Skocz do zawartości

Pali się protect! Xzound gold 2000. Pomocy!


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pewnie temat wałkowany ale nic nie znalazłem co mi by pomogło. Podłączyłem sprzęt i niestety nie działa. Wzmacniacz dwu kanałowy. Na samym początku zaznaczę ze plus,remote i masa prawidłowo podłączone(na zdj nie ma masy bo odłączyłem bo odłączałem wszystko) ponieważ włożyłem skrzynie peyinga aktywną i działa prawidłowo. Radio dobrze ustawione.

Mam pod wzmaka tylko podłączona mała tube 20cm kablem plus i minus do wzmacniacza i to wszystko. Zmieniałem RCA bo myślałem ze na odwrót podłączyłem ale to niestety nie to. Gaina i inne bajery skręcone są na minimum(bawienie się nimi nie przynosi rezultatu).. Tube podłączałem pod kanał 1 jak i drugi i tez nie działa. Jest to tuba 8ohm nie wiem czy ma to jakieś znaczenie. W domu tuba działa pod wzmacniaczem domowym. Podłączyłem nawet samego wzmaka czyli plus,remote i masa bez żadnych RCA czy podłączanie samej tuby, rezultat taki: zapala się power i po sekundzie Protect.

Wysyłam zdjęcie jak to jest podłączone. Już po wzmaku? :(

post-30490-0-92285300-1638714293_thumb.jpeg

post-30490-0-18252700-1638714307_thumb.jpeg

post-30490-0-48090900-1638714321_thumb.jpeg

post-30490-0-70792000-1638714337_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz prawidłowo mostek.

Skrajny lewy minus i skrajny prawy plus.https://images.auctionet.com/uploads/item_557450_fd18a21665.JPG

- ..... BRIDGET ..... +

I skróć kabel idący od wzmaka do tuby.

Przepraszam ale ja chyba jestem głupi i nadal nie rozumiem jak podłączyć ta tube :(.

 

 

I nie wiem czy to coś zmieni ponieważ nawet jak mam czystego wzmaka podłączonego bez RCA itd tylko +,- i remote to nadal się pali protect i power

Tak mam to podłączyć?

Jeśli chodzi o skrajny lewy jak i skrajny prawy to tak miałem na początku i tez nie działało wiec dałem na środek.

post-30490-0-35119000-1638716055_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy odłączonym kablu od tuby też się pali protect?

Masz miernik?

Zmierz napięcie na zaciskach zasilania.

Tylko z uwagą, nie zrób zwarcia.

Na początku miałem tak podłączone jak na zdjęciu. Lewy minus prawy plus.

Napięcia w porządku, sprawdzałem. Inny sprzęt działa u mnie a ten nicholera nie chce :/

 

Przy gołym wzmaku tez się pali. Najpierw power i po chwili power i protect.

Ktoś jakieś sugestie jeszcze?

 

 

 

 

Edit: podłączyłem wzmaka razem z tuba do drugiego auta. Protect zniknął ale tuba nie działa, włączyłem radio i tuba tylko zaczęła pierdzieć przez chwile i membrana latała i potem już cisza na amen. To co? W moim aucie jest coś zepsute? Skoro w innym protectu nie ma. Wątpię ze coś z kablami, przełożyłem sprzęt z tego drugiego auta do mojego i działa u mnie wiec wątpię ze coś nie tak. Kable mam grubości 10mm2. Skoro u mnie działa inny sprzęt a mój sprzęt powiedzmy ze działa w innym bo nie świecie się „protect” to ktoś umie wyjaśnić O CO TU CHODZI?

post-30490-0-74603500-1638716499_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...