Skocz do zawartości

Stacja multimedialna - Corolla E16 FL


Gelerth
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Domyślam się po przeszukiwaniu forum, że taki sprzęt nie cieszy się tutaj zbytnią popularnością, ale może ktoś coś doradzi :)

Poszukuję stacji multimedialne na Andku do wspomnianej Corolli rocznik 2017. Chciałbym zachować obecne możliwości, czyli czujniki i kamerę cofania, chętnie dne dotyczące trasy i spalania, ale mieć już względnie nowoczesny sprzęt w porównaniu do tego co jest fabrycznie zakładane, a być może, podobnie jak jest w przypadku takich stacji i najnowszego modelu informacje o ciśnieniu opon.

 

Nie jestem audiofilem, więc jakość dźwięku, o ile nie będzie gorsza niż oryginalnie nie stanowi priorytetu. Zakresu cenowego nie podaję, bo na razie chcę się zorientować w możliwościach, a kasa jak to mówią rzecz nabyta, więc jak będzie powód i chęć, to się znajdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wiadomym miejscu wrzuć hasło radio corolla e16, kosztuje 1250 zł a myślę, że jak dobrze po szukasz znajdziesz taniej.

Też szukałem kombajna z lenistwa i wygodny.

Chińczyk bo chinczyk ale przy odrobinie zacięcia robisz z nim niemal wszystko.

Mam w nim kamerę przód, kamere tył po RCA, połączenie bluetoth które służy do streamowania muzyki, zestaw glosnomowiący, czytnik OBD gdzie przez aplikację mrożna sobie na wyswietlaczu zrobic 2 deskę rozdzielczą ktora pokaże sporo więcej od fabrycznej...ba można nawet skasować co niektóre check engine. Czytnik karty pamięci, wejscie USB z przodu i następne w środku pod które podłączony jest czujnik TPMS do którego możesz kupić tanie a'la nakrętki na wentylki lub zamontować wypaśniejsze wewnątrz felg czujniki i...następna apka kontroluje ciśnienie w oponach.

Zostało mi jeszcze jedno wolne USB pod które podłącza się modem GSM ale w przypadku kiedy kaźdy nosi juź przy sobie minimum 1 smartfona z którego można zrobić routera nie znalazłem póki co dla niego pracy. O takich rzeczach jak front, rear sub nie wspomnę ba zostają jeszcze (bodaj 2 pary aux i chyba 2 pary video out).

Co do zachowań stricte audio z pewnością sam miewałem i słuchałem lepszych rozwiązań , ale sam mówisz, że to sprawa drugorzędna.

 

Na koniec dodam jak to dla Ciebie za mało to...zostań z tym co jesteś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wiadomym miejscu wrzuć hasło radio corolla e16, kosztuje 1250 zł a myślę, że jak dobrze po szukasz znajdziesz taniej.

 

Masz na myśli Ali? ;)

Patrzyłem tam i znalazłem, ale wolę jeszcze podpytać, lub dopytać kogoś kto ma konkretny model czy generalnie siedzi w temacie. 

Jak wspominałem właśnie chciałbym zachować zarówno czujniki jak i kamerę. Czujniki ciśnienia mam, także nie muszę ich kupować, natomiast wiem, że w najnowszym modelu podpinają te radia nie poprzez OBD, tylko szynę CAN.

Generalnie właśnie chciałbym to wszystko mieć o czym piszesz, ale jak napisałem, chętnie poszedłbym przetartym szlakiem, zamiast samodzielnie go przecierać. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szynę CAN też w nim posiadam po niej idzie min. sterowanie z kierownicy i pewnie jeszcze kilka innych. Ogólnie czasem trzeba nieco pokombinować ale generalnie to takie plug & play.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...