój poczciwy wzmacniacz Hifonics BRX3000D odmawia posłuszeństwa, a objawia się to nie wyłączaniem się jego wraz z radiem. Sprawdziłem czy to wina radia, ale sygnał rem zanika odrazu po wyłączeniu, więc winę ponosi wzmacniacz. 

Dalsza historia jest taka że dałem wzmacniacz do znajomego "świra" elektronika i owszem były popuchnięte kondensatory na sekcji przetwornicy ale nic poza tym nie znalazł. Wzmacniacz nadal się nie wyłącza razem z radiem i totalnie jestem w kropce - iść dalej czy próbować go naprawić choć przyznam nie wiem czy jest to możliwe. Poza oczywiście brakiem wyłączania z jego strony gra on rewelacyjnie. 

Hifonics zasilał x2 Rockford P2D4-12 w skrzyni zamkniętej. Radio to Alpine 193BT. 

 

Jeżeli go nie naprawie to pewnie kupiłbym coś innego, przyznam że trochę wypadłem z gry w tym temacie i chciałem się was doradzić w jakie klocki celować. 

Na polskich sklepach widnieją excursiony, crunche i inne dziwne wynalazki. Mógłbym przeznaczyć 2/3 tysiące na porządnego monoblocka. 

Widziałem również ale to już za granicą Avatary, odezw użytkowników był całkiem w porządku. Liczę że z waszą pomocą uda się coś fajnego wyłapać. 

Pozdrawiam! 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak podpowiadają. Napraw i miej z głowy :) Jakbyś chciał namiary na dobrego speca z Praszki (opolskie) to podbij na pw bo on nie ma FB.

Uchroń się od PBFix 3x mi naparawiał/poprawiał hifona i za każdym razem nie działał jak trzeba. Kilku znanym graczom splowym również także go nie polecę. Jest znany w świecie grup fb ale drogi i robi tak żeby mieć klienta na dłużej bo każde poprawki sobie także liczy 😆 Dużo mocnych wzmacniaczy oddawaliśmy (3 5 8kW+) właśnie do Ryśka z Praszki i za każdym razem jest super robota w rozsądnych pieniądzach i krótki czas oczekiwania zazwyczaj kilka dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...