Skocz do zawartości

Deck Alpine i wzmacniacz Peying


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pisze z prośbą.

Coś już się montowało z Car audio ale takiego zestawu jeszcze nie, pojecia troche mam ale to podstawy.

 

Dostałem 'zlecenie' na montaż takiego zestawy tj. Alpine CDA-7944R i Peying PY-4C127 tylko chciałbym wiedzieć czego dokładnie potrzebuję żeby to podłączyć a co najważniejsze Jak to podłączyć żeby grało.

 

Pozdrawiam..........................................................................................................................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RCA z radia łączysz z RCA wzmacniacza kablem męski-męski. Do wzmacniacza doprowadzasz zasilanie z akumulatora i masę jw. lub z „budy”, do tego remote z radia do wzbudzania wzmacniacza. Głośniki zwyczajnie do wzmacniacza zależnie co będziesz robił.

Trochę moim zdaniem mezalians ale co kto lubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ale w decku mam 3 pary RCA jedne opisane jako SubW, dwie pozostałe nieopisane (pewnie Front i Rear)

Wzmacniacz posiada takie wyjscia

http://www.audiopioneer.pl/media/products/78298e7d109f0f4901f746b296e6501d/images/thumbnail/big_805ae5061e7c68f94d2ec0c7f64b29fb-1.jpg?lm=1642267633

Gdzie wpiąć sygnały, i czy muszę 'ciągnąć' kable do głośników ze wzmacniacza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tu widzę, że ma input i output, wjęc wpinasz z radia w input, i numery kanałów CH1, CH2 itd. Radio też powinno mieć opisane na wyjściach (gniazdach RCA) czy to Front czy Rear czy Sub. Jakie głośniki chcesz do tego podłączyć? Najlepiej jakbyś podesłał linka, czy to będzie ze zwrotnicą czy bez, czy sub itp.

Tak musisz ciągnąć kable od głośników do wzmacniacza. Warto też wtedy wymienić na coś grubszego, jeśli miałeś fabryczne. Grubsze mam na myśli 1,5-2,5mm2 - głośnikowe. Zasilające do tego dobierz wg tabelki (zależnie od długości kabla):

28_1254301862.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kamul 

Ok czyli dwie pary RCA z decka do wzmaka na wejście, później ze wzmaka na głośniki nowymi kablami, głośniki też jakieś peyingi... Alien 6,5 i 4,5 cala bez suba.

 

@grzeczny_52 

Znajomy poprosił żebym mu to założył bo on nawet nie wie jak aku wymienić,

a ryzykan dlaczego ?


Zestaw zakupiony przez właściciela nie miałem na to wpływu :(

 

@kamul 

Ok czyli dwie pary RCA z decka do wzmaka na wejście, później ze wzmaka na głośniki nowymi kablami, głośniki też jakieś peyingi... Alien 6,5 i 4,5 cala bez suba.

 

@grzeczny_52 

Znajomy poprosił żebym mu to założył bo on nawet nie wie jak aku wymienić,

a ryzykan dlaczego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, czyli to coaxy bez zwenętrznych zwrotnic, moim zdaniem podziel sobie plan tak:

- puść kabel zasilający z aku o odpowiednim przekroju do miejsca gdzie ma być wzmacniacz (bezpiecznik jak najbliżej akumulatora)

- poprowadź masę np. z "budy" także do miejsca gdzie ma być wzmacniacz

- następnie puść nowe kable głośnikowe z każdego miejsca gdzie mają być głośniki do miejsca gdzie ma być wzmacniacz

- poprowadź, RCA i Remote z radia do miejsca gdzie ma być wzmacniacz

- na odłączonych kablach podepnij wszystko ze sobą tj. FRONT do CH1, CH2 input (tzn. lewy i prawy) i REAR do CH3, CH4 input (również lewy i prawy ale do tych 4,5") kable głośnikowe + głośnika do + wyjścia głośnikowego we wzmacniaczu  i - do - np. CH1 + i CH1 - do głośnika prawego, CH2+ i CH2- do lewego i analogicznie wedle rozmieszczenia głośników w aucie.

- następnie podepnij zasilanie i w teorii powinno to grać.

Radio zasilane zapewne z kostki ISO, druga kostka powinna zostać wolna bo to deck.

 

W wolnej chwili przeczytaj sobie ten dokument, trochę rozjaśni co jak i dlaczego :wink2:

http://www.car-audio.waw.pl/PolskiCarAudioFAQ.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może przyda się podczas instalacji - linki poniżej.

Te przetworniki nic nie wniosą.

Niech Klient odkłada grosz na modyfikacje :)

IM_CDA-7944R_ML instalacja.pdf

wzmacniacz-samochodowy-peiying-basic-py-4c127.pdf

alpine-cda-7842r-users-manual-355764.pdf

Edytowane przez grzeczny_52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...