Skocz do zawartości

Kable RCA


Marcino
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Te pro-con-goldy od Radka to naprawde swietne druty, podwójne ekranowanie i solidne wtyki... Za te pieniadze rewelka smile.gif

 

Wziąłem dwie pary właśnie :) Z wyglądu trochę mi zalatują chińczykiem, ale w dotyku już jest lepiej, a to ważniejsze ;) Dla mnie ważne było porządne wykonanie końcówek i to żeby sam kabel się nie przetarł/wyginał. Wziąłbym 3 i miał wszystko na nich, ale już zamówiłem Macromy od Staneca i one trafią na sub ;) Swoją drogą bardzo fajny kabel, tylko drogi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja noszę się z zamiarem zmiany swoich RCA. Czy widzicie sens wywalania kasy na Stingera Expert? Ten przewód jest warty swojej ceny?. Teraz mam Koltza.

Z całą pewnością nie będzie to "wywalanie" kasy. Bardzo dobry kabelek. Świetnie wykonany lecz przy tym dość dużej średnicy - nie wszędzie będzie go łatwo upchnąć i nie zawsze prosto nim "zakręcić". Jeśli idzie o gotowe kable - klasa. A czy wart swej ceny ... Pytanie powinno się raczej postawić inne - czy jestem skłonny tyle wydać na kabel?

Reasumując - używałem i mogę polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem skłonny wydać, inaczej bym oto nie pytał. Jeśli chodzi o grubość to myślę że Klotz lagrange nie są cieńsze od stingera.

Nie chcę już robionego kabla na metry, tylko kupić gotowy. Za każdym prawie razem jak coś grzebie i układam kable, to muszę lutować wtyki, albo ktoś kaszane odwalił na początku albo te wtyki neutrika są takie badziewne. Dlatego chcę zmienić na fabrykę, zalane wtyki, mocne i solidne. Oczywiście nie chce się cofnąć do tyłu, bo klotz jest bardzo dobrym przetwornikiem, więc myślę że ten stinger by był krok do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem skłonny wydać, inaczej bym oto nie pytał. Jeśli chodzi o grubość to myślę że Klotz lagrange nie są cieńsze od stingera.

Nie chcę już robionego kabla na metry, tylko kupić gotowy. Za każdym prawie razem jak coś grzebie i układam kable, to muszę lutować wtyki, albo ktoś kaszane odwalił na początku albo te wtyki neutrika są takie badziewne. Dlatego chcę zmienić na fabrykę, zalane wtyki, mocne i solidne. Oczywiście nie chce się cofnąć do tyłu, bo klotz jest bardzo dobrym przetwornikiem, więc myślę że ten stinger by był krok do przodu.

Musisz zwrócić uwagę na to, że Expert nie ma zalewanych wtyków - z pewnością są solidniejsze niż np Eagle MC50 natomiast wtyki są "dokręcane" - chcąc podłączyć Expert'a do gniazda RCA odkręcasz lekko nakrętkę wtyku, podłączasz go do gniazda i dokręcasz. Używałem tego kabelka przez kilka lat, nigdy nie miałem z nim żadnych mechanicznych problemów (żadnych innych również - gwoli ścisłości).

Jako ciekawostkę powiem jeszcze, że wcześniej używałem jakichś mało ciekawych sygnałówek (bodajże coś ze stajni Sinuslive). Przesiadka na Expert'a dała również dość wymierne korzyści brzmieniowe - szczególnie w zakresie góry pasma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie miałem ich w reku, ani na żywo nie widziałem. Wydają się solidne, ale ciekawe jest to co piszesz o tym dokręcaniu, czyli chcąc włożyć do gniazda rca trzeba to zrobić, inaczej nie wchodzi?. Czy to odkręcanie nie jest konieczne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie miałem ich w reku, ani na żywo nie widziałem. Wydają się solidne, ale ciekawe jest to co piszesz o tym dokręcaniu, czyli chcąc włożyć do gniazda rca trzeba to zrobić, inaczej nie wchodzi?. Czy to odkręcanie nie jest konieczne.

Niezbędne nie jest, ale zdarzało mi się przy niektórych urządzeniach, że ciężko było je wcisnąć, a jeszcze trudniej zdjąć. Szkoda sprzętu. Poza tym sądzę, że przy tej klasie kabelka producent nie bez powodu wyposażył go w nakrętkę dokręcającą styk masowy. Jak dla mnie - plus dla niego za przemyślane rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem stycznosc z MC60... i w tej cenie wyroznia je dobra izolacja, poczworne ekranowanie... ale osobiscie musialem przelutowywac wszystkie wtyki bo sposob ich fabrycznego zlutowania pozostawial wiele do zyczenia. Czesc drucikow z zyly glownej wisiala sobie nie zlutowana... w kazdym z 3 kompletow ktore mialem.

 

Aktualnie mam AIV Snake... i nie mam zadnych zastrzezen, bardzo solidne, dodatkowo w oplocie i wtyki zatopione (w teflonie?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Stinger Expert (1,8m) i jest to dobry przewód jeżeli chodzi o jakość, wytrzymałość i wykonanie. Jakiś czas później kupiłem od kolegi Raadek przewód firmy Purresonic (zielony ~1,8m) za 1/3 ceny Stingera i mogę stwierdzić że jakość i wykonanie są na takim samym poziomie. Singer ma końcówki zakręcane które się zaciskają i kalesonki bardziej elastyczne i chyba troszkę dłuższe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 6 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...