Skocz do zawartości

Trzeszczące głośniki wysokotonowe- problem


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od razu zaznaczam, że jestem tu nowy i przepraszam za ewentualne błędy. Posiadam w aucie głośniki HERTZ DSK 130.3 a dokładniej dwa komplety, czyli przód 2 głośniki średniotonowe i 2 głośniki wysokotonowe i na tylnych drzwiach to samo. Wszystko podpięte było do chińskiego radia 2-din ERISIN, niestety nie podam modelu, bo nie jestem w stanie go znaleźć, radio to jeden ze starszych modeli. Wszystko grało dobrze kilka lat, a dzisiaj nagle podczas jazdy wszystkie cztery głośniki wysokotonowe zaczęły mocno charczeć na wyższej głośności, średniotonowe grają w porządku. Wyjąłem radio popatrzyłem z grubsza, żadnych popalonych bezpieczników, wszystko na swoim miejscu, nawet zajrzałem do zwrotnic i nic podejrzanego nie zauważyłem, chociaż elektronikiem nie jestem. Co może być przyczyną? Obstawiam, że radio, bo raczej wszystkie zwrotnice czy głośniki wysokotonowe nie padły na raz, niestety nie mam innego radia, by to sprawdzić. Prosiłbym o jakieś porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Otóż dzieją się rzeczy dziwne. W sobotę magicznie wszystko znowu zaczęło grać tak, jak powinno i ten stan utrzymywał się cały dzień. Dzisiaj problem powrócił. W sobotę było chłodno, około 16 stopni, dzisiaj prawie dwukrotnie tyle i wróciło charczenie. Radio samo w sobie jest bardzo gorące, nawet wyświetlacz, a w niektórych miejscach, np. na boku aż ciężko dłużej przytrzymać dłoń, bo parzy. Może to faktycznie wina radia? cała wnęka na radio jest mocno nagrzana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...