Skocz do zawartości

Sub do 500zl


BuLi!
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Od pewnego czasu przeszukuje serwisy szukajac dobrego suba do auta(passat b5)

jest wiele subwooferow roznych jak JBL, infinity, magnat itd...

niestety nie moge sie zdecydowac

 

chcialbym cos co bedzie najglosniej huczało

jednak sam nie potrafie sie zdecydowac

licze na wasza konkretna pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BuLi!, w moim skromnym mniemaniu 1000zł to stanowczo za dużo żeby pchać się w buszmeny, za tą kase możesz mieć już dobry markowy sprzęt oferujący o niebo więcej niż to co przedstawiłeś. Dla przykładu, jeżeli zależy Ci na mięsie możesz wybrać co z amerykańców, np. RF P2, dla mnie bardzo fajny przetwornik, w tej kasie niezły wybór. Powinien Cię kosztować ok 500zł i z pewnością będzie bardziej wyszukany niż oklepane RE SR, które mimo wszystko również są nienajgorszym zakupem. Jeśli chcesz czegoś kulturalniejszego, bardziej stonowanego dobrą opcją bez wątpienia byłby Roinbow Hammer 12". Jest bardziej ułożony niż amerykańce, ale jak trzeba to pokaże co potrafi :P

Co do napędu to za kolejne 500zł trafisz już coś lepsiejszego, potrafiącego zapanować nad w/w przetwornikami, dysponującego mocą ok 0,4-0,5kW, wystarczy poszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja skusilbym sie na tego potworka jezeli chodzi o nowki:

 

CARPOWER PREDATOR

http://www.allegro.pl/item722953179_carpow...0zl_taniej.html

 

z dobra skutecznoscia (minimum 90db)

tak ale mierzone 1w/1m :P predator ma 89dB (1w/1m)

podoba mi sie tez RF P2 podany przez balcer, ...fajniutki sprzecik i pokaze tez na co go stac :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BuLi! a ten b5 to kombi czy sedan?? to tez ma duze znaczenie :P osobicie mialem i mam sluchania glosniczka kotry podal balcer Rainbow hammer12 w bmw e46 sedan i powiem ze jest lipa :P basu praktycznie nie slychac.Niewiem czy w paskach z tylu tez jest blacha za oparciem. Ale glosniczek jest jak najbardziej fajny :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zmieszczę się w cenie... prawie 500pln ten glosnik plus wzmachol 500pln a kasa na skrzynke? z tego co widze na allegro z 200-300zl za sama skrzynke trzeba dac...

wolalbym raczej juz sie nie bawic w skladanie itd chce gotowy sprzet..

wiem ze zle robie ale prosze was o wybranie najlepszego suba gotowego z portalów aukcyjnych

 

a i zapomnialem dodac i do tego suba prosze o wybranie wzmaka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BuLi!, no właśnie tyle płacisz za gotowe skrzynki w tych super "zestawach", tak naprawdę sam przetwornik w skrzynce kosztującej ok 500zł jest warty ok 300zł.... Samo zrobienie skrzynki to koszt max 50zł z obiciem, więc jak chcesz to wybierz sobie jakiś model a ja Ci go sprzedam za 50zł taniej niż na allegro.pl i to z niezłym zyskiem :P

Naprawdę nie bój się robienia skrzyni, wybierz głośnik, znajdź gotowy projekt, płyty kupisz w Castoramie czy innym badziewiu docięte do setnego miejsca po przecinku, wystarczy tylko poskręcać, nic więcej, max 1h roboty, a ponad 100zł w kieszeni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BuLi!, cos taki uparty na te buszmeny? :P nie patrz jedynie na rms...predator by go ''zjadl'' z glosnoscia i z cisnieniem...z skrzyneczka nie ma strachu...kup przetwornik a pozniej zalorz temat w odpowiednim dziale zeby ktos pomogl Ci zrobic projekt...na pewno pomozemy :P a jak patrze na te skrzynie co np.jebele sa w br to smiac mi sie...nie jest uszykowana skrzynia pod ten glosnik niestety :P a wzmak do 500zl wyrwiesz tez cos fajnego...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ma być z wykopem to polecałbym coś ze stajni Re Audio ,albo Rainbowa. Przykładowo w tej chwili mamy w sklepie Hummera 12 calowego ze skrzynią zamkniętą gratis. 650 zł czyli tyle ile normalnie kosztuje sam głośik Skrzynia wykonana przez K@mila , który zna się na rzeczy. Jak ktoś ma pociągniętą instalcje w aucie to zapraszamy na odsłuchy. Z tańszych gotowych propozycji dla forumowiczów:skrzynia oparta na głośniku Rainbow Cyclone 12 cali (do obejrzenia na allegro ,albo w sklepie int.) bass reflex. Cena 490 zł. W porównaniu do buszmenów to zupełnie inna liga... Ewentualnie na dniach przyjdzie MTX Audio RT12AV ze szczelinowym bass reflexem ciut droższy.

 

ps. teraz doczytałem "chciałbym, że najmocniej huczało" Czyli o jakości zapominamy? Huk jak wystrzał armatni czy jak to rozumieć :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co myslicie o takim czyms

BOSCHMANN AXZ-W12 TPO

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=731163638

:) słyszałem buszmeny i choćby miały 1800W rms to :

1. czym to nakarmisz w Twoim budżecie

2. gra słabo

3. porządny sub z połową rms'u zagra lepiej i głośniej niż buszmen

 

...no doczytałem, szukasz teraz wzmaka, BuLi bez nerw :)

odpowiedz spokojnie na pytania Tobie postawione :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BuLi!, a wzmak ma być mono pod samego suba czy 4-kanałówka z przeznaczeniem również na przód?

 

Buszmeny zostaw dla wieś tuningu chłopaczków z Caliber i i szpachelwozów a tutaj chłopaki doradzają to się słuchaj :)

Ja bym proponował RE Audio i skrzynkę zrobi Ci kolega w forum po kosztach (a jeszcze lepiej i taniej jak sam sobie wyskrobiesz :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wzmak rozumiem ze do 500zl??bo jezeli tak to narazie do 5 stowek to na alle nie ma nic ciekawego :) chyba ze troche poczekasz pozniej sie cos trafi okazjalnego...napisz do kolegi czy ma alpine jeszcze na sprzedaz :)

 

http://strefacaraudio.pl/forum/topics9/alp...4b7aa6112#65908

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest na alle dosc fajny hifon

 

Hifonics ZXi2201

http://www.allegro.pl/item733363089_monobl...cs_zxi2201.html

 

predator ma dwie cewki po 2ohm wiec spinasz albo w 1ohm wzmak albo w 4ohm...wiec do miluskiego grania bys spial w 4ohm :) a jakbys chcial sobie poszalec z halasowaniem bez kontroli to spinasz w 1ohm ale wtedy uwaga z gainem...bo wzmak jest dosc mocny w 1ohm dla predatora :) ja bym poczekal na jakis inny wzmak ktory ma moc ok 600-700wat rms przy 4ohm :) ostatnio byl us amps ktory sprzedawal nasz kolega z forum za smieszne pieniadze...on by niezle napedzil CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...