Skocz do zawartości

Jaki wzmacniacz najlepiej wybrac?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Który wzmacniacz najlepiej wybrać?Zalezy mi na jakosci dzwięku.

Radio Alpone CDA 9833

Głośniki Morel Maximo Ultra 602 MK2 90RMS

1.Alpine XA70F 4x120

2.Alpine PDX F6 (niby cyfrowy)

3.Audison Quattro AV

4.Mosconi Gladen One 120x4

5.Mosconi Gladen One 130x4 DSP

Nie wiem czy jest sens wzmak z procesorem skoro niby radio  ma 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc nie gra roli. W tej kwocie znajdziesz piec z wysokiej półki. Poszukaj sony xes-m1, ciężko w tej kasie o lepszy piecyk na przód. Wszystko co lepsze będzie znacznie droższe i o wiele trudniej dostępne. Z czasem zmienisz głośniki i radio a wzmacniacz już będzie kozak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Rajca lepiej kupić 4 kanałowy i podłączyć głośniki przód i subwoofer.

Ciężko jest mi znalezć wzmacniacz 4 kanałowy z tych które proponuje Raadek.

 

Głośniki finalnie zamontowałem Musway ML6.2c 100RMS.Drzwi wygłuszyłem.Kable OFC.Auto Toyota Avensis T27 z 2010r sedan.

Alternator w aucie jest 100A a chce jeszcze subwoofer dołożyć w małej obudowie zamkniętej 200-300rms.No i procesor Helix.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytnie odnośnie prądu w aucie.Czy alternator 100A i akumulator 60Ah wystarczy do mojego sprzętu?

Zmieniełem wzmacniacz na Steg ST-402 Kabel zasilający OFC 20mm2

120 W x 4 – 31 A – 72 % efficiency   4ohm

190 W x 4 – 75 A – 69 % efficiency 2ohm

380 W x 2 – 75 A – 69% efficiency 4ohm

Pod wzmacniaczem będzie podłączone

Przód 2way Musway ML6.2c 100rms

Subwoofer 20cm Gladen Sqx 08 250rms

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pww9 napisał:

Pytnie odnośnie prądu w aucie.Czy alternator 100A i akumulator 60Ah wystarczy do mojego sprzętu?

Zmieniełem wzmacniacz na Steg ST-402 Kabel zasilający OFC 20mm2

120 W x 4 – 31 A – 72 % efficiency   4ohm

190 W x 4 – 75 A – 69 % efficiency 2ohm

380 W x 2 – 75 A – 69% efficiency 4ohm

Pod wzmacniaczem będzie podłączone

Przód 2way Musway ML6.2c 100rms

Subwoofer 20cm Gladen Sqx 08 250rms

 

Maksymalny pobór będzie w granicach 50A więc i tak będzie zapas. U siebie ostatnio sprawdzałem pobór samego wzmacniacza podłączając ładowarkę w trybie zasilacza pod akumulator z ustawionym napięciem 12,8V i przy normalnym słuchaniu muzyki ładowarka utrzymywała 12,8V nie przekraczając 3A. Muzyka była puszczana z telefonu po bt bezpośrednio do modułu bt audison b-con i dalej toslinkiem do wzmacniacza dsp audison af c8.14bit zasilającego 6 głośników w drzwiach i suba w bagażniku. Cała elektronika w aucie była wyłączona więc był to pobór tylko wzmacniacza, modułu bt i sterownika do wzmacniacza. W poprzednim aucie miałem 2 wzmacniacze o maksymalnym poborze ponad 60A przy 90A alternatorze i akumulatorze 60Ah i nigdy problemu nie miałem. Akumulator trzymał 8 lat aż do momentu sprzedania samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...