Skocz do zawartości

Prawidłowe podłączenie wzmacniacza


Damian89
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkim. Jestem tutaj nowy i mam pewną zagwozdkę z podłączeniem wzmacniacza. Mam w golfie 4 radio Pioneer Deh4200sd 4x50 watt, kupiłem do niego głośniki do przednich drzwi Ground Zero 150watt max (100watt rms) z zwrotnicami i gwizdkami. Posiadam też wzmacniacz dwukanałowy Raveland xca 200 700watt max (150watt rms na jednym kanale). Chciałbym te głośniki podłączyć równolegle pod jeden kanał (gdybym pod 2 kanały podłączył to byłaby za duża moc na głośniki) i na drugi kanał chciałbym podłączyć subwoofer... Czy mój tok myślenia jest dobry? Czy to wszystko zagra tak jak powinno? Jeżeli to proszę Was o pomoc i doradztwo... Dodałem załącznik jak chcę to zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zły. Nic im nie będzie od trochę wyższej mocy wzmacniacza po ustawieniu gaina. Na suba osobny wzmacniacz.

 

Podłączając tak jak napisałeś nie będziesz miał stereo.

Czyli jeden głośnik podłączyć pod jeden kanał a drugi głośnik pod drugi kanał a do subwoofera najlepiej osobny wzmacniacz. Ale czy aby napewno jak tak podłączę głośniki to one się nie uszkodzą? Trochę czytałem w internecie na ten temat i wyczytałem że moc wzmacniacza RMS nie może przekraczać mocy RMS głośników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok zrobię tak jak piszecie czyli jeden głośnik pod jeden kanał a drugi pod drugi. Mam jeszcze jedno pytanie, Chcę kupić subwoofer z osobnym wzmacniaczem do niego i czy mogę przewody + - i ten cienki niebieski od sterowania radia, podpiąć do tego wzmacniacza co już mam? Będą jakieś spadki napięcia czy muszę na nowo kupić zestaw przewodów i ciągnąć je od akumulatora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok zrobię tak jak piszecie czyli jeden głośnik pod jeden kanał a drugi pod drugi. Mam jeszcze jedno pytanie, Chcę kupić subwoofer z osobnym wzmacniaczem do niego i czy mogę przewody + - i ten cienki niebieski od sterowania radia, podpiąć do tego wzmacniacza co już mam? Będą jakieś spadki napięcia czy muszę na nowo kupić zestaw przewodów i ciągnąć je od akumulatora?

To inaczej,napisz proszę z którym punktem poradnika dotyczącym doboru kabli masz problem i dlaczego /co wzbudza Twoje wątpliwości / ?

I wybiegając do przodu , sprawdź jak się zabezpiecza obwód gdy zasila on dwa wzmacniacze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już nic nie piszę bo tutaj niczego się nie dowiem... Zadaję pytania i żadnych konkretnych odpowiedzi nie otrzymuję. Elektrykiem nie jestem i założyłem tutaj konto żeby się czegoś dowiedzieć i nie piszcie żebym jechał do specjalisty CarAudio bo podstawy znam. Muszę jednak wziąć sprawę w swoje ręce i robić metodą prób-błędów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już nic nie piszę bo tutaj niczego się nie dowiem... Zadaję pytania i żadnych konkretnych odpowiedzi nie otrzymuję. Elektrykiem nie jestem i założyłem tutaj konto żeby się czegoś dowiedzieć i nie piszcie żebym jechał do specjalisty CarAudio bo podstawy znam. Muszę jednak wziąć sprawę w swoje ręce i robić metodą prób-błędów.

to papa, ja sobie idę, zobaczysz, przyjdzie Pan i Cię zabierze

 

podstawy znam i wszystko znam ale w sumie mogliby pokazać palcem jak to zrobić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...