Skocz do zawartości

Co polecanie na 2022e


Rekomendowane odpowiedzi

Od lat polecane jest zainwestować więcej w przednie głośniki a tylne odpuścić lub zostawić oryginalne.

 

Nie napisałeś kwoty jaką byś chciał przeznaczyć na sprzęt ale podejrzewam ze nic chciał być podwoić wartości samochodu montując go.

 

Radio nie musi być jakiś wysokich lotów, dobre 1-din wyjdzie w tym przypadku taniej niż 2-din, które by się do czegokolwiek nadawało. Mamy temat jakie radia 1-din są polecane, na pewno znajdziesz coś dla siebie. Od siebie polecę Alpine cde-193-bt ale to dosyć stary model, są jeszcze dobre radia Kenwood.

 

Polecane głośniki również znajdziesz na forum, ostatnio było kilka tematów jakie głośniki w rozmiarze 165 mm polecają do budżetowego systemu. W innym temacie wspominasz Morela, tutaj nic się nie zmieniło. Dalej są polecane bo to dobry i sprawdzony sprzęt.

 

Subwoofer, sam mam Helix k10w, trochę taniej a równie dobrze będzie Match. Jeszcze taniej ale nie tak głośno Excursion SX 10 d4 lub SHX 10 d4, oba dostępne w wersji jedno lub dwu cewkowej, do monobloka może lepiej dwu cewkową wtedy ten nie musi być jakiś mocny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za odpowiedź :) w sumie zastanawiam się bardziej nad radiem 2din bo mam miejsce obecnie mam Sony xplod mex-n5200bt z 6 wyjściami RCA i w sumie jestem zadowolone ale zawsze coś nowego by się przydało. Co do subwoofera planuje zrobić coś ale tube aby mieściła się we wnękę od koła zapasowego że by nie zajmować miejsca w bagażniku. Co do kwoty to tak myślę 1500/2000zl może dużo może mało zobaczymy co wyjdzie :)

 

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obudowa w koło zapasowe sprawdzi się jak najbardziej, najlepiej żeby wykładzina/górna pokrywa bagażnika miała otwory co by się subwoofer nie dusił.

Ta Bora to kombi czy limuzyna? Masz otwór na narty?

Jak byś wygospodarował coś około 35 L netto to nawet Twój Pioneer mógłby w takiej obudowie zagrać.

 

Wzmacniacz (Mac Audio) nie jest wysokich lotów, raczej niska półka ale skoro jest to na początek zabawy wystarczy. System przedni pasywnie i subwoofer powinien dać radę zasilić.

Kiedyś miałem jakąś czterokanałówkę tej firmy i z zestawem również budżetowym JBL było o niebo lepiej niż seria w Passacie B5.

 

Radio od biedy bym zostawił, jeśli nie jesteś gotów na podział aktywny i opóźnienia czasowe to lepiej nie inwestować w coś czego i tak nie wykorzystasz a jeśli radio Ci odpowiada to i tak nie ma sensu zmieniać.

Można zawsze dołożyć procesor, Audison Bit Ten lub jakiegoś Pioneera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bora to limuzyna i nie ma miejsca na narty.

Ogólne co do wzmacniacza zastanawiam się nad firmą JL AUDIO może ktoś miał i testowa?

Ogólnie myślę nad dwoma wzamkami na subwoofer monoblok a na przód dwukanałowy jakiś. S

 

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) według mnie robisz sobie niepotrzebne koszty.

Kup porządny zestaw na przód, jakiś Morel lub Steg i podłącz wszystko do kupy. Resztę kasy zatrzymaj na późniejsze modyfikacje. Uwierz mi, waty i znaczek na obudowie sprzętu to nie wszystko.

 

Ewentualnie jak chcesz iść na całość to sprzedaj wszystko co masz i leć bez kompromisów;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...