Skocz do zawartości

stawiartto

Użytkownik
  • Postów

    62
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Informacje o profilu

  • Lokalizacja
    Namysłów

Ostatnie wizyty

267 wyświetleń profilu
  1. Posiadałem ten wzmacniacz i radził sobie bez problemu z JBL 300w rms w 4 ohm.
  2. Sprawdzę to wszystko i dam znać. Dzięki za poświęcony czas. Z tego co pamiętam to dokładnie tak jest to zrobione, zwinięty przewód owinięty taśmą do wiązki mechanizmu sterowania szyb i lusterek. Czy w takim przypadku poprostu wystarczy rozplątać przewód(wyprostować) i poprowadzić obok przewodów("zatrytytkować") czy musze kombinować i najlepiej z dala od nich.
  3. Głośniki są podłączone tak: Od wzmacniacza leci prawie do woofera, około 10 cm przed wooferem jest kabel oskubany i wpięte są tweetery w tą wiązke. Na kablu tweeterowym jest mała zwrotniczka zaizolowana taśmą i to samo przy wooferze. tak
  4. 1. Wzmacniacz nie aktywny, poprostu z głośników są szumy, w radiu power off dla głosników(bardzo dziwne) 2. Radio z aku mase ma tak jak wzmacniacz.
  5. Muszę to sprawdzić bo nie jestem pewien czy jest aktywny. To też do sprawdzenia, bo nie wiem jak leci wiązka samochodu czy z aku bezpośrednio czy z karoserii. Wzmak jest pod akumulator podłączony aktualnie, wczesniej był pod karoserie i to samo było.
  6. W ustawieniach radia wszystko na off co się dało, equalizer nie ważne co zrobie i tak problem występuje. Jeśli chodzi o gain no to tam jest wszystko na ucho, a głośniki i tak nie dostają swojego rms bo są aż za głośne dla mnie.
  7. Edit: Podczas jazdy wraz z prędkością samochodu są słyszalne szumy z tweetów przy około 140 to już jest konkretnie. Co ciekawe nawet gdy radio jest wyłączone szumy są( nie jest to wiatr ani opony )
  8. Spróbuj sformatować pendrive na fat32. Radio też może przyjmować tylko nośniki o wielkości 4gb lub mniejszej zależy od radia, sprawdź.
  9. Przykład uproszczony: Jeśli radio x może osiągnąć swoje 4V na wyjściu rca przy głośności 28/35 a wzmacniacz y może osiągnąć swoją moc maksymalną przy około 80% ustawienia level input i tak sprzęt został ustawiony, to każda zmiana czy gaina w góre na 81%+ czy radia na 29+/35 powoduje przestery, patrząc na to pod oscyloskopem zobaczylibyśmy jak nasza sinusoida jest obcinana na wierzchołkach i wtedy własnie mamy przester. Większość osób początkujących oczywiście ustawia na słuch no i dla tego nie rozumiem czemu nie można iśc wyżej z level inputem we wzmacniaczu skoro przy np. ustawieniu na 3/4 nie słychać przesterów ani zmiany pracy subwoofera. Spróbuj sobie dla czystej wiedzy włączyć na radiu dzwięk 50hz 3/4 radio i kręć level inputem posłuchaj jak subwoofer idzie coraz wyżej i nic mu nie dolega aż do momentu jak osiągnie te swoje 175 +- RMS i zacznie zamiast grać głosniej to zmieniać barwe dzwięku, to już będzie ten tzw przester.
  10. Poczytaj manuala radia odnośnie akceptowanych typów plików i nośników pamięci.
  11. Zaskoczył byś się, ja tam u siebie na alpince słucham 35/35 non stop.
  12. Nikt nigdy nie spotkał się z takim problemem? Naprawde ciężko mi już coś samemu znaleźć.
  13. Czemu musi ustawić na 4V lub minimalnie wyżej? Nie powinno się podbijać input sensa do momentu aż głośnik otrzyma swoją moc nominalną?
  14. Kabel do wzmacniacza im grubszy tym lepszy tak naprawde, zwykła spawara 16mm2 na samego suba powinna wystarczyć w zupełności. Tylko pamiętaj żeby to były kable OFC a nie CCA, nie oszczędzaj nigdy na kablach mimo, że instalacja budżetowa.
  15. Cześć wszystkim. Borykam się z problem zakłóceń w tweetach juz jakieś 1-2 miesiące. Objawy są dość nie typowe, ponieważ zależnie od muzyki jest słyszalne lub nie. Ale zaczne od początku. Nabyłem Opla astre III i oczywiście wrzuciłem tam swoje stare nagłośnienie oparte na Alpince 178BT, wzmacniaczu ESX SXE 150.4, nowych głośnikach Morel maximo ultra 602HE MK2, subwooferze jbl cs 1204 i kablach hollywooda CCA44. Po wygłuszeniu, przeciągnięciu kabli i podłączeniu zacząłem słuchać no i tutaj zaczął się problem, zauważyłem, że na niektórych piosenkach występuje brzęczenie, bzyczenie w głośnikach wysokotonowych, było to na tyle mocne, że aż uszy więdły i zaczęło się grzebanie. Najpierw sprawdziłem cały sprzęt czy napewno jest sprawny, mase na radiu sprawdziłem, podmieniłem inne głośniki, wymieniłem wszystkie kable na porządne tym razem z miedzi bez tlenowej. Po tych wszystkich walkach dalej brzęczenie. No to sprawdziłem inne radio, to samo, puściłem muzyke z telefonu, to samo, nagrałem płytę CD wmiare dobrej jakości na jaką pozwoliło mi radio ale to również jedna piosenka pięknie czysto grała, inna strasznie dawała po uszach. Stwierdziłem, że to musi być wina wzmacniacza więc wymieniłem wzmacniacz na audio system M90.4 i włączyłem z ogromną nadzieją, że będzie wkoncu po takich długich bojach wszystko chodzić i powiem szczerze, było bardzo dobrze, testowa piosenka, która zawierała brzęczenie wyraźnie poprawiła brzmienie, zadowolony byłem do czasu pierwszego strojenia zestawu, subwoofer ustawiłem jak natura przykazała, nowy wzmak pozwolił mi wkoncu na wyciśnięcie z niego 100% po niskotonowcu zabrałem się za swój przedni zestaw, który po dosłownie lekkim podbiciu gaina może o 15-20% zaczął się zachowywać tak jakby ktoś odkręcił na fulla radio a sinusoida stała się kwadratosoidą . No masakra... Nie mogę słuchać głośniej muzyki i pokazać co tak naprawde potrafią moje głośniki bo poprostu przebicie z tweeterów jest okropnie mocne(głosniki ustawione na jakieś 2V), próbowałem equalizerem, przeleciałem milion tematów na forum, puszczałem inne RCA luzem no wszystko. Nie ma znaczenia czy silnik odpalony czy zgaszony jest to samo, proszę jeśli ktoś zna jakieś rozwiązanie tego problemu to dajcie znać pozdrawiam. P.S kable RCA kicx, masa pociągnięta została również od akumulatora bo myślałem, że to wina słabej masy z karoserii jednak nie zauważyłem żadnych spadków napięcia.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...