Skocz do zawartości

Jaki wzmacniacz do IT MDS 10


hi_sound
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie mój IT siedzi w klozecie 23L. Słucham głównie szybkiej muzyki, takiej jak drumNbass, ale nie tylko, rock, hh i nawet pop się czasami pojawia Chciałbym włożyć IT w skrzynię BR, ale nie wiem jakiego strojenia użyć, czy 45Hz będzie odpowiednie? Jaki wtedy musi być litraż skrzyni i wielkość port BR? Jeśli już zdecyduję się na skrzynkę BR to chciałbym aby wzmacniacz miał nad nim "odpowiednią" kontrolę przy szybkim bicie :padam:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 litry netto, strojenia w hercach Ci dokładnie nie powiem ale była rufa fi 7cm, długa na 34-37 cm takie miałem u siebie.

Wspaniałe wrażenia i zdecydowanie jedyny sub który w BR grał ...wyraźnie sympatyczniej od właśnie 23 litrowego closeda.

Pędziłem go Helixem HX 400 (250 W w mostku) i tu właśnie na moje ucho w br był książkowo sterowany i kontrolowany, co do closed (skleciłem bo zależało mi na miejscu) wychodziły już braki (pewnikiem EREMESÓW Co do dalszej drogi postępowania zdążyłem go sprzedać a chciałem klecić szczelinowca.

Do tego głośnika szukałbym agresywnego piecyka choć w paśmie sub nie szuka się smaczków to miałem wrażenie , że jakoś "śniąco" mi te Helixy grały, może kenwooda PS200T warto do niego zaprząc, 200 zł na aledrogo chodzą, żaden pieniądz.

 

P.S. MDS 10 potrafi już pomasować nerki i robi to z niemałą gracją . Skleć BR będziesz zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej zasadzie oblicza się strojenie skrzynki? Załóżmy że mam skrzynię 32L netto i chce ją wystroić na 45Hz to jaką wielkość musi mieć port BR? A Pan Panie wasylwek jakiej muzyki słuchał pod taką konfiguracją skrzynki? Na pewno zajmę się projektem BR, ale na razie nie wiem jaką budę do mojego IT wystrugać:) A co do tej Alpiny 757, okazało się że była naprawiana, trzeba polować na coś innego...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm strojenie to dobranie "stosunku wartości pojemności ogólnej skrzynki do pojemności (objetości) samego walca czy tam szczeliny tunelu BR" mam nadzieje, że wiesz co chciałem przekazać, sztuka juz jest dobrać te częstotliwość zarówno do głosnika jak i do panującego środowiska (samochodu).

Każdy nawet najprostszy program do obudów np. Winisd oblicza Ci przybliżone strojenie w hercach do dobranych gabartów.

Co do muzyki nigdy nie podchodziłem do tego tak by robić nagłośnienie pod dany gatunek, u mnie sprzęt musi ...zagrać wszystko jak nie chce to ... skrupulatnie kombinuję.

P.S. do "tłustych" hiphopowych bitów mozesz poczuć pewien...diedobór ale to juz na zupełnie inna histojyjkę :) . Na litość boską w necie nie ma panów Sylwek jestem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto to Golf 4, z przodu system R6A pod Alpiną 3539 i clarion 778, sub IT MDS10 i JBL gto 75.2. Słucham głównie szybkich bitów, ale nie tylko, ostatnio katuję nową płytę Chylińskiej :) Czyli: pojemność skrzynki (33L)/pojemność portu(0,75L)=strojenie(44Hz) czy dobrze rozumuję??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Panie Grzegorzu, szukałem ale nie mogę znaleźć tych informacji na elce. Znalazłem natomiast pewne info które zamieścił wasylwek:

 

"BR 32 litry netto,rura φ7 cm długość 37 cm najlepiej z dwóch stron zakończona "kołnierzami"(świsty są bez kołnierzy).

W closed gra dobrze, szybko i precyzyjnie doskonałe właściwości impulsowe ale... w tym BR gra ...zauważalnie lepiej."

 

Pytanie tylko czy skrzynia z takim portem BR nada się do szybkiej muzyki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym teście na zdjęciu jest MDS10 Multidrive, a w nazwie nie jest napisane dokładnie która to wersja. Z tego co wiem, to Multidrive nadawał się do zamkniętej, gdzie zwykłe raczej do BR;)

 

Do tego to test domowych subów, jak to by się miało do auta?

 

I którą obudowę wybrać?:?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po niemieckiemu niewiele rozumiem :?: Są dwie rubryki, w jednej jest napisane, że skrzynka musi mieć 32L i port o wymiarach φ80mm dł 240mm a w drugiej 45L i port o wymiarach φ80mm dł 210mm, pytanie tylko która konfiguracja sprawdzi się lepiej przy szybkim bicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga

1) Były produkowane trzy wersje MDS10 :

a) IT MDS 10 DVC Multidrive ( 2x4Ω );

:?: IT MDS 10 SVC Multidrive ( 1x4Ω ) - to jest ten z testu;

c) IT MDS 10S ( 1x4Ω ).

Ze względu na osiągi (jeśli masz tą wersję z testu) wybrał bym obudowę większą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia wersja MDS-10 Multidrive (taki miałem) gra (sporo) lepiej w BR.

Multidrive i zwykły ( różnica chyba tylko w układzie magnetycznym) niewiele się różnią parametrami T-S.

P.S. Kolega Mehow zna te grajki ...na wylot :)

 

To ...niesamowity głośnik, proszę go nie "spodlić" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Port może być łamany.

Trzeba doliczyć jeszcze objętość portu BR.

Około 20-tej podam dokładną objętość głośnika :) .

A nie chce Ci się zrobić dwóch obudów zamiast jednej ?

 

[ Dodano: 2010-01-16, 18:39 ]

Objętość obudowy według Mehow-a to 38L obudowan + 2,02 L głośnik + 2,59 L port = 42,61 L :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...