Skocz do zawartości

Uszkodzenie dwóch kanałów przy podłączaniu lub w transporcie


Andreas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nabyłem w tym tygodniu wzmacniacz Helix HXA400 MK2. Niestety po podłączeniu przodu pod wzmacniacz w głośnikach było słychać głównie zakłócenia, a muzyka jedynie buczała w tle. Po 2 minutach zaskoczenia, wyłączyliśmy radio, żeby zajrzeć do bagażnika. Z piecia wydobywał się przykry zapach spalenizny, więc zaczęliśmy sprawdzać gdzie się najbardziej zagrzał. Gorąco było zarówno na kablach głośnikowych, jak i na wejściach RCA. Przy podłączaniu nie doszło do żadnego zwarcia, więc pomyśleliśmy, że z piecem jest coś nie tak, ale jak już jest podłączony to sprawdzimy dwa pozostałe kanały. I tu okazało się, że piecyk zagrał normalnie. Nie robiliśmy jednak dłuższych testów, bo jednak jakby nie było chciałem kupić czterokanałówkę :D  poza tym dalej pachniał jakby coś się paliło.

 

I teraz sedno sprawy - sprzedający twierdzi, że wzmacniacz sprawdzał przed wysyłką i wszystko było ok oraz że zna się trochę na elektronice i skoro grzeją się RCA to ich wina może być. Ewentualnie naszego podłączenia :)

 

Ja na elektronice się specjalnie nie znam, ale opcja, żeby od błędu przy podłączaniu uszkodziły się tylko dwa kanały wydaje mi się niedorzeczna. Z kolei chinche przepinaliśmy na te dwa dobre kanały, więc to też absolutnie odpada. 

 

Natomiast, żeby być dobrej wiary w ludzi, zastanawiam się jeszcze czy do takiej usterki mogło dojść w transporcie. 

 

Może macie jakieś doświadczenia, które mogłyby mnie naprowadzić? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz tez tak miałem, wzmacniacz grał do końca w samochodzie bez problemowo

Zdemontowałem go i wysłałem, kupujący za pare dni mi pisze ze wznak zepsuty

Pisze mu ze to nie możliwe, bo do samego końca u mnie grał bez najmniejszego problemu, oddał go do elektryka/elektronika i okazało się ze zimne luty go dopadły w czasie transportu

Czyli nigdy nie wiadomo jak z nim się obchodzono w czasie transportu

 

Jeśli się nie znasz to najlepiej oddaj do kogoś na sprawdzenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...