Jump to content

Wybor wzmacniaczy na zestaw 3 drożny

Recommended Posts

Witajcie , z dawnych czasów zostało mi kilka wzmacniaczy którymi chce zasilić zestaw 3 drożny na przód . Jeśli wybiorę które wzmacniacze pod względem jakości dźwięku są najlepsze będę wtedy szukał jakie głośniki do nich kupić . Będzie to podłączone z procesorem helix dsp.3s. Wzmacniacze to :

audison vr209 se

audison VRx4300

Audio Art 240.4X6 480w

Audio Art 200 ms

u-Dimension Jr. 2-370

dziękuje bardzo za rady.

Wzmacniacze leżą 15 lat, musza trafić na serwis. A kolejki u fachowców nie są małe . Wiec chce wybrać 2 oddać na serwis . Oczywiście pytanie jakie zadałem jest orientacyjne bo są gusta i guściki . Jeden lubi takie głośniki drugi inne. Pytanie z cyklu „teoretycznie co lepsze „

9 godzin temu, Guluwroc napisał:

„teoretycznie co lepsze „

Nie teoretycznie, a praktycznie wszystkie są równe. Bo jest za dużo zmiennych, każde auto inaczej "gra", przygotowanie drzwi i instalacji, montaż kierunkowy tweeterów, obudowa lub jej brak dla średniaka, zastosowane głośniki i najważniejsze, twoje gusta i oczekiwania.

Czyli z tego audisona zasilić tweetery i średnie a który na midbasy ? Najmocniejszy ?

P.s odsyłam tego audisona na sprawdzenie i rozmawiając z Pawlem Kilian dowiedziałem się ze da się zmodyfikować tor audio i gra jeszcze lepiej .