Skocz do zawartości

Sub - zamiana 12 na 10


Espineles
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szybkie pytanie do doświadczonych:

Ze względu na miejsce w bagażniku chciałbym zmienić suba z 12 na 10. Teraz mam 12 w szczelinówce z alledrogo a mam możliwość zamiany na 10 w liczonej skrzynce br. Przetworniki podobnej klasy. Sub służy do uzupełnienia pasma, nie do spl.

Czy taka zmiana mnie zaboli? W sensie czy dużo stracę z mięsa, które np. przy Jazz'ie jest istotne. Wiem że do precyzyjnej odpowiedzi potrzeba więcej danych, ale chodzi mi o ogólne wrażenia po zmianie przetwornika na nieco mniejszy.

Dodam że cl na 12 mam w piwnicy ale brzmieniowo wolę otwarte.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyferkowo SPL będzie niemal równoznaczny, a konkretnie Helix będzie średnio o 1dB cichszy w takich samych warunkach zasilania mocą.

Porównanie w budkach:

- ESX 35 netto przy 35Hz;

- P10W  25 netto przy 40Hz.

Przy takich parametrach budek zakres częstot. odtwarzanych jest niemal (dla obu F3=38.6Hz) taki sam, natomiast po przekroczeniu F3 ESX ma bardziej łagodny spadek SPL w funkcji częstotliwości. Innymi słowy F6 i dalsze mają wyższy poziom słyszalności od P10W.

W sumie są to różnice dla obejrzenia na miernikach, bo podczas realnego słuchania ciężko będzie wyłapać.

Opóźnienia w obu na raczej niskim poziomie i nie przekraczają 15ms.

Czerwony Helix, czarny ESX:

47b136fd4bed270e.png

c8b1d1793fe4ae79.png

d785cd244d9e4639.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...