Skocz do zawartości

aptX HD kontra sygnał COAX


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

Kupiłem procesor Helix DSP.3S bo planuję pobawić się trochę w aktywny 3way i mam zagwozdkę jeśli chodzi o źródło sygnału do DSP. 

 

Mój samochód ma chińskie radio do którego mogę podłączyć DACa, na przykład Topping D10S. Popularne rozwiązanie i powinno działać. wtedy poprzez COAX byłbym w stanie zasilić helixa sygnałem 24bit 192KHz. 

 

Zastanawiam się jednak czy gra jest warta świeczki, bo HELIX wypuścił nie tak dawno temu nowy moduł bluetooth 5.0 z kodekiem aptX HD, który wspiera 24bit 48KHz (576kbps) 

 

Na korzyść tego drugiego rozwiązania jest fakt, że kosztuje tyle samo co topping a jest to o wiele wygodniejsze i mógłbym słuchać muzyki prosto z telefonu (telefon również wspiera aptx hd a nawet lepiej).

 

Przeczesałem wiele for, w większości zagranicznych oraz reddita. Zdaniem wielu osób różnica względem 48KHz do 192KHz będzie dla mnie niezauważalna, tym bardziej na tidalu gdzie i tak jest MQA a nie pełen lossless. 

 

Co o tym uważacie? 

Jeśli chodzi o sprzęt jaki posiadam to na razie wygląda to tak:

Tweetery: STEG SQ32 + Wzm. Sony XM4040

Midrange: STEG SG30 + Wzm Sony XM4040

Woofer: STEG MT650C + Wzm. uDimension ProZ 4-110

 

Także sprzęt jakiś niesamowity nie jest, ale na razie mi wystarcza. w przyszłości planuję go rozbudowywać i modyfikować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 https://youtu.be/4qdJI4_OF5s

 

 

Zobacz sobie powyższy materiał, możesz włączyć automatyczne tłumaczenie.

 

W dużym skrócie, nie będzie słyszalnej różnicy. Nieważne jak głośno zaraz będą płakać forumowi audiofile i inni oświeceni kosmici, te wspomniane przez ciebie 24bit 48khz przy tym bitrate jest aż nad to. MQA nie jest zły i gdyby nie to, że jest wciskany lemingom w postaci obietnicy studyjnego audio, to nie można by się było do niego w żaden sposób przyczepić. 

 

Także jeśli ma być dla ciebie dużo wygodniejsze puszczanie muzyki prosto do DSP z telefonu, to śmiało, nie ma co sobie życia utrudniać. Tym bardziej, że moim zdaniem będzie to o wiele mniej problematyczne w codziennym użytkowaniu i to nie tylko na etapie instalacji, ale przede wszystkim eksploatacji. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem świeżo w temacie więc się wypowiem, posiadam u siebie procesor z wejściem AUX, oprócz tego procesor jest zapięty do fabrycznego odtwarzacza w aucie przez hi input który również posiada AUX porównanie już tych dwóch wejść robi kolosalna różnice na korzyść AUX w procku, dodatkowo mam odbiornik bt, który dekoduje między innymi aptx HD i słucham muzyki z tidala i porównując do zwykłego sbc jest przepaść, szczegółowość dźwięku jest nieporównywalna i tu nie ma nawet co dyskutowac, jeżeli masz możliwość to zapinaj bt prosto do procesora i się nie zastanawiaj. Jeżeli chodzi o różnice 48 a 192 kHz moim zdaniem słuchając tidala nie wychwycisz różnicy. Szczerze mówiąc ja teraz na tidalu i bt zapiętym prosto do procka wolę słuchać muzyki niż na wbudowanym odtwarzaczu cd w aucie bo dziwiek jest dużo bardziej przejrzysty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, darflex napisał:

Polecam prześledzić temat kolegi grzybol Procesor DSP Helix.

Temat kolegi Grzybol nie wnosi nic do tej dyskusji, bo on został zjedzony (słusznie) za używanie jako źródła adaptera mosconi, który obsługiwał przestarzałego A2DP. Tutaj temat dotyczy nowej karty rozszerzeń z Bluetooth 5.0 i kodekiem aptX HD, także totalnie inna liga, choć i tak szkoda, że nie LDAC...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uściślając - A2DP to profil standardu Bluetooth do przesyłania dźwięku wysokiej jakości. Podstawowym kodekiem w tym profilu (który muszą wspierać wszystkie urządzenia obsługujące ten profil) jest SBC. Wszystko powyżej (aptX, aptX HD, LDAC etc.) to kodeki opcjonalne. Grając po aptX nadal korzystamy z profilu A2DP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...