Skocz do zawartości

Subwoofer do busa pod fotel pasażera


Rafixxxx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pacjent to Opel Vivaro z 18r. Pod siedzeniem mam miejsca na - 55cm dł / 45cm szer / ~18cm wys.

Kupiłem małą skrzynkę zamkniętą 8l bassera od T5tki i tak się zastanawiam, co w nią wsadzić aby uzyskać najlepszy możliwy efekt.. Wzmacniacz jeszcze się zastanawiam, czy wziąć jakiś w miarę konkretny aby został ze mną na lata czy wziąć cokolwiek byle obsłużył dany głośnik. Myślę o esx840/jbl810/ex shx8s4 ALE znalazłem jeszcze płaskiego Pioneera o idealnych wymiarach pod fotel - ts-d10lb na 25cm 2ohm głośniku. Tyle, że kosztuje tysiaka i nie mam pojęcia czy taki wynalazek jest wart tej ceny. Widziałem jeszcze Renegade rxs1000, malutka skrzyneczka ale jednak na 25cm głośniku. U jednych Poznańskich monterów usłyszałem, że kompletnie nie warto pchać się w 20cm subwoofery i niemal cokolwiek 25cm będzie lepsze. Co Wy na to? Budżet jako taki powiedzmy do 1800zł będzie spoko. Wzmacniacze jakie miałem na oku to Crunch GTX3000D/2200D lub jakiś kicx ale tej drugiej firmy kompletnie nie znam, może ktoś jest w stanie się wypowiedzieć na temat monoblocków kicxa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak juz kupiles to bym testowal, moze Tobie wystarczy, Ciezko powiedziec jakie masz oczekiwania i co slyszales. Z drugiej strony pod fotelem zmiesci Ci sie skrzynka kolo 14-15 l tylko wystarczy ja zbudowac. Te pierdziawki podfotelowe aktywne sobie odpusc, tak jak wzmacniacze z chin ktore lepiej wygladaja niz graja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta skrzynka kosztowała 100zł, jakbym miał ją wrzucić do rupieciarni to jakoś strasznie by mnie to nie bolało. Problem w tym, że dzwoniąc w kilka miejsc, skrzynke na wymiar chcieli zrobić na marzec lub w ogóle nie chcieli się tego podjąć. Słyszałem w sumie nie wiele, zadowoli mnie wszystko co wzbogaci dół przy wyższych głośnościach ( aktualnie właśnie mam pierdziawkę JBL basspro nano i do połowy głośności coś tam go słychać ale zaś zanika ) Jeden facet polecał kickera cwrt81 ale za oceanem nie zbiera zbyt dobrych ocen, wyczytałem, że już przy niewielkich mocach słychać z niego dziwne dźwięki ( zapewne dlatego, że ma zaledwie 67mm głębokości i spore wychyły nie są dla niego ) Ktoś inny pisał, że już przy niespełna 200W RMS go spalił w jeden dzień a producent podaje niby 300W RMS.. Zależy mi na dynamicznym basie, niestety nigdy nie słyszałem niczego w tak małej skrzyni. Jaki dokładnie problem pojawia się w momencie gdy głośnik potrzebuję powiedzmy te 15l a da mu się 8? Będzie buczal? Grał " wyższym " basem? Kiedyś miałem JLa 25cm w skrzyni zamkniętej 15l grającego wprost do kabiny w sedanie i to był już bardzo przyjemny efekt. Pytanie czy jest to jakkolwiek wykonalne aby uzyskać podobne doznania głośnikiem 8". Widziałem jakiegoś JLa w tym rozmiarze, w3 o ile dobrze pamiętam ale czy ta różnica będzie miażdżąca czy tylko marginalna w porównaniu z głośnikami wymienionymi powyżej do kwoty 400zł?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tą skrzynkę a w niej Re Audio Rex 8 S4. Taki sub nadaje się do montażu blisko miejsca odsłuchu. Swojego woziłem chwilę za pierwszym rządem siedzeń, punktualne, moce granie. Co prawda nie był to demon zejścia ale było ok. 

W kwocie do 400 zł był by jeszcze Audison APS 8 D lub S. Wersja D czyli 2x4 Ohm wygląda obiecująco. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...