Skocz do zawartości

Narada przed kolejną nierówną walką z Megane III


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Pierwsza bitwa z moim autem zakończyła się moim zwycięstwem, teraz czas zadać decydujący cios.

 

Obecnie w Megance zostały już zainstalowane:
 

Wzmacniacz: Helix D Four

Głośniki przód: Scan-speak 820013

Sub: JL Audio 10W1v3-4

 

O ile przód gra już fajnie to niestety brakuje mi trochę tej przestrzeni z tyłu, stąd pomysł dorzućmy głośniki do tyłu.

Biorę pod uwagę głównie 2 opcje:
- dołożyć monoblok Alpine s-a60m przerzucić pod niego suba, a głośniki podpiąć pod Helixa (ku tej skłaniam się bardziej)

- sprzedać Helixa kupić nowy wzmacniacz 5 kanałowy

 

 

Przednie głośniki mam podpięte pod wzmacniacz za pomocą sygnału głośnikowego (high-level), z tego też powodu nie podpinałem remote.

 

Tutaj pojawia się największy problem bo nie do końca jestem pewien który sposób podpięcia drugiego wzmacniacza będzie lepszy.

 

Pierwsza opcja:

Na moje optimum wydaje się być podpięcie sygnału głośnikowego z przednich głośników pod Alpine S-A60m a potem pre out z Alpine RCA do Helixa, tylko nie bardzo wiem skąd wtedy wziąć remote dla Helixa.

 

Druga opcja:

Podzielić sygnał z przednich głośników i do obu wzmacniaczy podpiąć go za pomocą sygnału głośnikowego (nie do końca jestem pewny czy jest to zgodne ze sztuką)

 

Będę bardzo wdzięczny za podpowiedź jak zrobić to poprawnie,

Btw jeśli ktoś miałby jakaś inną propozycję wzmacniacza wartą uwagi w budżecie do 1000 zł, będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak to rozumiem, korzystam z podobnego sposobu w Helixie którego mam obecnie zamontowanego, tylko tam sygnał głośnikowy nie jest podawany jest nie RCA a normalnie przez kabel głośnikowy. 

Problem polega na tym że nie wiem czy mogę sobie bezstresowo podzielić przedni sygnał głośnikowy na 2 (mam na myśli ten idący z radia):

- do Helixa - głośniki przednie

- do Alpine subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...