Skocz do zawartości

Średniaki które pokocham :)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

29 minut temu, szymin89 napisał:

10f nie gra zbyt głośno

A to dziwne bo ostatnio oglądałem filmik PS Sound w którym standardowo opowiadał i pokazywał kolejną instalke, i było tam w pyte wiatru z tyłu i tłumaczył że szukał tweetery i midy w niskim budżecie, które byłyby w stanie dotrzymać kroku tej wiatrowni i żeby się przebił przód i wybór padł na któreś tweetery SB 29 i właśnie tego mida scana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, stecko21 napisał:

Skoro każdy przetwornik może zagrać dowolnie w zależności od adaptacji to jaki jest sens kupowania drogich przeworników?😄 To dlaczego twierdzisz , że Twoj 10f jest najslabszym ogniwem? Przecież wystarczy odpowiednia kalibracja żeby wskoczył na level reszty torui po sprawie😄

 

Tak na luzie oczywiście😄

 

 

Siedzę w home audio ponad 25 lat i na 100% jestem pewien, że glosniki graja różnie i pewnych ich cech nie przeskoczysz ani elementami pozostalego toru, ani elementami zwrotnicy ani jakością/objętościa obudowy. 

Każdy ma swój zafarb i pewnych rzeczy nie przesloczysz i tyle. Potrzebne jest pełne zgranie całości.


Mam zgrany system, nic się nie drze się z głośników, słuchanie sprawia mi przyjemność, nie zmieniłem nic w systemie od kilku lat. 
 

Poprzez umiejętną instalację i strojenie, jak się wie co robi to można wpłynąć na charakter brzmienia głośników, ale też bez przesady, nie wszystko da się zrobić. I nie wszystkie detale będą słyszalne dla każdego. To jak ktoś mówi, że coś mu drze ryja z głośnika to nie dlatego, że on jest takim wymagającym słuchaczem, tylko jego system jest tak słabo ustawiony / zainstalowany / dobrany. 
 

U mnie zdecydowaliśmy się ma 10f bo mieliśmy tweeter d3004 z długą komorą i szukaliśmy czegoś ze Scan Speaka co nisko zejdzie. Dodatkowo mój woofer jest z tego samego materiału co 10f. 5f brzmi lepiej, ale wypada gorzej przy wysokich poziomach głośności. Na revelatory nie było szans ze względu na wymiar potrzebnej komory. Co do głośności to są trzy różne wersje 10f, w tym z różną impedancją.

 

Myślę, że dobrym sposobem aby wyleczyć się z żonglowania sprzętem, będzie założenie tych midów, które podobały Ci się u kolegi, a u Ciebie prawdopodobnie zagrają całkiem inaczej. Mogę jeszcze dodać, że mam teraz tweetery Scan Speak, które nie powinny grać łagodniej niż Morel MT-350, które miałem w instalacji robionej jeszcze przeze mnie, ale grają łagodniej 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Godzinę temu, Piciu81 napisał:

szukał tweetery i midy w niskim budżecie

Słowo klucz, tanio i głośno w niskim budżecie, wspomniane wyżej wytrzymują więcej 'prondu' ale i swoje kosztują.

Chodzi o to że da się głośniej przy tym lub nie większym rozmiarze, Eton Core, Brax ML3 czy Audison TH 3.0 grają głośniej a są mniejsze.

 

U mnie jest dosyć głośno i nie uważam że midy to najsłabsze/ najcichsze ogniwo. Są za to wymagające co do komór, najlepiej podobno grają freeair.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 8 Ohm z małym magnesem i 4 Ohm z dużym. Ten pierwszy gra deko ciszej i wymaga większej korekcji, może wiek też ma znaczenie. Zamontowany obecnie jest dosyć świeży (styczeń 2023) 4 Ohm z dużym magnesem, ten radzi sobie najlepiej w komorach. Moje podsy mają około 450 ml brutto ale są otwarte, wyjście jest pod słupkiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To u mnie jest podobnie ale komory są całkiem szczelne. O ile dobrze pamiętam mam wersję 4 ohm z dużym magnesem. Według mnie to bardzo dobry głośnik, szczególnie w tym przedziale cenowym, ale to najsłabszy u mnie zawodnik, co nie znaczy że jest słaby 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dojechał 10f 4424 i powiem Wam, że bardzo mi podpasowal już od pierwszej nuty😄 Jest czysto/ fajny detal a przy tym nie jest ostro czy za jasno. Dam mu pograć trochę i zobaczy czy jeszcze będą zmiany na plus.

10f siedzi troszkę niżej niż oem także powstala mała przerwa miedzy nim na grilem (który ma wyprofilowany tunel). Dołożyłem ring z gabki zamknięto komórkowej żeby uszczelnić te połączenie. 

Jest naprawdę dobrze. Więcej nie ma sensu grzebać. Fabryka poprawiona.

20231008_135216_HDR.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Panowie... Ja też ćwiczę tego etonka magnezowego... specyficzny glosnik... - niestety ciężko z niego wycisnąć wyżej niż 4300Hz bo sypie rezonansem na parę dB z racji materiału zastosowanego na membranie... no taki już jest....

 

Ale ostatnio wpadłem na pomysł by stworzyć czysta A klasę SE i podpiąć pod niego. Projekt w realizacji.. Zobaczymy co przyniesie odsluch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...