Skocz do zawartości

Greg-si second edition (wersja robocza)


greg-si
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 124
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Raadek, pomiędzy tym co chcę zrobić a tym co narazie będzie niestety jest spora różnica

otóż póki nie mam średniaka będzie system arcy kombinowany. Prox cięty niżej/inaczej (ok 5kHz/6db lub ok 3,5/12db choć skłaniam się pod drugie rozwiązanie) ciągnący do jakiejś tam granicy pomiędzy 7-9kHz/12db a wyżej poleci Tec 18db/oct.

Wszystko cięte pasywnie oczywiście no i pod M1.

Później jak będzie wyjdzie w praniu. Zależy czy Tec się spodoba.

Karolo, okaże się. Mam nadzieje że nie potnie mi włosów w uszach

dan124, ja też. Dlatego kupiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dokończyłem robić zwrotki na górę do Tec`ów. Na razie taka prowizoryczna by tylko posłuchać głośniczków:

http://img704.imageshack.us/img704/5647/000d.jpghttp://img707.imageshack.us/img707/5880/001jb.jpg

Posłuchałem na razie w domu. Są bardzo wrażliwe na ukierunkowanie pionowe. Wystarczy troszkę je odchylić i już tracą szczegóły. Natomiast w poziomym jest ok. Nie muszą grać w pysk.

A tu zwrotki z innymi elementami do zwrotnic: http://img37.imageshack.us/img37/589/003dog.jpghttp://img412.imageshack.us/img412/2157/002onl.jpg

 

Kilka dni temu okazało się również że alternator jest za mały. Przy cichym słuchaniu muzyki bez suba i włączonym ogrzewaniem przednich siedzeń, tylnej szyby oraz światłach napięcie ładowania spadło drastycznie z 13,5V do 12,5V.

Większy alternator już do mnie jedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

greg-si, te zwrotki to masz na pewno dobrze pospinane :?:

To mają być 18dB/okt :?:

Bo tak mi to jakoś trochę dziwnie wygląda :/

Kondy to chyba powinny być wpięte szereg a u ciebie to mam wrażenie że chyba w ogóle nie są wpięte w obwód :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

greg-si, te zwrotki to masz na pewno dobrze pospinane :?:

To mają być 18dB/okt :?:

Bo tak mi to jakoś trochę dziwnie wygląda :/

Kondy to chyba powinny być wpięte szereg a u ciebie to mam wrażenie że chyba w ogóle nie są wpięte w obwód :)

 

 

No tak się przypatrzyłem że rzeczywiście kondki spięte ze sobą równolegle ale w obwód zapięte jak by "wirtualnie" :)

 

Swoją drogą zastanawiam się jak się zachowuje wzmacniacz jak mi się zapnie równolegle z głośnikiem na wyjście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maxtz, Wolf

kondy na pewno są ze sobą dobrze połączone ale nie są już dobrze wpięta w obwód

lutownik który na siłę chciał mi pomóc mnie nie zrozumiał :)

Dobrze że zauważyliście bo ja nie zwróciłem uwagi na to. Jak to choroba robi z człowieka debila że takich rzeczy nie widzi...

Idę przelutować całość.

Dzięki :/

 

Już poprawione:

http://img705.imageshack.us/img705/509/004zs.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem cały temacik ... greg si myślałem, że ze mnie jest niezły kminicil-stroiciel ale przy Tobie jestem malutki niczym ten z mego avatora :) ogromny szacuneczek .

Kawał dobrej roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wasylwek, dobra dobra :)

kminić to ja jeszcze nie zacząłem :) ani warunki ani zasób finansowy mi nie sprzyja ale dążę do czegoś

i tak nie wypisuje tutaj wszystkiego co robię albo co mi wpada do głowy bo by była gorsza powieść niż 'Potop' :)

sam powinieneś założyć temat to czegoś bym się nauczył bo ze zwrotkami mam pierwszy raz do czynienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...kiedyś myślałem o wstęgach, niestety przekreśliłem z bardzo prozaicznych powodów, trudno mechanicznie czyli z jako takim smakiem wkomponować takie ...golarki w kokpit :rotfl:

 

P.S. wstęg słuchałem kiedyś na ...home, z tego co "ćwierkaja" na forach to oferują "chirurgicznie precyzyjną" górę a ja ...nie lubię takiego grania.

Mam inne pomysły w głowie ale do tego spróbuję pewnie założyc osobny temacik :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj pomimo srogiego mrozu (-15) udało się wsadzić Tec`i. Na razie w postaci 2way by posłuchać jak się sprawują w samochodzie.

download.htm?id=4682download.htm?id=4681download.htm?id=4680

Przyklejone na szybkiego hi-end`ową taśmą :)

Wrażenia? Ciężko coś napisać po jednym dniu. Na pewno jest wyraźniej niż na ProX`ach. Miałem spore problemy z ukierunkowaniem ich prawidłowo. Nie wiem czym to było spowodowane czy mrozem czy zaćmieniem umysłowym ale tragicznie nie mogłem wybrać prawidłowego ustawienia by scena była skupiona jak wcześniej.

W układzie 2way z wooferem MDS06 brakuje trochę średnicy. Nie ma jednak tragedii da się słuchać muzyki i czerpać z tego przyjemność :)

W poniedziałek jeśli choroba mnie nie weźmie dalsze testy z tym że już z ProX`ami pomiędzy Tec`iem a MDS`em

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

postępu brak

czasu mam strasznie mało na cokolwiek i audio musi poczekać do połowy lutego

obecnie 2,5Way na TEC`u i ProX T2 cięte pasywnie pod M1.

Podoba mi się to to :?: Pewnie właśnie w połowie lutego kupię jakieś normalne średniaki szerokopasmowe tak żeby TEC i MDSy grały w wąskim zakresie a średniak robił robotę na większości pasma.

I właśnie może ktoś poleci jakiś średniak raczej budżetowy bo ogólnie cały system nie jest najwyższych lotów więc nie ma co kupować średniaka strasznie drogiego. Dobrze jakby grał bez wysiłku do 10-11k Hz bo gdzieś przy takim cięciu chciałbym popróbować coś zrobić.

Na razie biorę pod uwagę Gradient TPC80, Tec SQ3. Choć SQ3 powinno lepiej podejść ze względu na wielkość magnesu i szersze pasmo przenoszenia.

Czekam na jakieś sugestie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...