Skocz do zawartości

Głośnik czy głośniki


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jestem posiadaczem wzmacniacza Ground zero gzna 2600 i chciałbym sobie go podłączyć aktualnie do samochodu, lecz wiem co wybrać otóż czy szukać głośniczka jakiegoś mocnego ok 600/700 RMS, czy może dwa słabsze ten wzmacniacz ma ok 750w RMS przy 4 ohm oraz 2x 230 RMS 4ohm. Dodatkowo mam jeszczegłośniki takie jak jakiś JBL o mocy 275 RMS oraz magnata Shockwave 1200, 300 w RMS. Przez to rodzi się mi opcja w głowie aby ogarnąć wzmacniacz coś co ma 2x+300rms i podłączyć dwa takie magnaty. Lub sprzedać wszystkie te głośniki i poszukać coś co podłączę do tego ground zero o mocy ok 200w bo z tą mocna to wiem, że jest roznie. Mam teraz w aucie jakiegoś helixa ok 120w RMS pod wzmacniaczem magnata 180w i w sumie ładniej to gra niż ten Shockwave 1200 podłączony do gzna 2600. Może nie robi takiego efektu, ale bas jest duzo przyjemniejszy i mięsisty a nie dudniący jak z jakiejś tuby.

 

Co o tym myślicie, czy lepiej szukać jednego porządnego głośnika czy dwa słabsze, ogólnie zależy mi aby nie kręcić dużo potencjometra a jednak aby masowało plecy. Ten mój helix właśnie tak gra, że ma ładny bas a nie trzeba go kręcić wysoko w przeciwieństwie do jbl i magnata, które robią zamieszanie, ale brzydko grają. Szukałem drugiego takiego helixa, ale nigdzie nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suche dane:

przy 4 omach 2x Moc 202 W rms
przy 2 omach 2x 330 W rms
przy 1 om 2x 435 W rms

 

Przy pomiarach:

https://amp-performance.de/en/1392-Ground-Zero-GZNA-2600.html

 

Szukaj suba, lub wybierz z tych twoich ten/te, który będzie/będą w stanie pracować z impedancjami 4 lub 2 ohm.

Te 4 lub 2 ohm dla pracy wzmaka w mostku.

 

Mocą 700W czy 1100W się nie sugeruj - ustawiasz nominalną (odpowiednią) dla danego układu mocy rms suba/subów w 4 lub 2 ohm.

 

Jakie są polecane?

Zależy od budżetu. Przejrzyj wątki na portalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale jak zmostkuje to te 700 powinny być na jeden głośnik. Co do głośników to zastanawiałem się jeszcze nad zakupem Cruncha GPX350 lub CRB350 bo wyglądają na solidne oraz stosunkowo małe skrzynki potrzebują a ja mam mały bagażnik. Lecz każdy właśnie odradza głośniki Crunch, mówiąc że jak Crunch to tylko wzmacniacze. Ogólnie aktualnie miałem zmostkowany i podłączony do tego subwoofera JBL GT5-12, ale szału nie było trochę lepiej niż Helix 120rms a spodziewałem się dużo lepszego efektu zważając na to iż ten Helix jest o połowę słabszy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...