Skocz do zawartości

Kłopot z nagłośnieniem w audi a4 b8


Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, Jankus napisał:

Jak masz to podłączone? Skąd zasilanie, jakie kable, jak wygląda reszta systemu audio.

 

Jak rozumiem subwoofer zagłusza tobie resztę dźwięku.

System jest narazie oryginalny audi, wszystko jest dobrze podłączone bo do tej pory ładnie grało tylko nie było słuchane głośno, bo sub dopiero się wygrzał. Próbowałem coś postroic według wskazówek z forum i teraz muzyka cichnie przy basie. Jak nie ma basu to muzyka sama wraca na wyższą głośność. Czym mogłem popsuć?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być tak, że jak ustawiłeś wzmak na RMS suba lub nieco więcej, a masz przyzwoity kabel na +12V dla Helixa, to główny strumień prądu popłynie do wzmaka.

Reszta może być poszkodowana i to radio reaguje spadkiem mocy oddawanej do "drzwi".

Spróbuj zejść z mocą wstępnie na np. 400...500W.

Ewentualnie nieco mniej.

Inaczej trzeba pewnie ingerować w zasilanie radia lub dorzucić jakiś wzmak 2 x 60/70W.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, grzeczny_52 napisał:

Może być tak, że jak ustawiłeś wzmak na RMS suba lub nieco więcej, a masz przyzwoity kabel na +12V dla Helixa, to główny strumień prądu popłynie do wzmaka.

Reszta może być poszkodowana i to radio reaguje spadkiem mocy oddawanej do "drzwi".

Spróbuj zejść z mocą wstępnie na np. 400...500W.

Ewentualnie nieco mniej.

Inaczej trzeba pewnie ingerować w zasilanie radia lub dorzucić jakiś wzmak 2 x 60/70W.

 

Wzmak pracuje na 390 rms w 4 omy gdzie głośnik ma 750 rms. Podłączone jest zgodnie ze stuka a spadków żadnych nie ma(mierzyłem) podłączone jest na hi level więc gain jest skręcony na 1/3. Jest jeszcze filtr odwrócenia fazowego PHASE. może to mieć wpływ na takie zachowania audio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie w impulsie o tej mocy oddawanej do suba nie przekroczysz poboru 30...35A.

Tak czy siak obwód zasilania radia jest niewydolny.

Nie masz gdzieś w szafie wzmaka, nawet z początku zabawy z car audio?

Odpalił być go zamiast radia.

Faza nie ma w tym przypadku znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, grzeczny_52 napisał:

W takim razie w impulsie o tej mocy oddawanej do suba nie przekroczysz poboru 30...35A.

Tak czy siak obwód zasilania radia jest niewydolny.

Nie masz gdzieś w szafie wzmaka, nawet z początku zabawy z car audio?

Odpalił być go zamiast radia.

Faza nie ma w tym przypadku znaczenia.

Na dniach będzie wszystko wymieniane oprócz radia. Będzie też wzmak 5kanałów alpine pdx9v.to powinno załatwić sprawę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko wiesz, że jego kanały podadzą taką samą moc RMS niezależnie czy obciążenie będzie 2 ohm czy 4 ohm.

Więcej nie wydusisz jak 500W na suba.

Instalacja musi podać max. 80A w sytuacji, gdy ustawisz na 4x100 plus 1x500.

Jak teraz nie masz spadków, to jest szansa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, grzeczny_52 napisał:

Tylko wiesz, że jego kanały podadzą taką samą moc RMS niezależnie czy obciążenie będzie 2 ohm czy 4 ohm.

Więcej nie wydusisz jak 500W na suba.

Instalacja musi podać max. 80A w sytuacji, gdy ustawisz na 4x100 plus 1x500.

Jak teraz nie masz spadków, to jest szansa...

Ja nie wiem co tu jest nie tak. Montażem zajmą się fachowcy i mam nadzieję że problem zniknie. Ale zanim do montażu dojdzie chciałbym się pozbyć tego problemu a nie wiem gdzie szukać przyczyny. Co sprawdzić najpierw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się nie mylę to chyba w bagażniku jest wzmacniacz na fabryczne głośniki. Też myślałem o opcji że brakuje prądu dla reszty samochodu. Światła przygasają? Jak nie to problem musi być gdzieś indziej. Tylko gdzie, zdarza się że auto podgłaśnia audio że wzrostem prędkości albo po jak wzrastają szumy w kabinie. Nie wiem czy takie coś jest w A4 i na jakiej zasadzie działa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Jankus napisał:

Jak się nie mylę to chyba w bagażniku jest wzmacniacz na fabryczne głośniki. Też myślałem o opcji że brakuje prądu dla reszty samochodu. Światła przygasają? Jak nie to problem musi być gdzieś indziej. Tylko gdzie, zdarza się że auto podgłaśnia audio że wzrostem prędkości albo po jak wzrastają szumy w kabinie. Nie wiem czy takie coś jest w A4 i na jakiej zasadzie działa 

Jest wzmacniacz oryginalny i nie jest to raczej wina skoków napięcia. Bo nic nie przygasa a spadków żadnych nie ma. Wzmacniacz mam podpięty pod tylne głośniki przez hi level. Coś na wzmacniaczu pokręciłem i teraz tak sie dzieje.. będę próbował jeszcze to ustawić i może powoli sie uda wrócić do tego co było wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...