Skocz do zawartości

Moc HPB 1502...


ige
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Posty wydzielone z tematu "Dobór wzmacniacza" zeby nierobic tam offtopa

ige

 

cwany napisal:

"sorry za OT ale jakos nie chce mi sie wierzyc ze ten carpower ma 500 w rmsie...a raczej jestem przekonany ze nie ma 500 to tyle ode mnie;]

 

 

greg-si napisal

''

sorry za OT ale jakos nie chce mi sie wierzyc ze ten carpower ma 500 w rmsie...a raczej jestem przekonany ze nie ma 500 to tyle ode mnie;]

 

pomiary tylko mogą to wykazać a z tego co mi się wydaje "wróżysz z fusów" :hyhy:

 

Luz tylko o to biega że takie gadanie/pisanie że 'moim zdaniem...' bez poparcia faktami testami to jest głupota.

Pozdro''

 

mattom napisal

''Greg-Si ma całkowitą rację . To nie jest miejsce na pisanie o tym co się komu wydaje . Ty m bardziej , że wiele osób zmierzyło z ciekawości moc Hpb-1502 i wyniki mieściły sie w zakresie 530 --580 W . Jednym słowem OT do kosza :-)''

 

ige napisal

''tyle ze hpb z wzmacniaczem o podobnej mocy wypada bardzo baldo wiem bo mialem.... a pomiary to kazdy robi jak chce i niedokonca poprawnie przy niewiadomym thd...''

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie twierdze że ma on dużo mocy i wogóle rewelacja jest. Chodzi tutaj o to że ten wzmacniacz tym co reprezentuje oraz ze swoją niską ceną jest bezkonkurencyjny. Ze świecą szukać pieca o takich parametrach w tej cenie. Nie mierzyłem jego parametrów więc nie wiem ile ma naprawde mocy.

Dlaczego piszesz że wypada blado z innymi piecami? Co jest w nim nie tak? Pytam bo wiedzy nigdy za wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do bm990atx,pominimy aspekt mocowy bo wiadomo ze bm jest mocniejszy itp,ale hpb w morownaniu do bm ma slaba kontrole nad glosnikiem,testowalem nanimmtroche glosnikow w tym ravemastera bsw154....i jak na wzmacniacz ktory ma 500W a glosnik ktory ma 250W rms to jakos niebylo widac przewagi hpb nad glosnikiem ba powiedzial bym nawet ze domagal sie wiecej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego greg-si...to ze mi sie nie wydaje nie znaczy ze nie mialem doczynienia z tym wzmacniaczem, a mianowicie porownywalismy go (HPB-1502) z Lanzarem Htg 224 , na moze niezbyt wyszukanym sprzecie bo na tubie JBL GTO 1200T i szczerze to to co soba zaprezentowal przy tej nie duzo wymagajacej tubie bylo niestety ale zalosne , i mimo tego ze Lanzar lubi zawyrzac swoje dane bo podobno ma 2x150 W RMS`ie zagral o niebo lepiej , a gdzie sie podzialo te 2x17m w rmsie a przy mostku podobno 500 od car power`a? Pewnie ucieklo ze wstydu , nie sadze ze car power robi syfiaty sprzet tylko sprzet ten musi byc ich flagowym wtedy moze gra dobrze , a pisanie takich samych superlatyw na jego temat moze sie skonczyc dla kogos zle kto sie zdecyduje na zakup tego wzmacniacza nie znajac zadnych ale i sie niestety gleboko rozczarowac....pozdrawiam

 

[ Dodano: 2007-02-01, 19:12 ]

dodam jeszcze ze wzmacniacze te byly w bardzo podobnej cenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem tutaj że jest boski i wogóle ale jak wspomniał kolega Mattom ludzie sprawdzali i ma 500W. To że nie ma kontroli to cóż. Nie będe się kłucił że jest super ale Twój post który napisałeś kiedyś był tak obiektywny zrozumiały i poparty doświadczeniem że aż mnie szlag trafił. Gdybyś napisał że podczas testów coś Ci nie przypasiło to inny byłby mój post jeżeli wogóle by był. Jak najmniej skrutów myślowych bo nikt nie wie co Ty wiesz.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszedzie tylko moc moc moc....patrzciez tez na inne rzeczy co wam po tej mocy jak wzmacniacz ma slaba kontrole nad glosnikiem

 

co do sprawdzania mocy cp to sprawdzana byla w warunkach amatorskich z niewiadomym thd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ige zgadzam sie.....ze w warunkach amatorskich......ale rowniez w takich go sluchamy bo nikt nie podlacza wzmacniacz do jakichs urzadzen pomiarowych aby sprawdzic moc wzmacniacza , tylko ma odsluch na glosniczku....pozatym bez urazy , ale ze w tym temacie juz moge wywalac swoje "wrozenie z fusow" to nie kupilbym car powera zeby miec dobra jakosc;) pozdrawiam;]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o warunki amtorske jesli chodzilo mi ze miezenie mocy odbywa sie z pomoca miernika za 15zl ktory niemiezy poprawnie napiecia o czestotliwosci wiekszej niz 200Hz obciazeniem jesy glosnik a sygnal jest podawany z mp3....tak to wyglada...wiec mnie takie pomiary wogle nie przekonuja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dora nie bedziemy sie scierac o car power;d love peace i tak dalej , kto jest zwolennikiem to gratuluje ja jednak zwolennikiem nie jestem i nie bede i nie bede nikomu narzucal moich przekonan;) jezeli sie komus spisuje ten sprzet to bardzo dobrze i zycze dlugich lat uzytkowania;]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietam jakis czas temu czytalem test o hpb w car&hifi. Zmierzyli go z moca niecalych 400watt. Niepamietam dokladnie cos kolo 370 plus minus 20watt.

Jednak zgadzam sie w 100% ze moc to nie wszystko! Testowalem kiedys hpb i esx v200.2 (mostek 4ohm podawane 200 watt ale "oldschoolowe watty" )pod axx10. Pod hpb gralo glosniej bez dwoch zdan aaale jakosciowo esx duzo bardziej mi sie podobal. Gralo duzo czysciej szybciej i zejscie bylo troche lepsze. Jesli musialbym wybierac pomiedzy tymi dwoma to decyzja bylaby dla mnie bardzo latwa. Moc to nie wszytsko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mógłbym wymienić kupe wzmacniaczy lepszych od Hpb-1502 i poprzeć to własnym

odsłuchem . ALe jeżeli post ma coklwiek wnosić dla odbiorcy to wskażcie wzmacniacz

o zbliżonych parametrach dostępny w Polsce w tej cenie . Ja sie nie spotkałem z lepszym wzmacniaczem do suba w cenie do 400 zł . Sprzedaliśmy ich już sporo i nie było żadnych reklamacji . Spokojnie radzi sobie z większością subów dostęnych na rynku w klsie budżetowej . Dla klentów dla których jest to pierwszy w życiu porządny wzmacniacz wrażeń jest aż nadto :-)

Nie wiem czy nie wymagacie za dużo od tego wzmacniacza . Jest tani i mocny a to już sporo . Nie ma kontroli nad głośnikiem ? Nikt wydając te 400 zł nie spodziewa się

rewelacyjnej kontroli .

 

Być może Boschamnn jest lepszy . Nie słuchałem , więc się nie wypowiem . Aczkolwiek na

samą wzmiankę o tej firmie robię się nerwowy :-). Za dużo sprtaczonych na etapie produkcji głośników widziałem ,zeby mieć do tej firmy jakiekolwiek zaufanie . O olewaniu reklamacji nawet nie wspominam .

 

Drum&Bass : mógłbyś odszukać ten test ? . Chętnie bym go przeczytał .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mattom pewnie zgadzam sie z toba,ja wcale nie mowie ze to zly wzmacniacz ba jak an swoja cene to swietny tyle ze niektorzy zapomnieli juz ze jest swietny ale w swoej kategori cenowej i potem np na elce czytam ze obojetnie jaki glosnik do bedzie pasowal hpb itp

 

co do BM to glosniki a wzmacniacze to wogle inna bajka odrazu mowie ze chodzi mi o niektore modele w najwyzszych seri

 

co do testu tez bym go chetnie zobaczyl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie jesteśmy zgodni :-)

 

Na elektrodzie pełno jest tego typu beznadzienych porad . Czasami można odnieść wrażenie ,że ludzie nabijają sobie licznik postów :-)

 

Chętnych na lekturę testu nie brakuje . Przyda się do rozwoju forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chetnie bym podal linka ale problem w tym ze czytalem to czarno na bialym w gazecie (niewykluczone ze to byla autohifi bo bylo to u kumpla co ma maly zaklad ca). Napewno nie byla 4xx tylko 3xx ale blisko 4 Ale kto niechce niemusi wierzyc :hyhy:

Jednak tak dla jasnosci zgadzam sie ze to naprawde dobra alternatywa (relacja cena-jakosc bardziej niz w porzo) do innych wynalazkow oferowanych w podobnej cenie. napewno nie jest to zly wybor dla kogos co niechce/niemoze duzo wydac a chce miec przyzwoity dzwiek w aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

hmm cos sie tak doczytalem na niemieckim forum ze wedlug Car & HiFi (najprawdopodobniej chodzi o wydanie 06.2005) Hpb 1502 ma 333 W rms @ 4 ohm. Wedlug Auto Hifi (chyba 08.2005) ma 404 w rms @ 4 ohm:

 

http://www.hifi-forum.de/viewthread-77-8378.html

 

jesli to prawda to troszeczke zawyzyli te moce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest klasa budrzetowa carpowera wiec niema sie co spodziewac niewiadomo czego...to ze niektorzy twierdza ze ma ponad 0,5kw wynika z tego ze albo miezyli przy bardzo wysokim thd albo nieslyszeli innych wzmacniaczy o podobnych mocach co niezmienia faktu ze hpb1502 jest niezlym wzmacniaczem jak na swoja cene i dosyc dobrze zasili 12'' i mniej wymagajace 15''
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kapiszon jak HPB-1502 nie ma tych 500rms .

Szczerze na poczatku jak kupilem ten wzmacniacz czyli w sierpniu zeszlego roku, to gral lepiej niz MacAudio MP4000 (2x200rms/4Ohm zmostkowany, 2x20A bezpiecznik), ale jak posluchalem JBL o mocy prawie 600rms to mocno zwatpilem w szczerosc tych 500rms carpowera, bo roznica byla kolosalna! potem szukalem jakis informacji nt pomiarow mocy hpb-1502, ale niestety nic konkretnego nie znalazlem...Az do momentu obecnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...