Skocz do zawartości

dwa mniejsze suby czy jeden duzy?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chcialbym zapytac i dostac odpowiedzi takiej ogolnej nie wdajac sie w referaty.
wiem ze glosnik ma wiecej wazniejszy parametrow niz tylko moc w watach.
wiec na przyklad wezme ten sam model glosnika ale o innych wielkosciach.

mianowicie celem mojego "projektu" jest jak najwieksze cisnienie w aucie, to co powoduje ze drgaja wlosy, trzesie blacha. :D

z tego co udalo mi sie wyczytac to dwa mniejsze glosniki niby powinny dac wiekszy efekt bo rozmiary membrany sumuja sie, czy to prawda?
tak wiec dwa glosniki 16,5cm powinny zagrac jak jedna 30cm ? jest w tym chociaz troche prawdy?

ogolnie gdybym mial miejsce  w bagazniku wsadzilbym 100l skrzynie z 38cm.


tak wiec do wyboru mam jeden glosnik ESX SX1240 , 30cm-500rms. 
albo 2x ESX SX840 2x 20cm/300rms , wiec wychodzi 600rms i 40cm rozmiaru glosnika, tak wiec teoretycznie te 2 20cm powinny dac wiekszy efekt.
bedzie tak w praktyce?

pytam dlatego ze chce kupic nowe glosniki i dac jakiejs firmie ktora mi zaprojektuje skrzynie, wiec wiadomo ze te 2 20cm wyjdzie duzo duzo drozej.

wiec bardzo bym prosil o opinie jakiegos experta ktory mial z tym stycznosc. ja naprzyklad mialem juz nie jedno car audio, ale zawsze tylko jeden sub, tak naprawde nigdy nie mialem okazji slyszec podwojnego subwoofera :(

myślałem też kupić GROUND ZERO GZIB 3000XSPL ale jeszcze chcialbym wiedziec czy dwie 20cm nie daja mi lepszego efektu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...