Skocz do zawartości

jak sprawdzić polaryzacje tweeterów


maxxxior
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

no ale mi się urwały kabelki przy samym tweeterze!! i nie pamiętam jak były oryginalnie! i przylutowałem tak bez zastanowienia... a skąd mam wiedzieć czy dobrze czy nie? i skąd mam wiedzieć że z obuch stron jest tak samo?!

 

Poszłuchaj to bedziesz wiedział :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest sposób aby sprawdzić polaryzację syczków. Łączysz równolegle syczki z wooferem, podajesz szum (najlepiej biały) i zdejmujesz charakterystykę przenoszenia, po czym zmieniasz polaryzację wysokotonówki i powtarzasz pomiar. Przyda się też wykres fazowy wysokotonówki i woofera, wtedy porównujesz charakterystyki przetwarzania i tam gdzie efektywność jest większa a fazy głośników przy częstotliwości <~3kHz są mniejsze niż 90', to znaczy że głośnik został podłączony w fazie. Tym wynikiem sugerujesz się podczas projektowania/podłączania głośników pod zwrotnicę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale mi się urwały kabelki przy samym tweeterze!! i nie pamiętam jak były oryginalnie! i przylutowałem tak bez zastanowienia... a skąd mam wiedzieć czy dobrze czy nie? i skąd mam wiedzieć że z obuch stron jest tak samo?!

Nie ma nic prostszego w 99% głośniki wysoko tonowe są bliźniaczo, jeżeli w jednym jest plus po prawej stronie , to i w drugim jest tak samo.

Możesz też poszukać zdjęcia tych głośników dla pewności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co, dzięki ale już nie potrzeba...bo mi się urwał ten syczek, a mam go zamontowanego przy lusterku w drzwiach...a zwrotke mam w boczku koło pedałów...i kabelki przeprowadziłem przez kostke, i pozatym połowa kabla idąca od syczka jest oryginalna(niebiski) a druga połowa to 2 takie same czarne kabelki...i teraz żeby to sprawdzic wszystko to bym musiał drzwi zdejmować...szkoda zachodu...pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...