Skocz do zawartości

Czy głośnik 170mm będzie pasował do 165mm


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jestem pewien więc wolę zapytać. Planuje zakup głośników Pioneer TS-G1710F, do Opla Corsy D z oryginalnym radiem CD30MP3 i czy te głośniki o wymiarach 170mm wejdą czy będą za duże, fabryczne mają 165mm (będą one oczywiście na dystansie) https://allegro.pl/oferta/dystanse-glosnikowe-opel-astar-h-corsa-d-165mm-10590725089 też pytanko czy te radio da radę sobie z tymi głośnikami (40w RMS). Z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.07.2023 o 23:07, szymin89 napisał:

Jeśli głośniki będą pasować do dystansów to powinno być ok. Mocą się nie sugeruj. Te głośniki to typowa zapchaj dziura, jakością dźwięku nie przewyższą oryginalnych z opla. Jak oryginalne są popsute to możesz zaryzykować. 

 

a coś co będzie na równi albo trochę lepsze, oryginalne bym zostawił bo mają naprawdę fajny bass i znośnie grają, ale niemiłosiernie charczą, prawdopodobnie są dziurawe. Budżet tak do 200zł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde które założysz będą gorzej grały niż oryginalne, mam to samo auto i przerobiłem już wiele opcji:D
Też jak Ty chciałem zmienić tylko głośniki.. skończyło się nie pytaj nawet czym...
W każdym bądź razie zostaw serię i tyle bo pod tym radiem NIC nie jest w stanie zagrać nawet byle jak.. 
drzwi są dziurawe jak ser szwajcarski, przykryte przeźroczystą folią, mało tego po założeniu jakichkolwiek głośników trzeba robić daszki nad nie (urok drzwi woda spływa po drzwiach, wpada na kosz głośnika dalej na magnes i cewkę, w zime przymarza i tyle ze słuchania :D

Znam to auto na wylot, boczki drzwi ściągam w 1 minutę i 40 sec , to ile razy już to robiłem to masakra jakaś :D
Także odpuść sobie kombinację z głośnikami, chyba że masz do wydania na początek około 2 tyś zł (maty w drzwi, głośniki i radio) bez tego ani rusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.07.2023 o 19:51, Bartek_86 napisał:

Ps. skręć sobie fader na front podajże (+3 lub +4 ) bo najpierw tylne zaczynają charczeć i zostaw jak jest 

głośniki charczą nawet przy cichym słuchaniu RADIA nie przez AUX gdzie przez lekko podkręcony bass w eq telefonu przy jakiekolwiek piosence jest muzyka z dodatkiem trzasków, gdy dałem żeby grał sam tył żadnych trzasków nie było więc ewidentnie wina frontów. Więc szukam czegokolwiek co będzie czysto grało, posiadało jakkolwiek bass i przy okazji nie drażniło ucha. Dziwi mnie to, że naprawdę głośniki za 200zł nie będą grały lepiej niż seria (a podejrzewam, że Opel przy Corsie brał cokolwiek co wydaje z siebie dźwięk) iż seryjne gdyby nie to charczenie grają naprawdę przyzwoicie (jak na ucho osoby, która niczego super nie wymaga)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca w seri jest montowane cokolwiek byle grało. Raczej wszystko jest ze sobą zgrane tak by małym kosztem efekt był jak najlepszy. Radia fabryczne też mają już ustawione eq dostosowane pod charakterystykę kabiny i głośników. Zmieniając głośniki na niefabryczne nie ma pewności że zagrają lepiej. Mam w domu opla meriva b z podstawowym nagłośnieniem fabrycznym i jeśli corsa gra podobnie to lepiej kupić sprawne fabryczne głośniki niż tanie niefabryczne.

 

Na screenach poniżej masz co mój dsp musiał zrobić by usunąć fabryczne eq z radia fabrycznego w mazdzie 3 bl z 2012 roku(model produkowany od 2009). Te zmiany wraz z zasileniem fabrycznych głośników z wzmacniacza o mocy 3 razy większej niż radio plus filtry hpf i na ucho ustawione czasówki poprawiły mocno to jak grają fabryczne głośniki. Po dołożeniu małego subwoofera już jest bajka w porównaniu z fabryką. Teraz pewnie wszystko gra na poziomie zestawu bose montowanego w tym aucie. Przy fabrycznych głośnikach nawet wygłuszenie drzwi sporo dało. 1235545913_Zrzutekranu(3).thumb.png.251612afb2a6cfa7c344a8adbc9aeabf.png1778149191_Zrzutekranu(4).thumb.png.9d1f30b80cff8e36561ac735a0876f12.png296954604_Zrzutekranu(1).thumb.png.2346c8c0e26f62afcc557999fc68286e.png1567624970_Zrzutekranu(2).thumb.png.db4016884ff339093dfc8b784ee9fe67.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.08.2023 o 08:38, przemas1988 napisał:

Nie do końca w seri jest montowane cokolwiek byle grało. Raczej wszystko jest ze sobą zgrane tak by małym kosztem efekt był jak najlepszy. Radia fabryczne też mają już ustawione eq dostosowane pod charakterystykę kabiny i głośników. Zmieniając głośniki na niefabryczne nie ma pewności że zagrają lepiej. Mam w domu opla meriva b z podstawowym nagłośnieniem fabrycznym i jeśli corsa gra podobnie to lepiej kupić sprawne fabryczne głośniki niż tanie niefabryczne.

 

Na screenach poniżej masz co mój dsp musiał zrobić by usunąć fabryczne eq z radia fabrycznego w mazdzie 3 bl z 2012 roku(model produkowany od 2009). Te zmiany wraz z zasileniem fabrycznych głośników z wzmacniacza o mocy 3 razy większej niż radio plus filtry hpf i na ucho ustawione czasówki poprawiły mocno to jak grają fabryczne głośniki. Po dołożeniu małego subwoofera już jest bajka w porównaniu z fabryką. Teraz pewnie wszystko gra na poziomie zestawu bose montowanego w tym aucie. Przy fabrycznych głośnikach nawet wygłuszenie drzwi sporo dało. 

 

Niby tak ale ciężko dostać fabryczne głośniki w DOBRYM stanie do prawie 15 letniego auta, chyba najlepszym wyborem jest przejażdżka po lokalnych autoszrotach i liczenie, że dostane je w cenie złomu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...