Skocz do zawartości

Greg-si second edition (wersja robocza)


greg-si
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Spróbuj odłączyć na chwilę woofery i posłuchaj samej góry. Nie raz może się wydawać że tweeterki nie tak grają, a może się okazać że jedynie gryzły się z wooferami.

Ew. odwrotnie.

Kumpel przy r6a ciętych na 1,6khz narzekał, że tweeter gra za ostro i drze się. W końcu tak wyciszył tweetery, że prawie nie było ich słychać. W tym momencie wyłączyłem tweetery i pokazałem mu, że to r6a drze się na końcu swojego pasma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 124
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

słuchałem już na samym tweeterze bez dołu słuchałem też samego dołu z cięciem od góry i bez (jak słupki przerabiałem) i niestety zawsze było tak samo pod względem tragedii.

 

mukade, tutaj nie będzie przycięte nic bo jest tam wgłębienie w podłodze. Na fotkach tego nie widać. Gorzej było z zasilającym :)

A co do podstawki to zwykła blacha aluminiowa

 

Idę dalej lepić skrzynkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dziś poszły pierwsze odsłuchy już kompletu.

Niestety podczas wrzucania zabudowy do samochodu nie obyło się bez problemów. Kilka rzeczy było docinanych na styk przy 20 stopniach a wczoraj przy montażu okazało się że 1 albo 2mm elementy są za duże i nie schodzi się wszystko idealnie. Do tego skrzynka nie wchodzi dobrze we wnękę :rotfl:

Co do odsłuchów. Zwrotka o której wcześniej pisałem została podpięta i według mnie jest już troszkę lepiej lecz nadal nie tak jakbym chciał (cholera może jestem zbyt wielkim perfekcjonistą?) Da się lekko odczuć że są braki w średnicy. Ale tutaj coś zaradzimy prędzej czy później.

Co do kwestii suba. Dziś wrzuciłem JBL`a w skrzynkę closed ok 24l. Coś to marnie gra bo sub jest całkowicie niesłyszalny (główną robotę robią MDSy). Fakt że sub gra do ok 45-50Hz. Dźwięki czuć na fotelach. Może się odkręciły?

Przy okazji wyszło że nie mogę zabudowy otworzyć bo JBL troszkę przeszkadza. W poniedziałek coś z tym spróbuję zrobić. Pierścień który troszkę przekręci głośnik powinien zrobić robotę. Dobrze że nic nie zacząłem obijać bo wkurzałbym się tylko że muszę zrywać materiał.

Sporo jeszcze mnie czeka w kwestii regulacji wszystkiego. Trzeba trochę jedno przyciszyć jedno pogłośnić ale to zostawiam na po świętach.

Fotek nie ma bo łapy mi zamarzały i robiłem wszystko na szybkiego by wrzucić sprzęt do 12 i zrobić przegląd.

Oczywiście nie obyło się bez komentarza do kabla pod maską.

-Pewnie w bagażniku spawarka?

-I to dwie

I byłoby na tyle

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dj Darecki, nom trzeba

ogólnie to niezła skucha :D spojrzałem na piec jak już był w zabudowie pod ukosem i myślałem że jest jeden gain na 4 kanały :D

dopiero później sobie uświadomiłem że są dwa :D jutro pokręcę bo znając życie jest na minimum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według mnie STP jest ok ale w tym momencie wszedł GMS i można też nim się zainteresować. Jakbym w tym momencie robił to nie wiem co bym wybrał

Myślę że do Twojego gazownika co byś nie kupił to mu nie zaciąży :D 1,3 na jedno koło to dość sporo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wczoraj u Herdie'ego poprawiałem sobie jeden pierscien bo cos mi zaczał delikatnie nasiakac wodą (nie wiedziec czemu) i przy okazji mialem okazje pomacać produkty GMS'a. Jak dla mnie rewelacja. Akurat mi chodziło o GMS-02 (ta pianke) nawet nie jestescie w stanie uwierzyc jaka jest lekka. Nie potrafie tego okreslic przez net'a ale gały mi wyszły to trzeba wziać do reki. A napewno wiem ze przy nastepnej okazji okleje sobie wlasnie 02'ką od wewnatrz tapicerke i wykleje całego Dynamata Ex na drzwiach ta gąbką, Przykładałem tą mate do drzwi w Toyocie Avensis T25 to tak naprawde 3 takie maty wystarcza zeby zrobic na luzaku 2 skrzydła od wewn. tapicerki nie załujac nigdzie tej gabki. Kolejne 3 na Dynamata (2 pray drzwi) i mam wytłumione, na max'a za smieszne, pieniadze a nie wiem czy 3 maty te 02 razem wziete wazą chociaz z kilogram. Gdybym wczoraj mial troche wiecej czasu i nie zajełoby mi suszenie i uszczelnianie tego pierscienia to juz wczoraj bym to zrobil i mogl sie pochwalic na najblizszym spocie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i troszkę posłuchałem subik podkręciłem i ujdzie w tłoku

jednak pojawił się jeden utwór który ukazał że subwoofer jest za głośny

głośniczek zapiąłem w 2,5ohm czyli dostaje tyle ile trzeba

najgorsze jest to że zima nastała i nie idzie nic zrobić :rotfl:

posłuchałem troszkę płytek focal`a i chyba takiej strasznej biedy ze średnicą nie ma. Scena też jest dobrze ułożona. Szkoda że nie tak głęboka.

Mam nadzieje że w niedzielę kilka osób posłucha i będzie mogło pomóc mi coś poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

dziś troszkę posłuchałem poprzestawiałem zgodnie z sugestiami niektórych osób i u-D idą na sprzedaż :)

Nie leży mi ten tweeter i ja nic z nim nie wykombinuje. Podłączyłem natomiast inne tweetery które gdzieś tam leżały w szafie. Sporo tańsze od Proxów i ich gra pomimo lekkiego ostrzenia na samej górze bardziej mi odpowiada.

Dorzuciłem dziś też woltomierz coby mieć podgląd na ilość woltów w samochodzie:

http://strefacaraudio.pl/forum/files/pict0009_309.jpghttp://strefacaraudio.pl/forum/files/pict0012_147.jpghttp://strefacaraudio.pl/forum/files/pict0019_141.jpghttp://strefacaraudio.pl/forum/files/pict0022_110.jpg

I taka tam fotka

http://strefacaraudio.pl/forum/files/pict0008_934.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na zgaszonym silniku gdy sprzęcik gra chodzi dmuchawa świecą światła i silnik jest gotowy do uruchomienia. Po pewnym czasie i ostrzejszej grze napięcie spada do 11. Na włączonym silniku jest 13,7-14,0V. Alternator bardzo dobrze ładuje.

Z prądem będę walczył przy pierwszej okazji. Akumulator jest już kiepski. Podczas ostrzejszego basu przygasają światła. Napięcie spada jednak max o 0,2V a pomimo tego światła przygasają. Ewidentna wina akumulatora.

Jak tylko sprzedam to co mam do sprzedania kupuję nowy akumulator tak duży jak tylko uda się zmieścić pod maskę. Jednak patrząc po wymiarach np. Centry Futura więcej jak 75Ah nie wejdzie.

I teraz właśnie pytanie. Będę próbował się wstrzelić w przedział 60-75Ah z akumulatorem. Alternator to 65A. Już wstępnie szukałem i rozmawiałem o jego wymianie na mocniejszy. Tylko czy faktycznie jest sens. Koszt samego alternatora 150A to ok 150zł. Czyli nie dużo. Miejsce do zabawy pod maską jest. Gorzej z jego montażem gdyż będzie trzeba rzeźbić. Mocowania kompletnie nie pasują. No i czy nie zajadę alternatora obrotami bo jak nic padnie na wersję z diesla od całkiem innej marki.

Mam troszkę mętlik w głowie pod tym względem a nie chciałbym zajechać akumulatora niedoładowaniem gdyż jeżdżę głównie po mieście.

Co tu zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się ostatnio przekonałem że wszystko zależy od głośności odsłuchu ale tu ameryki nie odkrywam. Sam jak jeździłem i słuchałem głośno ale nie maksymalnie to wszystko było w porządku, żadnych problemów ze światłami a po zmianie sprzętu i praktycznie na maksymalnym odsłuchu po pewnym czasie jak aku dostał po dupie to zaczęły mi też światła przygasać. I to mimo że altek daje 14,4 V to i tak aku się nie doładowuje bo jak teraz idę po samochód to napięcie w instalacji jest 12,0-12,2. Muszę go prostownikiem potraktować i doładować trochę. Podsumowując : słuchasz na średniej głośności - aku i altek standard wystarczy, jak lubisz masaż na fotelu czasem - aku i altek zapewne do wymiany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zwłaszcza ten sub fajnie wciśnięty

Miałem napisać i zapomniałem że właśnie greg-si, ciekawie Ci wyszedł ten subwoofer :D

greg-si, co do alternatora to wkładaj większy jak masz możliwość, prądu nigdy za wiele :D

Jak będzie mało miejsca pod maską to można zawsze znaleźć inne miejsce :D

post-350-1258146596.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Żeby nie było że nic nie robię

Jutro wrzucone zostaną kolejne kable głośnikowe oraz nowy kabelek sygnałowy DLS bo tamten oczojebny niebieski ni jak nie pasuje do reszty. Czyli kolejne wybebeszanie wnętrza się zapowiada.

pict0005_953.jpg

pict0006_286.jpg

pict0007_208.jpg

Oraz kupiłem golarki :ok:

pict0009_409.jpg

pict0012_133.jpg

pict0013_119.jpg

pict0014_185.jpg

pict0018_602.jpg

Na razie jeszcze ich nie wrzucam. Czekam na elementy do zwrotnicy. Kondensatory różnej maści już mam teraz tylko czekać na cewki. Wtedy też spróbuję jeszcze zmodyfikować zwrotkę która obecnie jest pod ProX`ami. Ale to już będzie ostatnie podejście. Myślę że za jakiś tydzień dwa będę mógł coś o nich naskrobać :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...