Skocz do zawartości

Co zyskam-konfrontacja zestawów PB L-6C vs.RAINBOW SAX 265.2


Fahoo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Konfrontując bezpośrednio te 2 zestawy co zyskam co strace?

Mam teraz PB 6-LC lecz CA to ciągłe poszukiwanie ,więc szukam oby nie miodu w du...e.

Jak brzmieniowo względem siebie wypadną PB vs. Rainbow?

Kiedyś rainbow-a reklamowano jako tęczowe brzmienie ...hmm nie za bardzo wiem jak to odbierać ....według znanej bajki na końcu tęczy powinien byc garnek złota ...którego notabene szukam w brzmieniu przedniego zestawu....ale czy aby zamiast garnca ze złotem nie znajde brzydkiego karła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po odsłuchu L6-C mam wrażenie że głośniki grają wysokim i niskim pasmem, brakuje im średnicy - ale to zapewne zależy częściowo od reszty klocków :)

 

Rainbowów nie słyszałem - z opinii w sieci wynika że np. " Jeżeli komuś zależałoby na głośnikach przednich z uwypukloną i detaliczną średnicą to przedni system za dopłatą można wymienić na rainbowa sax 265.20." - wypowiedź mattom-a z forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie średnicy jest w sam raz w L-6C

A to ciekawe :) Masz jakieś porównanie z innymi głośnikami :?:

Nie to że uważam że L-6C to złe głośniki ale na pewno nie są to głośniki uniwersalne jak na moje uch to one nadają się tylko do typowej "młucki" Jak je się dobrze zaaplikuje i odpowiednio zasili to odwdzięczą się na całkiem niezłym basem ale niczym po za tym (moje zdanie)

Niestety porównania z SAX-ami nie mam :/

Ale jeżeli chodzi o L-6C to dużo bardziej podobają mi się Sinuslive SL165w/Neo25 basem potrafią zagrać lepiej i przynajmniej tweeter jest do zniesienia chociaż sinusy też dobrą średnicą pochwalić się nie mogą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc chyba bedzie trzeba zakupic dla porównania i nie śpieszyć się z pogonieniem PB.

W PB nie brakuje śrdoka wokal jest czytelny i brzmi naturalnie.Sygnał w ustawieniu FLAT bez podbić basu z zminusowana górą na -3,góra ostrawa ale bez tragedi.

Chciał bym coś równie dynamicznego i wytrzymałego mocowo ale subtelniejszego niż ten przedstawiciel typowego amerykańskiego łupania....Poczytałem troche o rainbow-ach i z opisów bym skłaniał się właśnie w ich stronę.Równie dobrze po odsłuchu mogą wogóle mi nie przypaść do gustu.Moze jakimś punktem odniesienia będzie to że kiedyś bardzo podobało mi sie brzmienie tweeteró w zestawie infinity kappa model sprzed 5-6lat.Musze stosować takie porównania bo nie mam gdzie w moim mieście odsłuchać tych rainbow-ów. :) a ładować ponad 650zł w testowanie-nie stać mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa tygodnie temu stałem się posiadaczem głośników Rainbow SAX 265.20, które wymieniłem z HELIX Dark Blue 62.1. Jak bym miał opisać jak grają to:

Miękki bas (grający do ok. 60Hz), bardzo detaliczna, poukładana średnica i łagodna, ale pełna góra.

Zdecydowanie zestaw dla osób, którym zależy na średnicy, bo te głośniki wraz ze wzmacniaczem RX44 pozamiatały moje domowe nagłośnienie jeśli chodzi o szczegółowość średnicy. Basu trochę mało jest bez suba, ale ze subem ciętym na ok.50Hz nagłośnienie fajnie się zbija w jedną całość. Tweetery można spokojnie skierować na siebie, aczkolwiek jeszcze bardziej mi odpowiada jak grają od boku do środka. Zdecydowanie polecam głośniczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe źle zrozumiałeś, słowo "łagodna" dotyczyła już tonów wysokich :)

- Miękki bas (grający do ok. 60Hz)

- bardzo detaliczna, poukładana średnica

- łagodna, ale pełna góra

 

Myślę, że tak. Bas będziesz miał na pewno miękki, a średnica wcale nie jest w jakiś sposób wyostrzona, tylko bardzo detaliczna tzn. słuchając utworku nie słychać tylko głównego śpiewania i muzyczki, ale wszystkie elementy które składają się na całość utworu. Soprany nie są ostre, więc nie zagłuszają średnicy.

Z tego co czytałem to PB L-6C grają zdecydowanie inaczej niż rainbow, także jak PB L-6C Ci w miarę odpowiadają, to wydaje mi się, że z rainbow nie będziesz zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiadają,nie odpowiadają ...narazie grają ale zastosowując kolejne porównanie

gdy w utworze jest dzwięk miotełki oderzajacej o tależ to jest szorstkie szy szy zamiast miękkiego tsssss tscccc jak sypanie piasku na blache-tego nie ma a jest szorstko i nie q 100% naturalnie

oczywiscie porównanie ostro przerysowane zeby określic rodzaj brzmienia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojj kazdy ma swoje specyficzne gusta ale ja bym tego tweetera za cholere w moja twarz w pasywce nie ukierunkował, na bank nie :)

SAX'y sa troszke bardziej uniwersalne nizeli PB które rzeczywiscie graja po "hamerykancku", ale równie łądnie potrafia zagrac dołem , srodka jest dos duzo ale nie wybija sie jakos specjalnie ale tweeter łagodny nie jest choc moj tweeter z Phase/mac w pasywce był bardziej kłujacy tyle ze bardziej precyzyjny.

 

Jest szansa na okiełznanie i ujarzmienie go w aktywce,choc tego chyba trzeba samemu spróbowac. Skoro taki "nieprzyszłosciowy " tweeter jak moj potrafił przeobrazic sie nie do poznania to moze i w sax'ie cos daloby sie z nim zrobic...

 

Zestaw którego słuchałem zasilany był przez Cerwin-Vega XL 300.2 który potrafił ładnie zawłądnac wooferem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do środka to tak jak napisałeś nie wybija się w PB ale zaznaczam ze zestaw nie gra loudnesowo :) a tak wynika z opisów brzmienia umieszczanych na tym forum

 

Mniej drazniaco, ale na super łagodnosc i mega precyzje na tej zwrotce bym nie liczył...

mastah22, wymienił bym kondziory na te z wyższej półki ,które zmiękczają :) kolegaRADKO wie coś o zmiękczaniu tweetera -walczy z Helixami DB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potem nowe -lepsze kondony i zobaczymy czy jet różnica

Różnica powinna być na plus, ale prawdopodobnie będzie ona nie adekwatna do wydanej kasy na nowe cewki i kondki. Cięcia i parametry pozostaną bez zmian, więc ogólna charakterystyka brzmieniowa zestawu nie wiele się zmieni :)

 

Bardziej przyszłościowo było by zakupienie aktywnej zwrotki z stajni alpine koszt około 80zł i puszczenie tego w bi-amping co daje to nam dodatkowo dzięki 7894 korekcję czasową z która też można powalczyć przy okazji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cięcia i parametry pozostaną bez zmian, więc ogólna charakterystyka brzmieniowa zestawu nie wiele się zmieni

kolega zmieniał kondki na takie same ale wyzsza półka imówi ze czuc zmiękczenie.....

Gilotyn@,

zakupienie aktywnej zwrotki z stajni alpine koszt około 80zł

wklepałem w aledrogo.pl i nic masz jakis link do takiej zwrotki z aledrogo?

dzięki 7894 korekcję czasową z która też można powalczyć przy okazji

...ehhh narazie moze pomińmy ten temat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega zmieniał kondki na takie same ale wyzsza półka imówi ze czuc zmiękczenie.....

co nie znaczy że ty to też poczujesz na tym systemie :)

 

wklepałem w aledrogo.pl i nic masz jakis link do takiej zwrotki z aledrogo?

wklep teraz w google.pl :)

 

..ehhh narazie może pomińmy ten temat :)

:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...