Skocz do zawartości

Co sądzicie o takim zestawie?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,posiadam aktualnie ural bulava 12 w paczce 75l i strojeniem 32hz,wzmacniacz crunch gpx 2000d,oraz pakiet kondów 500 f,już trochę mało jest jak dla mnie. Myślę nad zmianą na dwa kicxy hs 12 i wzmacniacz excursion hxa 5k,jak myślicie dużo mocniej to zagra?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten piec to nawet ciężko będzie miał z jedną sztuką żeby w pełni wykarmić no chyba, że w 0.5ohm spięty. Jeśli bardzo chcesz grać na hxa5k to pomyśl nad 2x12 kicx hs w 0.5ohm bądź nad 1x15 kicx hs gdzie jedna sztuka dowatowana też potrafi nieźle zagrać w paczce ~110l 30Hz strojonej bo w takiej słyszałem. Na pewno dużo mocniej zagrają 2szt 12" w odpowiedniej paczce niż jeden ural zwłaszcza, że te HSy mają mocne uderzenie na wyższych Hz a i dołem potrafią fajnie przewietrzyć samochód. 2x12 pow. membrany dominuję nad 1x15 ale musisz wziąć pod uwagę, że jedną 15nastkę z tej samej serii będzie dużo prościej odpowiednio zasilić zwłaszcza jak ograniczasz się do jednego wzmacniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz mieć koniecznie sterowanie a raczej diodę clip na pilocie to pozostaje głównie brazylia czyli to co wymieniłeś. Jeśli chcesz by to był wzmacniacz pod muzykę kierowałbym się w coś z bebechami co odpowiednio zagra z zestawem. Każde lepsze radio posiada zakres do sterowania subem chociażby to co ja mam z alpine cde 178bt które ma dławik o 15 jednostek pod jednym przyciskiem w radiu. Czyli łatwo sobie ustawić optymalnie wzmacniacz na połowie skali subw z radia czyli na tych + 7 8 a gdy kawałek wymaga wyciszenia przez podbicie na nagraniu to sobie ściągasz albo podbijasz na radiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej zależy mi na potencjometrze niż na diodzie w pilocie żebym mógł sobie kontrolować szybko bas,zdecyduję się na te kicxy hs 12 są w miarę tanie, zastanawiałem się też nad pride tv3 12 tylko trochę drogi,a wzmacniacz excursion hxa 5k napewno odda więcej mocy niż teraz ten mój crunch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki bas kontroler można założyć na RCA nawet na FB sprzedaje typek za 79zl wraz z wbudowanym woltomierzem. Nie trzeba mieć koniecznie pilota do wzmacniacza dedykowanego chyba, że zależy Ci na tym by mieć taki gadżet jak pilot oryginał ale tak jak piszę można zastąpić to potencjometrem na RCA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej zależy mi na potencjometrze niż na diodzie w pilocie żebym mógł sobie kontrolować szybko bas,zdecyduję się na te kicxy hs 12 są w miarę tanie, zastanawiałem się też nad pride tv3 12 tylko trochę drogi,a wzmacniacz excursion hxa 5k napewno odda więcej mocy niż teraz ten mój crunch

Szukasz problemów tam gdzie ich niema...

"bass" (a tak naprawdę gain) ustawia się raz i się nie grzebie w trakcie grania...

Do ewentualnej regulacji jest radio przecież.

Ah te pridy drogie tyle że nikt nie kazuje ci kupować :)

Jakość kosztuje, powiem tyle że drogie to jest RE Audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę zeszliśmy z tematu a ja jestem ciekawy nowych pomysłów autora ;p Nadal ostro ciśniesz w stronę tego hxa5k z myślą, że odda Ci miliony watt i zagra super ? Typowy tłuczek do typowego tłuczka spl tak to widzę :) Poszukaj dobrego koreańca w tej cenie z używek i też będziesz zadowolony... Chociażby emphaser 13000spl / hifonics bxi6000d oba faktycznie oddają okolice 3kW 1ohm a i grałem na obu dłuższy czas w 0.5ohm pod dobrym zasilaniem i nic się nie działo (oczywiście temp. były większe) przynajmniej takim wzmacniaczem zasilisz w miarę fajnie 2szt kicx hs12 (w 0.5ohm) bądź jedną 15" w 1ohm. Czasem warto dopłacić z 300-400zł za wzmacniacz który faktycznie gra dobrze i sobie go zostawić na dłuższą metę a suby jak nie podejdą to zawsze można wymienić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emphaser 13000spl / hifonics bxi6000d są spoko tylko trzeba mieć dużo prądu, ja mam aku zwykle nawet nie agm 80 ah,pakiet kondow 500 f i big 3, w przyszłości chcę lity dokupić, tylko zastanawiam się jak podłącze lity w ten system czy to będzie miało sens, teraz jak mam kondy to aku wysysa z nie prąd, po nocy mam 12,2 gdy same kondy potrafią trzymać po 13 v przez kilka dni, myślałem żeby zrobić osobne zasilanie do audio, lecz wiąże się to chyba z drugim osobnym alternatorem, bo dajmy na to jak podłącze kabel od alternatora do litow i kondow z tyłu to i tak akumulator będzie wpięty kablem który idzie do alternatora
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz w przyszłości zastosować lto z kondami to akumulatora się pozbędziesz a po prostu puścisz z lto przewód na rozrusznik i tyle... Aku będzie zupełnie zbędny a drugi altek niepotrzebny. Wtedy naładujesz 15v przyjdziesz po nocy a tu nadal będzie 15v :) Normalna rzecz, że obecnie kondy spadają po wartości akumulatora.

 

Jeśli chcesz wzmacniacz który wciągnie parę A mniej to jedynie zostaje Ci kupić spawarkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...