Skocz do zawartości

Subwoofer AS Hx10sq w sedanie


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, grzeczny_52 napisał:

Teraz nie powiem precyzyjnie jaki efekt będzie.

W pracy jestem.

Na pewno nie straci na szybkości, natomiast strojenie zbliży się do 40Hz.

A to już powinieneś usłyszeć jako wyraźną różnicę na plus.

Ok. To ma sens. Czy Długość rury ma znaczenie w tym przypadku? Ma wejść do połowy długości, 3/4, czy 1/3? Uszczelnić otwór np gąbką, czy jakimś bardziej wyrafinowanym materiałem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Darayavahus napisał:

Czy Długość rury

Nie zmieniasz długości tylko zmieniasz średnicę wewnątrz portu rurowego.

Zmniejszenie średnicy spowoduje zachowanie się portu w ten sposób, jakbyś go wydłużył.

Ma to negatywne objawy w przypadku ostrego pompowania powietrza przez sub pracujący przy mocy RMS z dużym wychyłem membrany.

Ale HX nie jest pompką, więc jest duża szansa na to, że nie będzie zakłóceń w przepływie powietrza w mniejszej średnicy.

Daj taką długość dociętej rury, aby jej zakończenia były w punktach dna zaokrąglenia kielichów wlotu i wylotu.

Chociaż wewnątrz można dać na równo z brzegiem kielicha.

Tylko nie więcej, bo zbyt blisko ścianki tyłu skrzyni będzie.

A nie może być.

 

Docięty kawałek będzie się rozprężał, więc sam się dociśnie do oryginalnego portu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, grzeczny_52 napisał:

Nie zmieniasz długości tylko zmieniasz średnicę wewnątrz portu rurowego.

Zmniejszenie średnicy spowoduje zachowanie się portu w ten sposób, jakbyś go wydłużył.

Ma to negatywne objawy w przypadku ostrego pompowania powietrza przez sub pracujący przy mocy RMS z dużym wychyłem membrany.

Ale HX nie jest pompką, więc jest duża szansa na to, że nie będzie zakłóceń w przepływie powietrza w mniejszej średnicy.

Daj taką długość dociętej rury, aby jej zakończenia były w punktach dna zaokrąglenia kielichów wlotu i wylotu.

Chociaż wewnątrz można dać na równo z brzegiem kielicha.

Tylko nie więcej, bo zbyt blisko ścianki tyłu skrzyni będzie.

A nie może być.

 

Docięty kawałek będzie się rozprężał, więc sam się dociśnie do oryginalnego portu.

Okey. Wszystko jasne. Dziękuję. Doceniam to, że masz cierpliwość, by to wytłumaczyć. Wszystkim zaangażowanym w ten wątek również dziękuję. 

 

Zastanawiam się ogólnie, czy podjąłem słuszną decyzję kupując ten głośnik. Spodziewałem się większej rozpierduchy, a mam w zamian masę zagwozdek. 

 

Czy Waszym zdaniem warto zostawić ten głośnik i kombinować, by wyciągnąć z niego jak najwięcej, czy lepiej sobie darować i zwrócić, póki jeszcze jest na to czas? Nie wiem w sumie nawet, czy przyjęliby w sklepie głośnik już wkręcony do obudowy przeze mnie. Jakie jest Wasze zdanie ntt? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, grzeczny_52 napisał:

Nic nie oddawaj.

Moja propozycja jest plastrem na ranę.

Taka zajawka ci on potrafi.

W porządku. Mój stary Alpine sbg-1244bp nie jest na pewno tak precyzyjny. A szukać innych rozwiązań "średnio" mi się chcę :-/

 

Zatem:

-wstawić rurę 

-wyciąć graty z półki 

-poprawić ustawienia 

 

PS. Zauważyłem, że bass dość mocno się poprawia, gdy w radiu ustawie funkcje "bass rev" . Czy to by też znaczyło, że mam rozjechaną fazę? Jeśli tak, to czy lepiej przestawić kable +/- idące od suba w ampie? Czy żeby to poprawić trzeba to zrobić jakoś inaczej? A może zostawić te funkcję w radiu na 'rev' i tyle? 

 

Tak, wiem. Pewnie gdzieś znajdę to na forum. Ale może ktoś to precyzyjnie wytłumaczy? Jestem ostatnio dość mocno zalatany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Darayavahus napisał:

W porządku. Mój stary Alpine sbg-1244bp nie jest na pewno tak precyzyjny. A szukać innych rozwiązań "średnio" mi się chcę 😕

 

Zatem:

-wstawić rurę 

-wyciąć graty z półki 

-poprawić ustawienia 

 

PS. Zauważyłem, że bass dość mocno się poprawia, gdy w radiu ustawie funkcje "bass rev" . Czy to by też znaczyło, że mam rozjechaną fazę? Jeśli tak, to czy lepiej przestawić kable +/- idące od suba w ampie? Czy żeby to poprawić trzeba to zrobić jakoś inaczej? A może zostawić te funkcję w radiu na 'rev' i tyle? 

 

Tak, wiem. Pewnie gdzieś znajdę to na forum. Ale może ktoś to precyzyjnie wytłumaczy? Jestem ostatnio dość mocno zalatany. 

Rev jest po to żeby nie latać do bagażnika i zmieniać kabli tylko zrobić to z poziomu radia. Skoro jest lepiej to tak zostaw. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą, to jaką skrzynie byście polecili do tego suba? Jest sens wymienić ją na inną, większą? Jaką?

 

Zależy mi, by sub schodził jak najniżej. Jest ktoś, kto mógłby taką skrzynie dla mnie wykonać, lub jakiś konkretny link do oferty? To co mam obecnie mógłbym zbyć, bo skrzynia wyszła mnie 5 dych.

 

 

W ostateczności pokuszę się o wyżej wspomniany mod z rurą PCV. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...