Skocz do zawartości

Br Szczelina czy Rura?


mlody1921
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

WItam bede robił skrzynkę 2x10, założenie to zaoszczędzić jak najwięcej miejsca lecz w granicy wyrozumiałości żeby dobrze grało.

 

Skrzynka to 70L na dwa głośniki,

 

Czy lepiej skrzynia podzielona na pół czy jedna na dwa głośniki, czy to ma jakieś znaczenie ?

 

Myśle dać porty okragłe bo zajmuja mniej L niż szczelina tylko pytanie czy 2x7 cm czy 2x10 cm ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden powie Tunelowy inny powie przedłużona szczelina boczna :)

 

Tylko że twoja wypowiedź tu nic nie wniosła :)

TL = Transmision Line

Doczytaj co to jest, to będziesz wiedział co mam na myśli :)

 

Sorry za offa, ale jaka jest roznica w brzmieniu miedzy TL a br szczelinowym?

Niestety nie miałem jeszcze okazji słyszeć TL.

Br szczelinowy zachowuje się porównywalnie do zwykłego tunelu.

 

Jak odzyskam mivoca od powalli, to postaram się pobawić z TL w aucie. 8" będzie lepszą opcją z racji mniejszych gabarytów skrzyni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bardzo fajny temat na elektrodzie. Jeszcze maly problem poza tematem. Mam Alpina 1242e wsadzonego do skrzyni br 45l i np przy 30Hz bardzo slychac powietrze wylatujące z tunelu. Tunel fi10 i rozne dlugosci sprawdzalem, zawsze to samo tylko w roznym stopniu. Jak wyjme tunel to juz tego nie slychac, no ale bez tunelu sie nie da. Zatykalem go tez, ale wtedy tez to slychac ale z membrany. Skrzynia nie byla liczona, pierwsza lepsza jaka znalazlem bo przejsciowa. Probowalem bez tlumienia i z 5cm gąbką na sciankach, duzej roznicy nie bylo. Da sie cos z tym zrobic, czy tylko zrobic skrzynie taka jaka ma byc?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak odzyskam mivoca od powalli, to postaram się pobawić z TL w aucie. 8" będzie lepszą opcją z racji mniejszych gabarytów skrzyni

Coś mi się zdaje, że TL w aucie nie zagra. Trzeba dużego pomieszczenia, aby TL dobrze zagrało.

Gdzieś na zagranicznych forach widziałem, że ktoś się już bawił z TL.

 

A co do dużego pomieszczenia, to przedział bagażowy u mnie w aucie ma 4tys. litrów pojemności, a skoro w br ten mivoc dało radę usłyszeć i poczuć to w TL też powinien dać radę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...